Szybkie odpieluchowanie nie świadczy o inteligencji dziecka! Świadczy o czymś innym.

napisała 22/05/2017 Moim zdaniem, Szczesliva po godzinach

Nigdy nie byłam fanką pozbycia się pieluch u dziecka na siłę. Z zaciekawieniem przyglądałam się rodzicom, którzy z uporem maniaka sadzali swoje trzymiesięczne maluchy na nocnik.

A kiedy brzdące dawały im do zrozumienia, że nie mają ochoty na posiedzenie, to oni dalej trwali w tym swoim przekonaniu, że „się da” i że „trzeba, bo ciotka znad morza krzywo będzie patrzeć na nich podczas zbliżających się wakacji.”

Ostatnią rzeczą, jaka kiedykolwiek zaprzątałaby mi głowę to fakt, co sobie o mnie i moim dziecku pomyślą inni. To całe szufladkowanie matek na te, które są „do przodu”, bo już udało im się, że dziecko sika do nocnika w szóstym miesiącu życia, i na te, które są „do tyłu”, bo ich półtoraroczne brzdące nadal w pieluszce, to jedna wielka pomyłka. Zamiast martwić się, co pomyślą inni, wypadałoby zadać zupełnie inne pytanie:

A co myśli o tym wszystkim moje dziecko?

Powiem Wam, co na ten temat zapewne myślało moje dziecko, kiedy po skończonym roczku kupiliśmy naszemu pierworodnemu nocnik i rozpoczęliśmy pierwsze próby:

„Mama, serio? Come on! To, że Ala, Kasia i Oliwka z piaskownicy sikają już pod krzaki w parku wcale nie znaczy, że i ja jestem na to gotowy! Skoro już kilka razy Ci uciekałem, kiedy Ty machałaś mi nocnikiem przed oczami, to może skumasz wreszcie, że to jeszcze nie jest ten moment?!”

Gdyby moje dziecko potrafiło mówić, gdy miało rok, to pewnie powiedziałoby coś na kształt powyższego monologu ;-) A ponieważ nic wtedy jeszcze nie mówiło, to z jego zachowania, mimiki i nastawienia wydedukowałam, że to nie jest w ogóle TEN moment. Zrozumiałam (i chwała za to, że zakumałam w porę!), że moje dziecko potrzebuje na to czasu!

Ruchem koszącym zrównywałam z ziemią te wszystkie insynuacje otoczenia sugerujące mi, że:

„Ma półtora roku i jeszcze w pieluszce?!”

„Moja Olcia sikała do nocnika już w trzecim tygodniu życia!”

„A mój Stasiu już w życiu płodowym uczył się wstrzymywania moczu.”

:D Rozumiecie, co mam na myśli? Ten wyścig dotyczący tego, kto coś robi pierwszy dotyczy już nawet tak indywidualnej czynności, jaką jest korzystanie z nocnika!

Zatem dlaczego moje dziecko robi jeszcze w pieluchę i jak to możliwe, że korzystanie z nocnika we wczesnym wieku nie świadczy o wysokim ilorazie inteligencji dziecka (a niektórzy powtarzają, że ich dzieci takie bystrzaki, bo z nocnikiem za pan brat)?

Nie świadczy zupełnie o inteligencja dziecka. Świadczy jedynie o gotowości w materii nienoszenia pieluchy! :D Wiem, że zapewne zmartwiłam tym niektóre mamy myślące, że ich dziecko oddaje swoje potrzeby do nocnika, bo jest nadzwyczaj inteligentne. To tak jakby sugerować, że czyjeś dziecko zaczęło szybko siadać i chodzić, i z tego tytułu można posłać je mensy, bo robi coś szybciej niż inni :D

I pojawia się kolejne pytanie:

Dlaczego mój Syn nie jest gotowy?

Nie znam się na psychologii rozwojowej dziecka, jednak ona by tu nam sporo wyjaśniła zapewne sugerując, że każde dziecko osiąga indywidualną dojrzałość w tym kierunku w odpowiednim dla siebie czasie.

Przyznam się Wam, że wybitnie ciekawiła mnie kwestia tego, dlaczego mojemu dziecku wygodnie z pieluszką.

Postanowiłam przeprowadzić eksperyment, w którym wzięły udział pieluchomajtki Pampers Pants.

W warunkach niemalże laboratoryjnych ;-) zaczęłam bawić się w sprawdzanie kilku dla mnie istotnych rzeczy:

 • czy to możliwe, że mojemu dziecku jest w pieluszce wygodnie?
 • jak to możliwe, że mimo, że dziecko do pieluchy nasikało, to jemu to zupełnie nie przeszkadza?

Zupełnie serio, to były dla mnie poważne zagadki :-)

Mój eksperyment składał się z dwóch części.

1. Część pierwsza: czy dziecko czuje w pieluchomajtkach wilgoć, która może je denerwować i np. powodować odparzenia?

Po pierwsze najpierw sprawdzałam, czy dziecko czuje wilgoć. Doszłam do wniosku, że to nic przyjemnego odczuwać, że coś się nam do pupy klei, dlatego chciałam tę kwestię wyjaśnić. Na celowniku miałam trzy pieluchomajtki Pampers Pants, do których wlałam kolejno:

 • 100 ml [tak jakby ładunek ze środka dnia ;-) ]
 • 200 ml [tak jakby ładunek z połowy dnia]
 • 400 ml [tak jakby ładunek z całej nocy ;-) ]

fot. Krzysztof Żabski

Pod dwóch minutach od wlania płynu każde Pampers Pants po kolei dotykałam mocno chusteczką, aby sprawdzić, jak wilgotna się ona okaże. Jakież było moje rozczarowanie :D ;-) kiedy się okazało, że żadna z chusteczek nie nosiła znamion jakiejkolwiek wilgoci! :D

W ten oto sposób miałam jak na dłoni odpowiedź na pytanie, dlaczego mojemu dziecku jest tak dobrze w pieluchomajtkach :D

Nawet ładunek 400 ml wody z barwnikiem ani odrobinę nie pozostawił wilgotnych śladów w chusteczce. Czyli to jednoznacznie świadczyło o tym, że mojemu dziecku jest jak w raju z pieluchą, która nie tylko chroni jego skórę, ale i … amortyzuje częste upadki ;-)

 

2. Część druga

No właśnie: jak to możliwe, że dziecku jest w tej „ceracie” wygodnie?

