4 narzędzia dla blogera – PART 1 [+ 1 must have]

Inauguruję tym samym zwięzłą w treść serię wpisów poświęconym narzędziom, z których korzystam jako osoba prowadząca bloga. Te kilka aplikacji / programów urozmaici pracę blogera bądź też ją ułatwi. Pomoże Ci polepszyć statystyki lub wzbogaci wizerunkowo Twój content.

Te wpisy nie będą dostępne na głównej stronie SZCZESLIVA.pl. Znajdziecie je jedynie pod bezpośrednimi linkami, które będą publikowane na moim Facebook’u. Komentarze do tej serii wpisów można zostawić pod linkiem FB – TUTAJ [ podany jest także na dole artykułu].

Let’s go:

To taki facebookowy nauczyciel dla blogera. Wiadomą sprawą jest, że na facebooku jest coraz trudniej dotrzeć do szerokiego grona fanów. Że facebookowy algorytm ogranicza zasięg jak tylko może. Jednak to Sotrender wskaże Ci błędy, które popełniasz na facebooku nie dopasowując postów, które wypuszczasz, do pory aktywności Twoich użytkowników. To on pokaże Ci jakie posty cieszą się popularnością na Twoim Fanpage’u. Dostaniesz szereg wskazówek, które poprawią Twoje zasięgi i rezultaty. Sotrender dla blogerów jest za darmo – szczegóły TUTAJ.

sotrender schemat

Jeśli Photoshop nie jest w Twoim zasięgu i nie lubisz darmowego Photoscape’a, a czasami potrzebujesz obrobić  zdjęcia i nie masz dostępu do swojego laptopa / jesteś w podróży / na wakacjach / … to PicMonkey przyjdzie Ci z pomocą. Przytniesz ile trzeba, wrzucisz filtr, stworzysz kolaże, dodasz tekst i wiele więcej. Polecam.

picmonkey

Nawet nie chcę liczyć ile razy musiałam w sieci szukać parametrów zdjęcia w tle, zdjęcia profilowego. Na każdym serwisie społecznościowym stosują inne zawiłe cyferki. Resize.it ogarnie to wszystko za Ciebie tak, aby się dobrze prezentowało. Ty znasz parametry, a on za Ciebie dotnie pliki graficzne do wybranych wymiarów. Wszystko online, bez nerwów.

Dopiero zaczynam przygodę z pocketem. Ale widzę same plusy tej aplikacji. Za każdym razem, gdy trafisz na interesującą Cię treść w internecie i coś przeszkodzi Ci w kontynuowaniu lektury, to wystarczy że zachowasz sobie to na później dzieki tej appce. Często zapominałam o dokończeniu jakiegoś artykułu bądź mignął mi przed oczami, zainteresował, ale w całym macierzyńskim rozgardiaszu umknął mi. Pocket zostawi Ci tę lekturę na później. Nie warto bawić się już w zakładki.

pocket app

To tutaj sprawdzisz jak przędziesz w swojej blogowej kategorii. I to tutaj zobaczysz jak wielu jest lepszych od Ciebie. Tutaj także dasz cynk agencjom, że jesteś potencjalnym zainteresowanym współpracą. Ciekawy projekt. Przyglądam się z zainteresowaniem.

hash.fm

Korzystacie z tych narzędzi?

>>> Przejdź do DYSKUSJI [KLIK]