• O mnie
  • Kontakt / Współpraca
  • Archiwum
szczesliva
  • Strona główna
  • Podróżniczo
    • Gdzie jest Tata?
    • Polska też jest fajna!
    • Szczesliva podróżuje
    • Close
  • Uroda
    • #AkcjaDetox
    • Szczesliva dba o skórę
    • Szczesliva jest FIT
    • Close
  • Moda
    • Moda dla dzieci
      • To shop or not to shop
      • Close
    • Moda dla mam
    • Close
  • Kulinarnie
    • COOLinarnie
    • COOLinarnie dla maluchów
    • Koktajlovo
    • Close
  • Moim zdaniem
    • BLOGOSFERA
    • Jak nie zwariować na macierzyńskim
    • Kalejdoskop miesiąca by szczesliva
    • Szczesliva po godzinach
    • Szczesliva w CIĄŻY
    • Close
  • Polecane
    • Aplikacje mobilne
    • Dla dziecka
    • Dla blogera
    • Zdrowie
    • Close

Choćby kobieta była nie wiado­mo jak dziel­na, cza­sami czu­je się bar­dzo samotna…

napisała szczesliva • 27/07/2019 • Moim zdaniem, Szczesliva po godzinach

Czasami chce się po prostu ryczeć. Wyć. Łkać. Schować pod kołdrą. Albo w jakimś cichym kącie i stać niewidzialną. Tak, aby nikt nas nie zobaczył i nikt nie mógł wytrącić z tego bycia samą.

Samą i bez tego wszystkiego, co obciąża na codzień. Co wkurza. Co osłabia. Co zabiera siły i te ostatki entuzjazmu, który trzeba każdego dnia wskrzeszać w sobie na nowo. A nikt nie wie jak trudno zawalczyć o te odrobiny uśmiechu. Tylko my wiemy. Ja wiem. Ty wiesz.

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Nikt. My to wiemy, że trzeba każdy kolejny dzień zdobywać na nowo. Zdobywać i pokazywać tym najmłodszym, że nam się chce. Że życie jest piękne. Że trzeba być aktywnym. Twórczym i uśmiechniętym od samego rana. Bo oni tych łez nie potrzebują. Nie potrzebują ich dopóki ich nie zrozumieją. Na razie ich nie rozumieją.

I w tym łkaniu, w tym cichym kącie, tak dobrze jest sobie pomarzyć, że ktoś nagle przychodzi do nas i głaszcze po ramieniu. Albo że przytuli. Przytuli i powie, że to tylko chwilowe. Że przecież razem zawalczymy o tę codzienność. Że postaramy się wspólnie budować coś, co nam się marzyło. Że mamy przed sobą mnóstwo takich gorszych momentów, i nic nie szkodzi, że one są. Bo one są potrzebne.

Ale nikt do tego naszego cichego kąta nie przychodzi. Nikt tego nie widzi. Nie widzi nas. I nikt nie głaszcze. Nikt chyba nie rozumie. Albo nie chce rozumieć. Albo jest zbyt zajęty. Albo też nie ma już siły. Bo czasami jest tak, że w tym samym czasie razem wszystkim te siły nam odchodzą. I wtedy jest jeszcze smutniej. Bardziej przejmująco. A my w tym cichym kącie ocieramy łzę i kiedy z tego kącika wychodzimy na światło to udajemy, że jej nie było. Do nich wychodzimy. Do tych najmniejszych, których kochamy. A którzy nie rozumieją.

I gdy tak jesteśmy w tym cichym kącie, i jesteśmy niewidzialne, to myślimy. Myślimy o tym co chciałybyśmy bardzo, a tego nie mamy. Albo o tym, co nas boli. Boli nas bardzo i cholernie wkurza. I obiecujemy sobie, że jak z tego kąta wyjdziemy, to zdobędziemy ten kolejny, przeklęty dzień. Że kto jak nie my. Że kiedy jak nie teraz. Że gdzie indziej jak nie tu.

I walczymy o to tu. O to teraz. I o to my. O nas walczymy. O nich. Walczymy, żeby tych łez było mniej a uśmiechów więcej. Żeby tej energii przybywało, a nie ubywało. Żeby wszystko było ładniejsze, czyściejsze, szybsze, mądrzejsze, łaskawsze. Żeby smaczniejsze było. Żeby się podobało. Żeby zachwyciło.