Jest mu wygodnie, bo to nie jest cerata! Bardzo oddychające „coś”, jakby delikatny materiał, który nie uciska, a tylko otula pupę dziecka i brzuszek. Powiedziałabym nawet, że jak dłużej zatrzymałam się na Pampers Pants (bo wcześniej macanie pieluchy nieszczególnie leżało w kręgu moich zainteresowań ;-)), to okazało się, że są one bardzo miękkie, dopasowują się do ciała i uznałabym je za wygodniejsze niż moje dyżurne stringi ;-)

Nie wiem dlaczego tak późno rozpoczęliśmy naszą przygodę z „pantsami”! Właściwie najlepszym momentem były już 4-6 miesiąc malucha, kiedy brzdące zaczynają się wierzgać na przewijakach i założenie pieluchy graniczy z cudem. Tymczasem tutaj przy „pantsach” dwa szybkie ruchy i gotowe. Zero stresu.

Moje testy (przymknijcie oko na moje cyber gogle :D) jednoznacznie wskazały dwie rzeczy: po pierwsze Pampers Pants są nie tylko chłonne ale i mega wygodne, a po drugie …

… biorąc pod uwagę powyższe: nie zanosi się, aby mój Syn jakoś szczególne marzył o tym, aby pożegnać się z pieluchą :D

Powiem jedno: skończmy z pielucho-terrorem. Dajmy naszym dzieciom swobodę i obserwujmy je. Gotowość może pojawić się w każdej chwili!

Pssst!

Kochani! 30 osób, które zostawią kreatywny komentarz tutaj na blogu z odpowiedzią na pytanie:

„Kiedy Twoje dziecko czuje się pewnie i wygodnie?”

podarujemy opakowanie Pampers Pants i zaprosimy do testowania. Będzie mi miło, jeśli podzielicie się ze mną później opinią z ich użytkowania. 

P.S. Jestem mega ciekawa Waszych odpowiedzi! Czekam na nie do tego piątku włącznie. 

Konkludując już w kwestii tematu okołopieluchowego –  podam analogię może, bo wśród moich znajomych okazała się trafnym porównaniem:

Kto z nas skoczy na bungee i będzie miło ten skok wspominał? Ten, który jest na to gotowy? Czy ten, którego wypychano na siłę i zrobiono z jego skoku „szopkę”? ;-)

Dla mnie odpowiedź jest jasna jak Słońce. I na koniec już prostując pewną sprawę, która ciągnie się na placach zabaw wśród matek jako jeden z większych mitów, z którym uważam należy walczyć:

Wczesne pozbycie się pieluszki nie świadczy o inteligencji dziecka! Świadczy tylko o jego gotowości do pozbycia się jej :-)

Partnerem dzisiejszego postu i testowania jest Pampers.

Podobne wpisy

171 komentarzy

 • Reply Lidia Kukawska 22/05/2017 at 19:54

  Super wpis, zgadzam się w 100%! A moja córka czuje się pewnie i wygodnie gdy może biegać bez żadnej pieluchy ;) niestety to nie zawsze możliwe, dlatego ciągle szukamy i testujemy pieluchy, w których też poczuje się wygodnie :))

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:34

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   …………………..

   • Reply Lidia Kukawska 14/06/2017 at 07:00

    Bardzo mi miło ? wszystko już wysłane. Dziękuję ❤

 • Reply Klarasara 22/05/2017 at 19:56

  Dokładnie gotowy do pożegnania z posłucham. Ja obserwując moje dziecko dzień w dzień biegają na golasa w lato widziałam co ile się wyróżnia i że potrafiła jako 18 mc dziecko budzić się z sucha pieluszka to był znak by zacząć siadać na nocnik i po 2 tygodniach odpieluszkowalam córkę teraz obserwuje rocznego synka i jeśli nie w tym roku spróbuję za rok bo lato to dla mnie idealny moment.pozdrawiam

 • Reply Angela Miś-Malinowska 22/05/2017 at 20:00

  Moje dziecko czuło się pewnie i wygodnie jeszcze jakieś dwa tygodnie do tyłu jak latalo z pamprem na tyłku ? a ma już prawie 3 lata ? a i dodam że w nosie miałam kto co mówi o sikaniu do pampersa, przez mojego syna ;) tak chciał tak chodził.

 • Reply Marzena Herok 22/05/2017 at 20:01

  Kiedy mój poltoraroczniak czuje sie pewnie i wygodnie? Zapewne wtulony w mamę z cycem w paszczy ;)

 • Reply Ania 22/05/2017 at 20:08

  Moja córcia, podobnie jak Twoi chlopcy, jest malym hajnidkiem, no mamoza na caleeeego ;) Pol dnia przenoszona na rekach, drugie pol przejeczy/przeplacze/przemarudzi (dowolne zakreslic). Dlatego najpiekniejsza pora naszego dnia jest wieczór i noc, gdy kladziemy sie w trójkę z mezem i Ninusią do naszego malzenskiego lozka, corcia sie w nas wtula na maxa i wtedy odganiamy wszystkie strachy z calego dnia! Mala czuje sie z nami pewnie, bezpiecznie, s dzieki Pantsom jest jej wygodnie i nic nie zakloca jej blogiego snu.

 • Reply Ewa 22/05/2017 at 20:14

  Pewnie i wygodnie? Córka Zawsze gdy czuje się bezpiecznie i jest szczęśliwa czuje się zarazem pewnie i wygodnie. Chyba jak każdy z nas. Czy ma pieluche czy nie, to nie ważne. Moja Natka jest a etapie poznawania „świata” bez pieluchy i jak narazie chyba lubi biegać w mokrych gatkach bo nie wykazuje zainteresowania plastikowym nocnikiem. Za to śpiewanie”ssssiiiii” jej wychodzi idealnie jak siedzi na ubikacji. Poczekam może w końcu będzie „ssssiiii” i prawdziwe siku w tym samym momencie.

 • Reply Agnieszka X 22/05/2017 at 20:23

  Mój Tymek chyba najwygodniej i najpewniej czuje się wieczorem po kąpieli, kiedy wydostaje się z ręcznika i wesoło hasa po łóżku na golasa, za nic mając moje i ojca starania okiełznania go z powrotem w pieluchę i pajaca. Szkoda, że ja nie mogę czuć się wtedy tak pewnie jak on :D Zastanawiałam się nad tymi pieluchomajtkami, pewnie niedługo przetestujemy, tak czy siak :)

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:21

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ……………

 • Reply Katarzyna Adamek 22/05/2017 at 20:24

  Mojej malutkiej najwygodniej jak śpi na moim brzuchu, koniecznie przykryta kocykiem i trzyma mnie za palec. Kiedyś w praniu zaplątał mi się jeden pampers i pamiętam moje zdziwienie jak go wyciągałam go z pralki takiego nasiaknietego woda i nic nie kapało :D to dopiero był dobry test :D

 • Reply Paulina 22/05/2017 at 20:28

  Ja zaczęłam sądząc córkę na nocnik gdy miała 6mcy i raczej nie robiłam tego z chęci ścigania się w odpieluszkowywaniu, ale z troski o nią… Odkąd wprowadziliśmy stałe posiłki, kupki też się zmieniły i na prawdę utrudniały życie siedzącemu już wtedy dziecku… Odkąd poszła na nogi siusianie na nocnik odbywało się już sporadycznie bo i problem był mniejszy gdy pupa nie była wiecznie przyciśnięta do ziemi ;) teraz ma prawie 2 latka i dopiero zaczęła sygnalizować chęć pozbycia się pieluszki i biegania w samych majteczkach :)

 • Reply Magda 22/05/2017 at 20:30

  Moj synek(3latka) czuje się pewnie zawsze bo wie że jest przez nas kochane za to że jest a nie za to że nauczył się chodzić czy w większej mierze siusiać do nocnika. Nadal zdarzają się wpadki-nieraz dziennie kilka par majtek idzie do prania ale mnie to nie wzrusza. Najważniejsze że się stara. Natan wie że mama i tata są z niego dumni i że jest naszym skarbem ??

