Powinna to dostać każda kobieta od swojego mężczyzny, a matka w szczególności!

napisała 14/11/2017 Moim zdaniem, Szczesliva po godzinach

Nie zapomnę jednego z pierwszych maili, który dostałam od mojej stałej Czytelniczki, a było to prawie 4 lata temu! Do dzisiaj w pamięci został mi poruszany wątek i jej imię – Anita.

Ja wtedy byłam dość zagubioną mamą niespełna rocznego chłopca, który wysysał ze mnie całą energię. Anita z kolei miała dwójkę brzdąców i problem, z którym nie wiedziała, jak ma sobie poradzić.

Anita napisała wtedy, że od trzech lat ani razu nie wyszła nigdzie bez swoich maluszków nie licząc wypadu do Urzędu Skarbowego i gazowni, które mogła policzyć na palcach jednej ręki.

Napisała, że nie ani razu nie wyszła sama z mieszkania nie dlatego, że ma tyle do roboty. Nie dlatego, że nie chce dzieciaków zostawiać pod opieką innych. Również nie dlatego, że dzieci z nikim zostawać nie chcą. Ona nie mogła wychodzić wtedy z domu ponieważ jej mężczyzna, ojciec jej dzieci, skutecznie jej te próby uniemożliwiał! Facet zaanonsował jej, że on z dzieciakami w domu sam nie zostanie, bo od niańczenia dzieci są kobiety, a on ma ważniejsze rzeczy do roboty!

Czytając maila od Anity gotowałam się w środku na twardo i doskonale mogłam sobie wyobrazić, co czuje Anita nie mając możliwości ani razu wyjść z domu bez brzdąców. Podczas gdy takie wypady choćby po papier toaletowy czy pieluchy reanimowały moją psychikę! Nasza wymiana mailowa trwała miesiącami aż w końcu w pewnym momencie nie wytrzymałam i napisałam Anicie, że ona MUSI, no po prostu musi zastosować terapię wstrząsową polegającą na …

… napisaniu kartki facetowi, gdzie co jest, z krótką instrukcją obsługi, i wybiegnięciu z chaty w trybie pilnym, w celu wspomnianej reanimacji samej siebie!

I wiecie co się stało?! Poskutkowało! Mężczyzna podobno obiecał, że jej tego nigdy nie wybaczy :D [cóż za tupet, jakby było co wybaczać! :D] Ale przy okazji nie tylko nauczył się przewijać dziecko, a także zrobił córce kaszkę, a podobno tylko zagotowanie wody w czajniku było szczytem jego możliwości :D I zaczął zostawać z dziećmi regularnie! Anita, mam nadzieję że mnie czytasz, bo ja przybijam Ci teraz dużą piąteczkę! Liczę, że takie babskie wypady robisz sobie regularnie i nie masz czasu tylko, aby kupić pieluchy, ale bezczelnie zatrzymujesz się na kawie, plotkujesz przez telefon i wsuwasz pączka z dala od dzieci aż Ci się uszy trzęsą! :D

Ja takie wypady bez dzieci, zostawiając pana domu samego w domu z dziatwą, uskuteczniam regularnie od prawie czterech lat!

Wiecie, że taki babski wypad trzyma mnie często przy życiu?! Bez niego usycham. A dzięki niemu doładowuję baterie cierpliwości i przychodzę, jak … nówka sztuka!

Mój ostatni babski wypad został nawet uwieczniony na filmie! Bank, z którego konta korzystam, BGŻ BNP Paribas zapytał mnie, co robię podczas moich babskich wypadów i czy w ogóle takie sobie organizuję, a także co bym sobie kupiła za 1 PLN, 25PLN i 300 PLN podczas takiego „wyjścia”! Oj, organizuję, drogi banku! I kupiłam, a jakże :D

Skoro zostałam wzięta na „spytki” donoszę, że ostatnie moje zakupy i wypad bez dzieci poskutkował: wydaniem 1 PLN na pączka z różą, wydaniem 25 PLN na doładowanie telefonu i wydaniem 300 PLN na buty, o których od dawna marzyłam. Bezczelnie łasuchowałam pączka, plotkowałam z moją mamą, która mieszka w Norwegii, i udawałam, że w nowych butach mogę wszystko, ale tak naprawdę to ciąża mnie trochę do parteru sprowadza, ale o tym kiedy indziej.

Testowałam ostatnio Konto Optymalne banku BGŻ BNP Paribas, który jest partnerem tego postu, i nową aplikację mobilną GOmobile, która w sposób łatwy i wygodny pozwala mi zarządzać finansami gdziekolwiek jestem. O ile mam tylko środki na koncie po takim babskim wypadzie :D ;-)  Ja obecnie nie ruszam się nigdzie bez telefonu, i wszystkie przelewy robię za pomocą aplikacji. Moja babcia by się za głowę złapała, bo ona regularnie chodzi płacić za wszystko na pocztę, gdzie … kroją za przelewy jak za zboże! ;-)

Jeśli szukacie konta osobistego, które jeszcze dodatkowo zarabia, to właśnie je znaleźliście. Już wiem, dlaczego bank zapytał mnie, na co bym wydała kwoty: 1, 25 i 300 PLN. Otóż za każdą transakcję mobilną otrzymacie 1 PLN na konto z powrotem, a miesięcznie możecie dostać nawet 25 PLN zwrotu, a rocznie do 300 PLN. Czyli akurat na buty! ;-) Ale może niekoniecznie takie różowe jak moje :D

Co trzeba zrobić, aby „zarobić” te trzy stówki? Wystarczy między 26.10-29.12.2017 założyć Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas, i … często zostawiać faceta w domu z dziećmi :D

Wiem, bezczelna jestem, że piszę o tym zostawianiu facetów z dziećmi w domu samych, jakbym mówiła o jakichś więźniach, nieporadnych męskich melepetach. Tymczasem facetów, którzy „ogarniają” temat i nie mają problemu z zostaniem z dziećmi jest sporo! Mój np. nie marudzi nawet! On się cieszy, że ode mnie odetchnie ;-)

Postuluję jednak – samotny wypad bez dzieci dla matki, to jest coś, co ona powinna dostawać od faceta regularnie i bezproblemowo, nawet bez pytania! Kuracja reanimująca należy się każdej kobiecie, ot co!

Piąteczka! :-)

Podobne wpisy