Substancja o unikatowym składzie do podawania dzieciom bez ograniczeń już od ich narodzin.

napisała 29/12/2017 Moim zdaniem, Szczesliva po godzinach

Powiedziałabym nawet więcej! I jestem pewna, że się ze mną zgodzicie, że jest to prawdopodobnie jedyna substancja zaraz po tej najważniejszej, czyli dawce matczynej miłości, którą jako matki możemy podawać naszym dzieciom nie musząc się obawiać, że ją kiedykolwiek przedawkujemy.

Z doświadczenia jednak wiem, że nie zawsze jest łatwo tę substancję zdobyć. Dlatego na samym końcu tego wpisu mam dla Was do pobrania pliki, które pozwolą Wam zaczerpnąć wiedzy na jej temat. Nie przegapcie ich.

Wydawać by się mogło, że jako kobiety mamy do niej jednakowe prawo, a jednak matka natura jednym sprawę ułatwia, a drugim utrudnia. Jedne z nas mają od samego początku nieograniczone jej zasoby i mogą dawać ją swoim dzieciom z radością o każdej porze dnia i nocy. Wiem jednak, że są kobiety, które niestety muszą o nią zawalczyć, jak i ja za każdym razem walczyłam wylewając morze łez a dopiero później cieszyłam się, że jednak mi się udało.

A radość moja wtedy była nie do opisania!

Pewnie już się domyślacie, co kryje się za słowem „substancja”, mam rację?

Zdaję sobie również sprawę, że część z Was nie miała okazji tej substancji podać swoim dzieciom z wielu względów i świat się nie zawalił, jednak jeśli powodem braku tej możliwości był fakt, że nikt Wam nie dał wtedy profesjonalnego wsparcia, to mocno Was przytulam, bo wiem, że nie było Wam łatwo!

Dlaczego to wsparcie uważam za kluczową sprawę i jaką substancję mam na myśli?

Irytuje mnie brak wsparcia, ponieważ doskonale wiem, że gdyby to wsparcie (w tym naszych najbliższych) było pełnowymiarowe, to wiele z nas, w tym ja, miałoby szansę podawać ten bezcenny „lek” swoim dzieciom od samego początku, już od pierwszych chwil życia. Całe szczęście, że to wsparcie jest coraz lepsze, świadomość ludzka rośnie a wokół nas jest coraz więcej ludzi, którzy chętnie pomogą w tym trudnych chwilach dla wielu kobiet. Huśtawka hormonów, brak doświadczenia, zrezygnowanie, zmęczenie. Ja to doskonale pamiętam! To na pewno nie pomaga i ja to doskonale rozumiem.

O co tak bardzo i zacięcie walczyłam?

O mleko. O moje mleko! Mleko matki.

Idealne i indywidualnie przygotowane pożywienie, w którym znajdują się najlepsze składniki odżywcze. Zawierające łatwo przyswajalne i lekkostrawne białko, immunuglobuliny, które budują odporność od pierwszych chwil życia oraz m.in. enzymy, które wpływają na prawidłowe trawienie. W kobiecym mleku nie brakuje również hormonów, które regulują pracę całego organizmu tego małego człowieka. A także wartościowych tłuszczów, które uczestniczą w procesie budowania układu nerwowego, wpływają na ostrość wzroku oraz rozwój zdolności poznawczych. Żeby tego było mało – ogrom witamin, weglowodanów i związków mineralnych wzbogaca tę bezcenną substancję i czyni ją naprawdę wyjątkową!

Dlatego życzę nam, kobietom, matkom, które pragną karmić nasze dzieci naszym mlekiem, abyśmy spotkały na naszej drodze same przyjazne i wspierające dusze, które nie zamkną nam tej drogi mlecznej a spróbują nam ją otworzyć! :-) Pomogą pokonać te pierwsze trudny, wytrą łzy, poklepią po plecach i zagrzeją do walki, jeśli zobaczą w nas nadzieję i chęci na powodzenie tej pięknej, mlecznej przygody!

Bo mleko mamy ma moc, zdecydowanie!

Przybywam do Was dzisiaj nie bez powodu. Ja teraz po raz trzeci zacznę walkę o tę substancję, którą chciałabym bez ograniczeń podawać mojej córce. Oby jak najdłużej i ku obopólnej korzyści. Wiem jednak, że aby ta misja była udana, muszę być dobrej myśli i warto, abym przygotowała się na każdą ewentualność.

Dlatego mam dla Was i dla Waszych najbliższych, dla siebie samej również, poradnik oraz magazyn dotyczące karmienia piersią i kobiecego mleka. To bezpłatne i profesjonalne publikacje do pobrania, powstałe z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia, przygotowane przez specjalistów w ramach kampanii „Mleko mamy ma moc!”, którą mam przyjemność reprezentować.

Poradnik do pobrania   [klik]                                                                       

Magazyn do pobrania [klik]

Jeśli jesteście w ciąży bądź planujecie jeszcze brzdąca, albo macie wśród znajomych i najbliższych kobiety, które spodziewają się dziecka, podrzućcie im tę dawkę wiedzy opartej na faktach i wyjątkowo ważnych danych. One rozjaśnią, pomogą i zachęcą, a także odpowiedzą na wiele pytań, które rodzi się w głowie wielu mam.

Mleko mamy ma moc, to fakt! I obyśmy miały jak najwięcej wsparcia w tym wielkim i ważnym dla nas mlecznym wyzwaniu!

Mleko Mamy Ma Moc to kampania Ministerstwa Zdrowia finansowana ze środków Narodowego Programu Zdrowia.

Podobne wpisy