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:20

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   …………..

 • Reply Wioletta Olech 22/05/2017 at 20:38

  Pierwsza córka sikała przed rokiem bo no właśnie bo babcia przy niej sciagla swoje majtki i wysikala się przy mojej małej co poskutkowało dosłownie w trybie natychmiastowym korzystanie z toalety. Ba druga pociecha też córcia przestała nosić pieluche po roku ale jeszcze korzystała z pampersow z trzy miesiące tylko w nocy :) I tu zgadzam się z tym że każde ma swój czas :) No ale zawsze jakieś ale pozostanie bo jeśli dziecko ma cztery lata i nosi pieluche to raczej przegięcie. ? Pozdrawiam Ja stara mama młode mamy
  ?

 • Reply Iwona 22/05/2017 at 20:39

  Moja półtora roczna córka czuje wygodę nie tylko w pampersach, ale i w łóżku rodziców, które nigdy nie zostało zmoczone od zawartości pampersa :D. Pewności nabiera podczas odkrywania całego świata, począwszy od stawiania pierwszych kroków, po kosztowanie nowych smaków, dotyku różnych faktur rzeczy, kończąc na zapachach. :)

 • Reply Dominika Szpek 22/05/2017 at 20:39

  Moja córeczka 22miesiące nadal biega z pampersem i do tego jeszcze uwielbia swój smoczek (a to już dla co niektórych za wiele ;). A pewnie i wygodnie to jest jej chyba zawsze po wieczornym pluskaniu w wanience, kiedy leży na naszym łóżku w wygodnej piżamce. Po jednej stronie mama, po drugiej tatuś (który jest w domu przez kilka dni w miesiącu). Zasypia wtulona w jednego z nas :) Cudowne te „nasze wieczory”.

 • Reply Marta 22/05/2017 at 20:50

  Mój syn też nosił pieluchomajtki Pampersa, nie miałam parcia na odpieluchowanie bo kiedyś usłyszałam że dzieci około 2 roku życia odczuwają potrzebę sikania. Oczywiście zawsze za mną szedł do łazienki i patrzył co ram robię, kiedyś sam mi powiedział „siusiu” posadziłam go i było siusiu :) . Miał wtedy 1.5 roku, od tego czasu zaczęliśmy, po miesiącu był odpieluchowany, pieluszka była tylko na noc „tak na wszelki wypadek” który zdarzył się może 2 razy. Po 2 miesiącach pieluszki na noc, przestałam zakładać. Spośród moich 5 koleżanek które mają dzieci w tym samym wieku, był w sumie drugi, bo pierwsza była „mamuśka” która od 8 miesiąca sadzała córcie… :) Pozdrawim

 • Reply Natalia 22/05/2017 at 20:56

  Akurat jestesmy na etapie nauki sikania na nocnik ale ten Twoj wpis daje takze mi do zrozumienia, że to chyba ja stwierdzilam że już czas.Córka właśnie skończyła dwa latka ale kiedy tylko wypowiem slowo nocnik i siku to wola że NIE ŻE SIĘ BOI.Jakieś dwa miesiące temu udało się jej zrobić kupke na nocnik,zupełnie przypadkowo,była w szoku i płakała,od tamtej pory wola że sie boi.Probowalam jakoś ją naklonic żeby chociaz usiadla ale jjet płacz. Także mysle ze dobrym krokiem będzie narazie odpuścić. Spróbować za jakis czas…

 • Reply Martyna 22/05/2017 at 21:16

  Moja 2 latka czuje się pewnie i wygodnie, gdy ją co wieczór przed snem przebieram z dziennych ubrań i „zużytego” pampersa ( tak, tak moja 2 letnia córka jeszcze w pampersie :D ) i mi ucieka goła i wesoła a ja ją muszę wręcz zmusić do powrotu lub ją osobiście złapać, by ubrać ją w czystą pieluszkę i piżamę. Wtedy ma największą radochę ! :)

 • Reply Karolina 22/05/2017 at 21:21

  Moja córcia czuję się pewnie i wygodnie, gdy „zaparkuje” na moich kolanach tyłem do mnie i swoimi małymi rączkami położy moje dłonie na swoim brzuchu tak, że ją obejmują ? do tego w buźce smoczek, pod paszką myszka Mini, a w ręce ulubiona podusia i nic więcej jej nie trzeba ?

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:20

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ………….

 • Reply Lucyna 22/05/2017 at 21:23

  Mój synuś ma 3miesiące i od jakiś 2-3tygodni używamy Pampers Pants i muszę przyznać że są rewelacyjne! Bąbel w nocy budzi się tylko na cycusia i oboje przy końcu karmienia najczęściej zasypiamy przytuleni ;-)

 • Reply Ewelina 22/05/2017 at 21:28

  Moj syn ma dzisiaj 2,5 roku. Od kiedy skonczyl 14 miesiecy natknęłam sie na pieluchomajtki z pampersa. Dla nas okazaly sie zbawienne gdyz synek dzieki nim wlasnie przestal w nie susiac. Bez najmniejszej spiny i bez zbednego wysilku. A dzialo sie to za sprawa zdejmowania pieluchy. Nie trzeba bylo ich odpinac tylko ściągnąć jak normalna bielizne. Dzieki temu i pisuarom moglismy na luzaku ( bo przeciez nic tak nie bawi jak to ze mozna samemu zdjac i zalozyc pampa samemu jego użytkownikowi). Generalnie pieluchomajtki poleciała bym kazdemu. Na prawdę sa super

 • Reply renia 22/05/2017 at 21:34

  Moje dziecko czuje się pewnie kiedy jest w ramionach mamy ? a wygodnie wtedy jak ma sucho.
  Osobiście używamy pampersow i jesteśmy mega zadowoleni. W dentysta jest spokój bo nic nie wypływa, a w nocy spokój bo wreszcie nie musze podklac koca ? albo zmieniać pościeli w środku nocy?
  Zastanawiałam się nad tymi matkami. Bo roczniaków strasznie ruchliwe są i z pielucha cieków za nimi nadążyć ?
  A wratując do tematu bloga, to będzie zamierzam za dziemi biegać z