Bo to dla nich wszystko. I po troszę dla nas. A czasami tego „dla nas” jest za mało, dla nas matek. Dla nas kobiet. Dla nas żon. A przecież my też w tym wszystkim jesteśmy ważne. Tylko tak jakoś to się rozmywa. Tego „dziękuję” nie ma, a bardzo byśmy chciały. Tego „chodź się przytulić” brakuje. Tego „nie płacz, będzie dobrze” nie słychać. Ale to nic. I bez tego pokonamy ten dzień, który chce nas docisnąć. Zgnieść chce nas, zmiażdżyć i dobić.

Ja w takim momentach zaciskam pięści, spinam się w sobie i adrenalinę uwalniam. I za cholerę nie chcę się poddać. Że niby ja? Teraz i tutaj miałabym osiąść, zatrzymać się i zwolnić na dobre? O nieeee. A za cholerę nie dam się. Nie dam i koniec! I Ty też się nie dajesz.

Każdy po­winien mieć ko­goś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiado­mo jak dziel­ny, cza­sami czu­je się bar­dzo samotny. – Ernest Hemingway

I jeśli mogę czegoś życzyć nam. Tak na koniec. To by do tych naszych cichych kątów jednak ktoś czasami zawitał. Podał rękę. I przytulił. I ukochał. Bo ja wiem, że jesteśmy dzielne, ale w tej dzielności bywamy bardzo samotne..

P.S. Jeśli udało się Wam zobaczyć dzisiejszy post, zostawcie po sobie ślad na Facebooku czy w komentarzu  ❤ Możecie go też udostępnić swoim znajomym. Dziękuję! :*

macierzyństwosamotne macierzyństwo
Tweet
23
Wzięłam mojemu mężowi drugą do łóżka, mimo że jestem szczęśliwą żoną.
Jeden z najgorszych błędów, jaki może popełnić para PLANUJĄC CIĄŻĘ!

O autorze

Facebook Profile photo

szczesliva

■ Mama, po uszy zakochana w mężu Żona, Kobieta z krwi i kości, Estetka jakich mało, dawny podróżniczy Krwiopijca.

Podobne wpisy

  • A żeby była na tym profilu równowaga, to powiem Wam, że dzisiaj …[…]

  • Jakim „CUDEM” schudłam prawie 40 kilogramów w ciągu 12 miesięcy? 🍽️🌿🧘🏻‍♀️

  • Niemożliw. 😔

  • Zatęskniłam.

Wyszukiwarka

Archiwum

Tagi

aplikacje dla rodziców bajki dla dzieci blogi parentingowe blog parentingowy chłopiec ciąża dzieci dziecko gdzie jest tata jak zrobić płyn antybakteryjny karmienie piersią Kraków macierzyństwo małżeństwo najlepsze blogi parentingowe podróże z dzieckiem post sponsorowany projekt 52 przepis reklama rodzicielstwo szczesliva Tata podróżuje Trochę Ciążowej Prywaty WSPÓŁPRACA

Najnowsze komentarze

  • Monika - Jeszcze 5 lat temu nie opublikowałabym tego zdjęcia (bo zapomniałam coś z niego usunąć)❗😜🙈
  • Beata - Jeszcze 5 lat temu nie opublikowałabym tego zdjęcia (bo zapomniałam coś z niego usunąć)❗😜🙈
  • Beautymama - 📺 👶 Czy przedszkole to miejsce, w którym dzieci powinny oglądać bajki w TV❓❗
  • Monika - Po czym poznałam, że chcę z moim mężem spędzić resztę życia? Po tym!
  • szczesliva - Dziennik Elektroniczny – HIT czy PORAŻKA? (jego zastosowanie dla Rodziców i Dzieci)
Ta strona korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.

Ostatnie wpisy

  • Czy warto iść na WSKZ? Poznaj ekspertów i praktyków współpracujących z uczelnią
  • Trzy seriale na Apple TV, które w ostatnim czasie wbiły mnie w fotel
  • Pomału finiszuję studia na kierunku Dietetyka!
  • Dołącz do Klubu Zmian! Miejsca dla KOBIET, w którym DZIAŁAMY❗ :-) 🏃‍♀️‍➡️🫐🧘🏻‍♀️
  • Tłuszcze, których dzieci się boją, a mózg ich potrzebuje. – kampania edukacyjna „Zdrowe menu dla mózgu” Fundacja Grow & Flow

WAŻNY KOMUNIKAT

Wszystkie treści opublikowane na www.szczesliva.pl mają wartość wyłącznie informacyjną. W żadnym wypadku nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej, psychologicznej, prawniczej ani też żadnej innej.
Facebook Twitter Instagram

COPYRIGHT © 2026 szczesliva.pl Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików - zmień ustawienia przeglądarki. - Polityka Prywatności
»
«