Przeglądasz wszystkie wpisy autora

szczesliva

Czy warto iść na WSKZ? Poznaj ekspertów i praktyków współpracujących z uczelnią

napisała 03/06/2026 Post sponsorowany, REKLAMA

Czy sama teoria wystarcza, by dobrze przygotować się do współczesnego rynku pracy? Nie zawsze! To dlatego coraz więcej kandydatów zwraca uwagę nie tylko na kierunek studiów, ale także na ludzi, którzy prowadzą zajęcia. Poznaj ekspertów, praktyków i międzynarodowych specjalistów współpracujących z Wyższą Szkołą Kształcenia Zawodowego.

Czytaj dalej

Podobne wpisy

Trzy seriale na Apple TV, które w ostatnim czasie wbiły mnie w fotel

napisała 01/05/2026 Varia

Trzeci rok dietetyki to nie jest pora życia, w której się ogląda seriale. :D To jest pora życia, w której się czyta o przemianach metabolicznych, planuje jadłospisy dla pacjentów z insulinoopornością i zastanawia się, czy ten ból głowy to migrena, czy po prostu organizm przypomina, że ostatni posiłek był sześć godzin temu. :D Ale czasami – cudem, jakimś zrządzeniem losu, układem planet – trafia mi się wolny wieczór. I wtedy ja, zamiast iść spać jak normalny człowiek, zarywam nockę przed laptopem. Bo to mój sposób na odpoczynek. Nie żadna tam joga, spacer czy ciepła kąpiel. Serial, herbata, koc a świat musi poczekać. :P

Czytaj dalej

Podobne wpisy

Pomału finiszuję studia na kierunku Dietetyka!

napisała 13/04/2026 Varia

Był lipiec 2023 roku. Spędzaliśmy akurat wtedy z całą rodziną gorące, wakacyjne dni na Podkarpaciu i nagle, zupełnie niespodziewanie pewna myśl zakiełkowała mi w głowie. Mierzyłam się wtedy z otyłością (choć myślałam, że to „tylko” nadwaga) i miałam dużą potrzebę zmian. Zmian na wielu polach mojego życia, w tym również tych zdrowotnych.

Czytaj dalej

Podobne wpisy

Dołącz do Klubu Zmian! Miejsca dla KOBIET, w którym DZIAŁAMY❗ :-) 🏃‍♀️‍➡️🫐🧘🏻‍♀️

napisała 12/03/2026 Varia

Powiem Wam coś zupełnie szczerze. Większość z nas doskonale wie, co trzeba zrobić, żeby schudnąć albo zadbać o zdrowie. Internet jest pełen porad: jedz mniej, ruszaj się więcej, pilnuj kalorii, rób kroki. Problem w tym, że wiedza to jedno, a regularne działanie to zupełnie inna historia.

Czytaj dalej

Podobne wpisy

Tłuszcze, których dzieci się boją, a mózg ich potrzebuje. – kampania edukacyjna „Zdrowe menu dla mózgu” Fundacja Grow & Flow

napisała 27/01/2026 Varia

Ten artykuł powstał w ramach kampanii edukacyjnej „Zdrowe menu dla mózgu” Fundacji Grow & Flow, której celem jest wspieranie zdrowia dzieci poprzez dietę i styl życia.

Dlaczego zdrowe tłuszcze są tak ważne dla dzieci?

Czy Twoje dziecko krzywi się na widok tłustej rybki lub łyżki oleju? Wiele maluchów boi się tłustych potraw – odstrasza je specyficzny smak, zapach lub konsystencja. Tymczasem dziecięcy mózg pilnie potrzebuje zdrowych tłuszczów, zwłaszcza omega-3, do prawidłowego rozwoju i codziennego funkcjonowania. Te wyjątkowe kwasy tłuszczowe budują mózg i układ nerwowy dziecka – DHA i EPA (rodzaje omega-3) to wręcz superpaliwo dla rozwijającego się mózgu. DHA stanowi ważny składnik szarej materii mózgu i błon komórek nerwowych, wpływając na pamięć, koncentrację i uczenie się. Z kolei EPA działa jak strażnik: pomaga tłumić stany zapalne, wspiera odporność i reguluje nastrój. Co ważne, organizm dziecka nie potrafi sam wytworzyć tych kwasów, więc muszą one pochodzić z diety. :-)

Czytaj dalej

Podobne wpisy

🍫🤎 Brownie z buraków bez mąki pszennej – przepis fit i bezglutenowy!

napisała 21/01/2026 COOLinarnie, Kulinarnie

To brownie z buraków bez mąki pszennej jest moim odkryciem ostatnich tygodni! Robiłam je już kilkukrotnie i zawsze wychodzi bez pudła. W dodatku testowane było na kilkudziesięciu osobach (robiłam to brownie jako element składowy jednej z prezentacji na moich studiach :D) i tylko jednej osobie udało się wyczuć w tym przepisie buraki. Pozostałe osoby nie były pewne co do użytego warzywa w tym przepisie obstawiając fasolę, bo to ona głównie króluje w przepisach na brownie, które są dostępne w internecie. :-)

Czytaj dalej

Podobne wpisy

✈️Jak spakować się w BAGAŻ PODRĘCZNY🎒 na kilkudniowe wakacje z dziećmi – praktyczny poradnik mamy trójki dzieci

napisała 16/01/2026 Podróżniczo, Szczesliva podróżuje

Jeśli myślisz, że podróżowanie z dziećmi tylko z bagażem podręcznym jest niemożliwe, to… rozumiem Cię doskonale. Też kiedyś tak myślałam. ;-)
Dziś jednak – jako mama trójki dziecilatamy wyłącznie z bagażem podręcznym, nawet na tydzień. I to nie raz. :-)

Czytaj dalej

Podobne wpisy

Co URATOWAŁO mnie z ANGINOWEGO maratonu? Moja historia sprzed 2 lat, o której rzadko mówię.

napisała 15/11/2025 zdrowie

Gdy ktoś mówi o „ciężkiej zimie”, to ja mam swoje własne skojarzenie: trzy miesiące temu żyłam normalnie. Trzy miesiące później wyglądałam jak bohaterka taniego horroru o wiecznie nawracającej anginie.
To były czasy… takie, do których absolutnie nie chcę wracać.

Czytaj dalej

Podobne wpisy