 • Reply Monika 22/05/2017 at 21:42

  No właśnie mój synek ma 3lata i chodzi w majtkach prawie codziennie czasem zrobi na nocnik siku ale kupy już wola do pampersa i ostatnio latając bez majtek tak jak ładnie robił do nocnika siku tak teraz sika w majtki i kupę się też zdążyło w majtki … sama niewiem czy nie jest gotowy? Mam 16msc córkę czasem jak widzi syna na nocniku też mówi sis i to ja posadze posiedzi ale siku nie zrobi… jeszcze napewno nie gotowa bo bez pampersa niechcę chodzić…

 • Reply Kasia 22/05/2017 at 21:52

  Moje dziecko czuje się pewnie, kiedy wie, że jestem w pobliżu :) Czuje się wygodnie, gdy nic nie krępuje jej ruchów :)
  Wychodzi na to, że: miękkie, swobodne ubranko + mamusia dostępna fizycznie i emocjonalnie = pewność i wygoda :D

 • Reply Wiola Ścisłowska 22/05/2017 at 21:52

  Jestesmy na etapie ze corka(23 miesiace) wola w dzien bez problemu.nawet sama siada na nocnik i sciaga majteczki a pozniej sie podciaga…ale w nocy nadal pampersik ,nieraz przeleci bokiem a jak nie to po nocy tak ciezki ze jak by rzucil to by zabil:-)starszy syn oglada w tv reklame pieluchomajtek pampers i zawsze wola „mama kupisz Mai pieluchomajtki?”.po tym wpisie chyba sie skusze;-)pozdrawiam

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:35

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   …………………….

 • Reply MAgda 22/05/2017 at 22:04

  Jaki, że zwę to pięknie powiedziany a raczej nazwany tytuł postu. Ja tak rzadko czytam posty,wpisy, blogi ale przy tym musiałam się zatrzymać i powiedzieć BRAWO TY! Czasem to już mam dosyć słuchania a bo moje dziecko to bardzo szybko to a moje dziecko tamto bardzo szybko! a Twój syn Maks hm… no mój Maks nie. No ale jak to?- słyszę…No a tak to opowiadam.:) Jak Maks jest na NIE to jest po prostu na NIE ( zawsze mówię, że ten mały charakterny gagatek jest zodiakalnym skorpionem a ten znak do czegoś zobowiązuje) Maks ma 1,5 roku jak usłyszałam, że powinien już umieć jeść zupę łyżeczką to się tylko uśmiechnęłam. Bardzo protestował więc stwierdziłam, że nie ma sensu i mam wrażenie im mniej go do czegoś chciałam nakłonić tym bardziej on po pewnym czasie odkrywał, że jednak sam by chciał próbować. Myślę, że właśnie wtedy czuł się bardziej pewny siebie i komfortowo, że to wyszło z jego inicjatywy a nie z mojego przymusu czyli tak jak w poście-przyszedł na to czas. Teraz zbliża się lato- temat odpieluchowania bardzooo na czasie oczywiście moje marzenie, aby się zesikał, pociekło mu po kolanach i zobaczył, że coś jest nie tak tym bardziej, że nocnika się nie boi i przynosi go pchając się pupą aby go posadzić na 2 sekundy oczywiście nie dłużej- no ale zawsze to coś. . U nas będzie to bardzooo długa droga jeszcze jak wyczytałam z postu, że w pieluszce dziecko nie czuje wilgoci (swoją drogą ciekawe jak z odczuwaniem tego drugiego :P bo Mój Maks może z wylewającą się chodzić cały dzień i nic a nic mu nie przeszkadza hehe ) Do tego pije bardzo dużo wody (z czego się oczywiście cieszę) ale i szukam w związku z tym złotego środka co pozwoli na przespanie nocy, bo jak dotąd to zmieniamy pieluszki bo przeciekają. Tutaj może i własnie przygoda z pieluchomajtkami byłaby rozwiązaniem naszego problemu. Chyba wgłębię się w ten temat :) Tak czy inaczej pozdrawiam autorkę postu i oczywiście wytrwałe mamy :)

 • Reply Ma Zaw 22/05/2017 at 22:24

  Niestety ja nie polecam pieluchomajtek pampers. Po kilku nocnych zalaniach łóżka przestalam je zakładać. Zmiana w tez nie jest najlepsza bo żeby założyć nowe tak jak majtki trzeba rozebrać dziecko. Przy tradycyjnej pieluszce opuszcza sie spodenki i szybko instaluje nowa pieluche.

 • Reply Angelika Czekalska 22/05/2017 at 22:31

  Kiedy moja córeczka czuje się pewnie i wygodnie? Przyklejona do cycusia:D taaak, karmię a ma już ponad rok:D taaaak, nadal chodzi w pieluchach ,
  taaaak, w oczach innych mogę być zła matka, a ona mało inteligentna, ale wiecie co? Nie przejmuję się tym ! Dla mnie najważniejsze jest jej szczęście, jej potrzeby i uważam że na wszystko przyjdzie czas… nie ma się co spieszyć:D tym bardziej ze czas i tak niesamowicie szybko biegnie do przodu… nie tracmy tych cudownych chwil na rzecz stresu związanego z „byciem pierwsza”:) A maluszki na pewno odwdzięcza się za to szczerym i pięknym uśmiechem :)

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:36

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ……………………..

 • Reply Agata 22/05/2017 at 22:36

  Mój synek skończył 20m-cy. Jest małym, bardzo ruchliwym chłopcem :) Kiedy kupiliśmy 3m-ce temu nocnik to zrobił sobie z niego… autko :) nie jestem z tych mam, które na.siłę próbują odpieluchowac dziecko :) mojemu synkowi jest wygodnie w pantsach pampers, więc po to na razie zmieniać? :) A jeśli chodzi o pieluchomajtki to REWELACJA, zakładanie pieluchy jest możliwe nawet „w locie” a u nas często się zdarza, a co najważniejsze, noc przespana bez mokrych niespodzianek ( a rano pielucha można zabić, taka ciężka ;)).
  Pozdrawiam

 • Reply Teresa Gromniak 22/05/2017 at 22:36

  Moje dziecko czuje się pewnie i wygodnie gdy jest ze mną. Przy nikim innym nie płacze, wrzeszczy ,nie tupie nogami, nie rzuca klockami ,nie kładzie się na podłodze z krzykiem -tylko ja jestem uprzywilejowana osobą :)

