O potworze, z którym nie chcesz, aby Twoje dziecko miało do czynienia!

napisała 10/03/2016 Dla dziecka, Polecane

My – rodzice, chcemy dla naszych małych szkodników wszystkiego co najlepsze. Osłaniamy te nasze dzieciaki przed złem tego świata. Tłumaczymy jego zawiłości. Przestrzegamy przed tym, co czyha się na niemalże każdym rogu. Dmuchamy, chuchamy.

Czasami jednak nie mamy wpływu na to, z czym zetknie się ten nasz mały perszing na codzień. Wirusy, bakterie, zakażenia. Dziecięca ciekawość sprawia, że wszystkiego trzeba dotknąć, wszystko należy sprawdzić. I po tych próbach dnia codziennego okazuje się, że to potworzysko, o którym napisałam w tytule tego posta, jednak Was nawiedziło. Tym Potworem może być bezlitosna biegunka, z którą można sobie całkiem szybko poradzić, jeśli zastosujemy się do wytycznych, o których już Wam ostatnio pisałam TUTAJ.

W marcu biorę udział w kampanii informującej rodziców o tym czym jest biegunka i jak należy z nią właściwie postępować. Jest kilka zasad, które pomogą nam ogarnąć ten temat. Jest też obalonych kilka mitów, z którymi warto się zapoznać. Np. takich, że czasy głodówek i jedzenia sucharów na szczęście już dawno minęły! Doskonale pamiętam moje biegunkowe perturbacje z okresu nastoletniego, kiedy leżałam w łóżku a donoszono mi gorzką herbatę i bezcukrowe suchary. Tymczasem to nie tędy droga.

Razem z organizatorem kampanii i producentem preparatu ORSALIT®  plus smektyn, który pomaga maluchom przy biegunce, mam dla Was 10 zestawów Mały Doktor od Fisher Price. Wg niektórych „niewizerunkowo” pisać o biegunce. Temat może zdawać się nieco śmierdzący, a nawet nieprzyjemny. Dla mnie bardzo ważny. I mam nadzieję, że wiedza pediatryczna, którą ja ostatnio zdobyłam, pomoże i Wam, gdyby zaszła taka konieczność! Oby jednak nas wszystkich ominęły te przygody! :-)

Jeśli ostrzycie sobie pazury na jeden z 10 zestawów Mały Doktor, to wystarczy, że wykonacie ze swoją pociechą rysunek, który będzie odpowiedzią na pytanie:

„Co to za potwór siedzi w brzuszku, który sprawia że tak boli? „

i umieścicie go w komentarzu poniżej.

nagroda

Rysunek możecie zeskanować bądź zrobić jemu zdjęcie telefonem. Plik dołączycie w miejscu ikony zdjęcia, jak na poniższym obrazku. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
1

Powodzenia! Mocno za Was kciuczę! Kciuczcie i Wy! :-)

Podobne wpisy