Ranking blogów parentingowych – LISTOPAD 2016

napisała 05/12/2016 Varia

Witam wszystkich. To już druga odsłona zestawienia zasięgów polskojęzycznych blogów parentingowych. W ciągu ostatniego miesiąca do rankingu zgłosiło się wiele nowych stron, stąd liczba ujętych blogów wzrosła do 99. Przypominam, że ujęto tutaj takie blogi, które w przeciągu ostatnich 6 miesięcy przynajmniej dwa razy osiągnęły lub przekroczyły pułap 10 tysięcy „Total visits” na miesiąc wg. Similarweb.com.

Tutaj uwaga: proszę o okresowe kontrolowanie czy GA bloga nie wypadł z Similarweb.com – zdarzyć się to może w przypadku zmiany hasła do GA lub z powodu innych przyczyn technicznych. W tym zestawieniu przytrafiło się to dwóm blogom, w tym jednemu z pierwszej dwudziestki. W przypadku wypadnięcia GA z Similarweb w zestawieniu brane są pod uwagę uprzednio zweryfikowane dane liczbowe bloga za poprzednie miesiące, plus estymacja Similarweb podana za miesiące niezweryfikowane. Taki blog, pomimo, że część danych jest zgodnych z GA, pokazywany jest na wykresie i w tabeli jako posiadający profil niezweryfikowany.

.

Na wykresie poniżej pokazano Top 20 blogów w kolejności wg skumulowanych zasięgów za ostatnie 4 miesiące.

Na zielono zaznaczono blogi o zasięgach zweryfikowanych przez Google Analytics. Co do reszty blogów [oznaczonych na czerwono], to nie podpięły się one do GA i podane zasięgi są estymacją przeprowadzoną przez Similarweb.com. Zasięgi te mogą znacznie odbiegać od wyników rzeczywistych.

blogi-parentingowe-zasiegi-sierpien-listopad-2016-wg-similarweb

Wykres w pełnej rozdzielczości do pobrania tutaj.
.
Dla zainteresowanych podłączeniem bloga do Similarweb w celu wyświetlenia zweryfikowanych zasięgów krótka instrukcja:

 1. Wchodzimy na Similarweb.com
 2. Szukamy własnego bloga.
 3. Klikamy na “Claim Your Website” po czym klikamy w przycisk “Connect Google Anatytics”. Wymagane będzie podanie hasła do GA. Cały proces może potrwać do godziny czasu. W przypadku problemów należy skontaktować się z supportem Similarweb.com.

Zachęcam do weryfikowania profili na Similarweb, gdyż w oczach potencjalnych reklamodawców uwiarygodnia to bloga na tle innych.

Poniższa tabela pokazuje blogi uszeregowane według skumulowanych zasięgów za ostatnie 4 miesiące. Na zielono zaznaczono blogi o zweryfikowanych zasięgach. Jako bonus w stosunku do poprzedniego zestawienia dodano kolumnę pokazującą aktualną liczbę fanów na Fanpage’u bloga.

zestawienie-blogow-parentingowych-top-100-listopad-2016

Tabela w pełnej rozdzielczości do pobrania tutaj.
.
Poniższy wykres pokazuje top 20 blogów według zasięgów w ostatnim miesiącu (listopad) z pokazanymi obok słupkami liczby fanów FB.

porownanie-blogow-plus-fb-pierwsza-20-grudzien-2016
Wykres w pełnej rozdzielczości do pobrania tutaj.
.
Ranking blogów parentingowych będzie publikowany co miesiąc w oparciu o uaktualnione dane z ostatniego okresu. Jeżeli w międzyczasie jakiś blog zostanie podpięty do GA, wszystkie dane za ostatnie 6 miesięcy zostaną w zestawieniu również uaktualnione. Jeśli któryś wypadnie z GA, wtedy zasięgi uprzednio zweryfikowane zostają zachowane, natomiast nowe będą podawane już jako estymacje.

Dla porządku podaję poniżej listę blogów zgłoszonych do rankingu, które jednak nie przekroczyły progu dwukrotnie przekroczonych 10 tys. “Total visits” na miesiąc w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Lista w kolejności alfabetycznej. Wszystkie poniższe blogi będą na bieżąco monitorowane i w przypadku spełnienia założonego kryterium zostaną ujęte w przyszłych zestawieniach.

 • Blog.nanude.com
 • Dolnyslaskdlauli.blogspot.com
 • Dookolanas.pl
 • Mamabiznesowa.pl
 • Mamanatropie.pl
 • Noszki.pl
 • Przewijak.es
 • Raczkujacwswiat.pl
 • Radoshe.pl
 • Rumpelowo.pl
 • Supertata.tv
 • Tatanamaksa.blogspot.com
 • Tatastory.pl
 • Tatawpracy.pl
 • Tatowe.pl
 • Zwyklamatka.pl

To zestawienie powstało na potrzeby własne. Narzędziem pomiaru jest estymator ruchu Similarweb.com i jego wskaźnik „Total visits”. Poprzedni ranking blogów parentingowych za miesiąc październik znajdziecie tutaj.

Brak komentarzy

  Odpowiedz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.