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:19

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   …………

 • Reply Monika Przygoda 22/05/2017 at 22:45

  Moja Córcia czuje się pewnie i wygodnie gdy ma suchą pieluszkę, pełny brzuszek, zapewniony spokojny sen i rodziców obok ❤ Pampersy Pants odkrył mój mąz ? jestem mu za to wdzięczna, ponieważ problem przewijania został rozwiązany a Maleńka czuje pełen komfort ❤

 • Reply Monika Majtyka 22/05/2017 at 23:09

  Mój synuś Franek najpewniej i najwygodniej czuje się wieczorem przed kąpielą,kiedy bez ubrania ucieka mamie i tacie i hasa na golasa:))) Jego radość i widok bezcenny:))))

 • Reply bett4y 22/05/2017 at 23:16

  Mój młodszy synek ma 2lata i 4miesiace. Ilekroć spotykam kogoś znajomego pierwsze pytanie jakie pada o moje dziecko to zazwyczaj „A synek to nosi jeszcze pieluchę?” Tak, ma pieluchę, bo nie jest jeszcze świadomy tego o co z tym sikaniem chodzi. Używamy pantsów i uważam je za genialne pampersy, szczególnie teraz, gdy powoli zaczyna rozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Pantsy to moje ulubione pieluszki i moich dzieci również. Starszak bardzo chętnie zakłada je na noc, pomimo,że nie ma problemu przesypianiem całej nocy i załatwianiem się na nocnik rano. Zakłada je, ponieważ wie, że są na wszelki wypadek. Czuje się w nich pewnie i przede wszystkim nie przeszkadzają mu, bo dopasowują się idealnie i czuje się w nich swobodnie. Tak samo młodszy synek zaczął przygodę z pantsami, starszy brat naopowiadał mu superlatyw na temat tych pieluszek i musiałam kupić takie same dla młodszego tylko rozmiar mniejsze. Teraz, gdy zrobiło się cieplej młodszy synek uwielbia je zakładać, bo na podwórku wie, że w każdej chwili, gdy zawoła o siku to bardzo szybko będę mogła mu je zsunąć i nic się nie stanie, jeśli nie zdąrzy, bo wie, że założymy nowego i będzie mógł znowu, spokojnie po raz kolejny próbować się nauczyć wołać o siku. Póki co wygodnie mu w nich więc cieszy się z bycia jak to mówi mój starszak o swoim młodszym bracie „małym dzidziusiem”, bo faktycznie jest moim małym dzidziusiem?

 • Reply Anna 22/05/2017 at 23:23

  Mój syn ma 2 lata i 8 miesięcy i czasem tylko robi siusiu do nocnika. Dziś, chcąc go zachęcić, żeby na dworze również załował zamiast zrobić siusiu do swoich pieluchomajtek (od dawna używamy pampers pants), powiedziałam, że zrobi siusiu pod drzewkiem jak piesek (żeby była jakaś atrakcja). Weszliśmy do jordanka, a on przytulił się do drzewa i tak stał przez chwilę (w pełni ubrany), po czym zadowolony krzyknął: „mamusiu, zrobiłem siusiu pod drzewkiem!”. W takich chwilach z pewnością czuje się pewnie i wygodnie – kiedy jest sobą, robi, co chce i czerpie z tego kupę frajdy.

 • Reply udomowiona 22/05/2017 at 23:35

  ufff, cieszę się, że nie robisz innym mamą ciśnienia w związku z odpieluchowaniem dziecia.
  Mój M. najpewniej czuje się, kiedy jesteśmy razem-mama, tata i on. Uwielbia gdy spędzamy razem czas, inicjuje wygłupy i zabawy.A najwygodniej jest mu z pewnością gdy po kąpieli bryka po naszym łóżku sypialnianym i chowa się pod stertą poduch i kocy – jest wtedy w swoim żywiole.
  Pozdrawiam – równie szczęśliwa mama zapieluchowanego dwulatka

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:18

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ………..

 • Reply Daniela 22/05/2017 at 23:37

  Moje dziecko czuje się pewnie i wygodnie gdy widzi, że jego rodzice zasiadają na podłodze z zabawkami w dłoniach co zapowiada świetny czas z możliwością wspinania się po kimś i bezkarnego obśliniania! Jest to gwarancją także tego, że przez najbliższy czas nikt jej nie będzie męczył kolejną zmianą bodziaka, mokrego pampka czy też nie usłyszy „czekaj czekaj musisz zrobić pranie, rzucie brudnej skarpety to jeszcze nie obiad” ?

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:35

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ……………………

 • Reply Małgorzata Belica-Ołubek 22/05/2017 at 23:52

  Moje dziecko czuje się pewnie kiedy jest pośród najbliższej rodziny, a wygodnie kiedy śmiga boso i bez koszulki ?

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:17

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ……….

 • Reply Ada 23/05/2017 at 00:10

  Moje dziecko czuję się pewnie i wygodnie …. bez pampersa!!!! :) wtedy już jest dziki szał

 • Reply Kasia 23/05/2017 at 01:20

  Czy to w nocy, czy to w dzień mój syn czuje się pewnie jak widzi mój cień,
  Ale swoje mądrości też ma i kombinować potrafi razy dwa.
  Tak więc zapewnić wygodę na codzień mu mam,
  by mógł wariować na placu zabaw wśród młodych dam.
  Święty spokój z nocnikiem dlatego ma, bo spoko mamą jestem ja!

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:34

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   …………………

 • Reply Magda Zagórska 23/05/2017 at 02:20

  Mój Paweł ma 2,5 roku i nadal czuje się mega pewnie w pieluszce:-) Ten artykuł dał mi wiele do myślenia, bo będąc mamą wyjątkowego dziecka (jak każda mama:-)), bo Paweł zaczął mówić zdecydowanie wcześnie, więc wydawać niby się mogło że dziecko szybko załapie, co i jak. A tu psikus, i jak on sam mówi: nie muszę robić do nocnika, mogę do pieluszki:-) I jak tu gadać z takim Pampersiakiem-Spryciakiem?;-)

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:33

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ………………..

 • Reply Asia 23/05/2017 at 02:46

  Mój pierworodny czuję się pewnie i wygodnie kiedy po zmianie pieluszki dostanie cycucha. Potem następuje etep zabaw na kocyku. Kiedy tata głośno wymawia słowo „kurka” a mama te kurtkę pokazuje. Wtedy śmiechu jest co nie miara.

 • Reply Anna 23/05/2017 at 06:35

  Moje dziecko czuje się pewnie i wygodnie kiedy jest golaskiem. Wtedy zaczyna się szaleństwo, a biedna mamusia musi jakoś założyć pieluchę i spodenki. Dlatego zaczęliśmy się zastanawiać nad pampers pants żeby jakoś ułatwić to ubieranie. A poza tym podczas kąpieli czuje się tak pewnie, że wszystko jest zachlapane i rodzice mają mokre ubrania ;)

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:17

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ……..

 • Reply Ula 23/05/2017 at 07:02

  Tu mówię ja Wojtek, syn swojej mamy: pewnie i wygodnie czuje się, jak niewygodny strój, mokra pielucha i moja mama nie krępują moich ruchów i mogę realizować wszystkie pomysły jakie siedzą mi w główce :)

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:16

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ……

 • Reply Katarzyna Kosarska 23/05/2017 at 07:32

  Mój syn najbardziej pewnIe i wygodnie czuje się
  gdy może spać w dużym łóżku z rodzicami. On w pozycji na rozgwiazde a my stloczeni w rogach?

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:33

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ……………….

 • Reply Katarzyna Kusy 23/05/2017 at 08:59

  Najwazniejszym czynnikiem by dziecko czulo sie bezpuecznie i komfortowo jest oczywiscie-mama?czy tez inny bliski i to nie podlega zadnej dyskusji. Poza ciepwlkiem ramion mamusi od dawien dawna wiadomo wszech i wobec ze by dzieck grzeczne bylo i szczesliwe trzeba spelnic trzy wymogi: uspic nakarmic i przrwinac. I chociazby cywilizacja brnela do przodu z predkoscia swiatla a ambitne mamy stawaly na rzesach by ich dziecko blyszczalo na tle innych brzdacow to i tak podstawa bedzie ta sama: dziecko szczesliwe to dziecko wyspane najedzone i z sucha pupcia. Nie spieszmy sie i dajmy sie maluchom nacieszyc dziecinstwem one i tak za szybko rosna. Bo czy kiedykolqiek jeszcze bedzie im wolno siusiac pod siebie by nieprzerywac super zabawy i poznawac swiat??!!

 • Reply Katarzyna Marcela 23/05/2017 at 08:59

  Moje dziecko czuje się pewnie i wygodnie kiedy wieczorem już pojedzony, czysciutki i pachnący przychodzi koło mnie przynosi poduszkę, kładzie ja na moich kolanach jak najbliżej brzucha w którym jeszcze mieszka jego siostra, przywita się pukaniem w brzuchu 'hej Stefcia jak się masz’ położy się na tej owej poduszce pociągnie bluzkę od piżamy i mówi 'mamo podrap i pomasuj mi plecki’. Oczywiście co chwilę pokazuje paluszki gdzie jeszcze podrapac to po brzuszku To znowu po plecach albo po włosach,ale najwspanialszy jest ten moment gdy czuję się tak pewnie i wygodnie, że zasypia wtulony w poduszkę i z ręką na moim brzuszku.jestem pewna, że jest wtedy szczęśliwy :-)

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:32

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ………………

 • Reply maX 23/05/2017 at 09:07

  Pierwsze słyszę o tym aby dzieci 1 rok siedziały na nocniku i nie potrzebowały ani razu pieluchy. Moje dziewczyny są już dużo starsze ale jak oglądam zdjęcia to pieluchę na pewno nosiły do 2 roku życia. Wiadomo że je wysadzałam na nocnik po roku czasu żeby je oswoić. Ale na pewno nie było ciśnienia. Te wszystkie mamusie które się wymądrzają swoimi dziećmi są okropne, i tak na prawdę zrobiły to albo przemocą albo na siłę. Mam dwie córeczki które są strasznie różne od siebie a z jednego domu. Starsza bardzo szybko mówiła, za to młodsza szybko poszła na nogach, i miała problem duży z mówieniem ( była potrzebna pomoc wyspecjalizowanych logopedów). Przestańmy przejmować się innymi, oni nic nam nie pomogą w niczym i do szczęścia nam to niepotrzebne.

 • Reply Ania Bentkowska 23/05/2017 at 09:32

  Moje dziecko czuje się pewnie i wygodnie, gdy nie krępują go spodnie:-) ani pielucha najlepiej też. Te Pampersy Pants są super! Syn kręci się na przewijaku jak fryga, po przebraniu jego pieluchy muszę sama się przebierać, bo jesten upocona cała. A pansy fik mik i już na pupie. Dziecko nawet się nie zorienuje co jest grane!

 • Reply Anna Kaluźniak 23/05/2017 at 09:39

  Mój syn najpewniej i najwygodniej czuje się w moich ramionach. Wystarczy przytulenie mamy, by świat stał się dla niego lepszy. Korzystam z tego ile mogę, bo wiem, że przyjdzie taki czas, gdy stanie się to obciachem. A więc wracam do mojego całego świata i się przytulam. :-)

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:32

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ……………..

 • Reply Marta 23/05/2017 at 10:29

  Ahh… tez takie pytania slysze, ze moja dwu latka siada na nocniczek w celu ”udawania” ze robi siku i cala pozostala procedure ’ podcierania’ ’ splukiwania’ itd, kopiujac nas,rodzicow :) ale czy ja ide z tesciowa do toalety i marudze co robi nie tak ;)? NIE! wiec moje dziecko sciagnie pantsa i usiadzie na nocniczek jak bedzie na to samo gotowe i ni ebedzie zmuszane :) #wiec w odpowiedzi na Twoje pytanie kochana – Moja Hanusia czuje sie najpewniej i najwygodniej, kiedy w granicach rozsadku rodzica ( zeby tez na glowe nie weszla) pozwalam jej byc samodzielna i nie zmuszajac jej do czynnosci, do ktorych gotowa jeszcze nie jest – pokazuje, ze moze i ma prawo do decydowania kiedy uzna, ze chce sama, bez moich wypocin, ktore moga ja tylko zrazic :) Najpewniej i najwygodniej, kiedy idzie swoim tempem i swoja gotowoscia w dalsze zycie :)
  Pozdrawiam i popieram powyzszy tekst w 100% !
  A Pantsy kupilam przez przypadek zamiast pampersow, z pospiechu nie patrzac co zdjelam z polki – a teraz sa z nami na codzien i jestem mega zadowolona!

 • Reply Katarzyna Koziołek 23/05/2017 at 10:43

  Moja córeczka czuje się pewnie i wygodnie gdy ma pełny brzuszek, suchą pielusie i bawi się na golaska na piankowe macie. Obroty na pupci wychodzą wtedy kosmiczne ???

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:32

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   …………..

 • Reply basia pirecka 23/05/2017 at 11:15

  Moja córka ma dopiero 4.5 miesiąca, mówić nie umie, ale jest mistrzynią w robieniu afery, jak tylko ma mokro w pampersie (2 sprawa ?). Wróżę jej akrobatyke-gimnastykę-zapasy w jednym. Ubranie Pampersa to jest hardkor ? inne się nie sprawdziły, jedziemy na zielonych pampkach od urodzenia ale siłą rzeczy, słysząc dobre opinie musimy zainwestować w pieluchomajtki bo klejenie jednego rzepa na pepku a drugiego na kolanie mija się z celem ?

 • Reply basia pirecka 23/05/2017 at 11:20

  A odpowiadając na pytanie. Nie można wrzucić zdjęcia, albo ja nienpotrafie. Mniejsza. Chusta. To jest coś gdzie moje dziecko się wycisza. Wtula. Nie muszę więcej mówić, bo ten kto nosił w chuscie ten wie o jakim ciepłe mówię. Wtedy czuje się pewnie, nie grymasi, nie płacze. Wtula się i zasypia ?

 • Reply Hanna Bienias 23/05/2017 at 12:42

  To ja napiszę coś co może Cię zaciekawi :) syn skończył dwa lata w marcu i wciąż nosił pieluchy. Jakoś dwa tygodnie temu, kupiliśmy w promocji wielka pake, jak się okazało nie pieluch a pantsow. No i zaczęliśmy ich używać. Po czym syn, który nigdy wcześniej nie dał się posadzić na nocnik, z dnia na dzień zaczął je ściągać i sam siadać i robić siusiu. Oczywiście na noc i spacery je nosimy i dają radę także polecam :)

 • Reply Anna Dubińska 23/05/2017 at 14:35

  Moje dziecko czuje się pewnie i wygodnie gdy czuje się swobodnie,nic nie ciśnie nie uwiera bo pieluszka nie ociera.Pupicia miękko otulona to i buzia zadowolona.Do mamusi przytulone ssie cycusia rozanielone.Już jest brzuszek napełniony to i dzidziuś wyciszony,już się oczka zamykają i poobiednią drzemeczkę zaczynają?

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:31

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   …………….

 • Reply Katarzyna Maślanka 23/05/2017 at 14:38

  Moje dziecko czuje sie najwygodniej i najpewniej Kiedy przytulajac sie do mnie calym swoim cialkiem, otulajac rączkami mija szyje spokojnie zasypia

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:31

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   …………

 • Reply Mariola 23/05/2017 at 15:00

  Mój synek nabardziej pewnie i wygodnie czuje się gdy w rączkach trzyma pełną miseczkę ulubionych owoców, (którymi się zajada w spokoju nie musząc ciągle myśleć i stresować się – nocnikiem), a w pobliżu jest mama, bez której ani rusz :)

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:15

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ….

 • Reply Dorota 23/05/2017 at 15:12

  Witam, ewidentnie masz rację. Nie ma się co z tym spieszyć. Moja starsza miała 1,5 roku ( a teraz juz 12) a młodsza w październiku skończy 3 lata i dopiero ale albo już od 1 maja nie nosi pieluchy. I nie robiłam nic na siłę- nie to nie. A ile gadania przy tym było w domu to aż szok. wszyscy wiedzieli lepiej ze ona już powinna. No ale nie chciała i tyle!Sama zdecydowała, ze jak ją „puściłam” 1 maja to już i tyle….Pozdrawiam.

 • Reply Basia Giętkowska 23/05/2017 at 17:07

  No i brawo! Cieszę się, Magdo, że napisałaś ten tekst bo czasem o mnie coś trafia jak słyszę kiedy to nasza pociecha winna załatwiać się na nocniku. Też jestem zdania, że jak zechce.:)) Na razie to go nie kręci a potrzebę zmiany pieluchy sygnalizuje spacerkiem po domu z koszem na pieluszki. Mamy czas.:)U nas pieluchomajty Pampers się nie sprawdzają: ( Mały jest szczuplutki. 3 są za krótkie a 4 się zsuwają z pupci więc zostają pieluchy. Długo używaliśmy 3 I byliśmy mega zachwyceni.:)

 • Reply Magdalena 23/05/2017 at 18:00

  Mój synek czuje się pewnie i wygodnie, gdy leży przy swojej mamie, pije od niej mleczko i bawi się jej włosami ☺ na pupie ma pampersiaka, więc może czuć się swobodnie. Nocnika na razie nie znos

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:15

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

 • Reply De Luna 23/05/2017 at 18:21

  Matko moja jedyna kochana
  Czemu sadzasz mnie na nocnik od rana?
  Przecież ja chcę w pampy sikać!
  Czy na prawdę tego nie widać?
  Na nocniki przyjdzie pora
  Bo na razie to dla mnie zmora!

 • Reply Agnieszka 23/05/2017 at 19:24

  Moje dziecko czuje sie pewnie i wygodnie kiedy moze byc sobą, kiedy nie jest porównywane do innych i nie bierze udzialu w wyscigu szczurów. Rozwija sie w swoim tempie, tak jak mu WYGODNIE! Czuje sie PEWNIE kiedy w rozwoju jest wspierane a nie ponaglane !

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:31

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ………..

 • Reply zmiarta 23/05/2017 at 20:36

  ja mam dwójkę dzieci z autyzmem, więc odpieluchowywanie to wogóle był koszmar, syn i corka mieli coś ok 4 lat jak nauczyli sie korzystać od razu z toalety (plus nakładki i podesty), bo nocniki już były za małe, prób było dużo, najczęściej w sezonie letnim, a tyle co wiem ich pieluchy lekko moczyły, ale dzieciaki miały jakąś znieczulice

 • Reply Ola 23/05/2017 at 20:50

  U nas pieluchomajtki Pampers sprawdzają się tylko w dzień. Po nocy Toni jest cały mokry :( dlaczego na noc ubieramy mu pieluchy Pampers Premium. Używamy ich od pierwszego dnia życia Antosia i nigdy nas nie zawiodły :) chociaż trzeba przyznać, że po zmianie szaty graficznej opakowania i samych pieluszek ich jakość trochę ucierpiała, szczególnie „skrzydełka”.

 • Reply Dorota Anna Hazelmajer Korbel 23/05/2017 at 21:28

  A ja nie jestem chyba jakoś przekonana do pantsów, nie korzystałam jeszcze z nich u mojego roczniaka i jakoś mam opory ?

 • Reply Karolina Nurzyńska 23/05/2017 at 21:51

  A ja uważam że wczesne odpieluchowanie często jest raczej wielką determinacją rodzica żeby się pochwalić osiągnięciem dziecka niż gotowością. Nie wierzę w to że roczne dziecko świadomie sygnalizuje potrzeby. raczej rodzice biagaja za dzieckiem i to oni dziesiątym zmysłem wyczuwają chce się czy nie chce. Mój syn miał 2 i pół roku jak zaczął korzystać z toalety. Oczywiście wszyscy mieli bardzo dużo do powiedzenia w tej kwestii. Córka ma niecałe 2 nie wykazuje chęci do pozbycia się wisielca więc czekam. A moje dzieci czują się pewnie i wygodnie w swoim domu i najlepiej w jak największym bałaganie

 • Reply Aleksandra Peszko 23/05/2017 at 21:52

  Ja kupilam nocnik gdy dziecko skonczylo rok. No i nie bylo gotowe na ten krok. Gdy skonczyl 2 lata sytuacja zmienila sie i maly chetnie korzysta z nocnika. Gdy jednak gdzies wychodzimy i maly sie swietnie bawi to zakladam mu wlasnie pantsy. Czesto w czasie zabawy zapomina o „siku”. W koncu dziecko ma sie czuc pewnie i wygodnie bo wtedy jest szczesliwe. Ma sie bawic i czuc radosc z zycia.

 • Reply Kasia 23/05/2017 at 22:12

  Witam, każde dziecko jest inne, tak jak i jego potrzeby..synek kilka razy probowal zrobic siusiu ale najlepiej mu to wychodzi w suche i czyste majteczki? kazde dziecko ma swoją porę. Mlody malo mówil a nagle dostal povera i nawija jak szalony, tak jak z piersią jeszcze się karmimy a jest juz 2,5 roku? Dziecko czuje się pewnie i wygodnie gdy je wspieramy i motywujemy, gdy kazdy chociazy maly kroczek w przód byl skokiem milowym!!!9

 • Reply Honorata Libera 23/05/2017 at 22:16

  My od roku stosujemy Pants i nie zamieniłabym je na nic innego….Genialne w swojej prostocie. Synek ma prawie 2 lata i na widok nocnika ucieka aż się kurzy :P a słowo pisiu mam wrażenie,że wypowiadam po chińsku :)

 • Reply Iza Bartosiak 23/05/2017 at 22:24

  Ech….prwność i wygoda dziecka… Napisałaś fajny, choć sponsorowany, tekst. Ale zawarłaś w nim to, co najważniejsze – akceptować, nie poganiać, nie zmuszać. Traktować dziecko, jak człowieka, a nie, jak to było dotychczas przyjęte, bezwolną kukiełkę. Pewnie dziecko może się czuć, kiedy ma świadomość, że mama i tata bardzo je kochają. I wszelkie „a dlaczego tak mało mówi?!”, „to on ciągle z pieluchą?” oraz nieśmiertelne „gdzie czapeczka?” potrafią ukrócić tak, żeby pytania się skończyły, pytający nie został zbesztany, a dziecko pozostało pewne 100% akceptacji….żonglerka…nożami….polanymi benzyną i podpalonymi….z granatami na trzonkach…Ale przecież po to jesteśmy rodzicami.

 • Reply ANNA 23/05/2017 at 22:52

  Komfort!!! – zero presji i naciskania. Rodzic daje na looz to dziecko czuje się komfortowo. Na looz w dobrym słowa tego znaczeniu.

 • Reply Klaudia Koszowska 23/05/2017 at 23:02

  Moj synek ma półtora roku i posadzony na nocnik zrobi siusiu a czasem i coś więcej, nawet sam sobie brawo bije jak zobaczy, że się udało, ale zasygnalizowac potrzeby jakoś nie ma ochoty. Mam wrażenie że moje dziecko czuje sie pewnie i wygodnie cały czas. Nie ma rzeczy, która by mu przeszkodziła w realizacji swoich setek pomysłów na minutę. Jednak najwygodniej się czuje kiedy lezy w swoim łóżeczku i błogo zasypia z pełnym brzuszkiem i suchą pieluszką PAMPERS. Pants nie próbowaliśmy ale chętnie się przekonamy o słuszności powyższej opinii :)

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:31

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ……….

 • Reply Justyna Chojnacka 23/05/2017 at 23:24

  To ja jeszcze dodałbym do artykułu informację, że zbyt wczesny trening czystosci może spowodować duże zmiany w funkcjonowaniu organizmu. Np. Zbyt wczesne odpieluchowanie może zakończyć się niezidentyfikowanymi bolami głowy w dorosłości (informacja od fizjoterapeuty)

 • Reply Ktoś 24/05/2017 at 00:16

  Witam. Pampers Pants używamy odkąd córka skończyła pół roku i nie zamienię ich na żadne inne. Dużo podróżujemy więc pieluchomajtki dają nam komfort szybkiej zmiany na nowy suchy pampers dając mojej córce pewność i wygodę na dalszą trasę. Wcześniej uciekała przed zmianą pieluchy, zdążyła czasami zrobić siusiu na podłogę i nie bardzo była zadowolona, że coś leje się po nogach. Pampers Pants nakładamy „w locie” i mam pewność, że dziecku już nic po nogach nie poleci, wtedy obie jesteśmy szczęśliwie :) pozdrawiam

 • Reply Sloneczko3355 24/05/2017 at 05:56

  Mój synek ma przeszło 2 lata i starszą siostrę, na którą patrzy co chwilę jak robi na nocnik. Jej nie zmuszalam i jego też nie będę, do tego zeby siedział na nocniku. Skoro mu tak dobrze na upały gotować dupcie niech tak chodzi, sam zrozumie jak go dobrze przypiecze w lecie ze trzeba wyrzucić pampersa….

 • Reply Beata 24/05/2017 at 08:35

  Moj 9,5 miesięczny synek pewnie czuje się wtedy gdy w zasięgu jego wzroku jest mama albo tata. Wygodnie czuje się natomiast wtedy gdy może swobodnie raczkować po całym domu.

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:14

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com
   ..

 • Reply Klaudia Swoboda 24/05/2017 at 09:21

  Moja córeczka ma 10 miesięcy, a pieluchomajtek używamy od 2 – dopiero wtedy odkryłam, że Pampers ma też rozmiar 3… Gdybym wcześniej wiedziała, to już dawno bym korzystała, bo uratowały nas już z niejednej opresji. Mała wszędzie poza domem nie cierpi przebierać pampersa, poprostu ucieka. Do zapięcia jej pieluszki potrzeba mi 4 rąk conajmniej, a i to jest bardzo uciążliwe. A pieluchomajtki? Rach ciach I na tyłku! Nic nie spada, nie da się źle zapiąć, a i chłonność egzamin zdaje. Z chęcią przetestujemy rozmiar 4 w nocy – ciekawe jak się sprawdzą :-) Odpieluchowywanie mamy zamiar zacząć po roczku, ale jeśli mała nie będzie gotowa to też nie będę zmuszać. Ważne jest też to, by nocnik nie kojarzył się z zabawką, bo dziecko ma sprzeczne odczucia. Wychowywał dziecko koleżanki przez 2 lata i mała dostała od babci nocnik grający, okrągły z zamykaną klapą. Niestety koleżanka zamiast korzystać z niego jako nocnika pokazała swojej córeczce jak fajnie się siedzi na nim jak na taborecie. No i tak nocnik nie był ani razu użyty zgodnie z przeznaczeniem, a jedynie jako taboret przed telewizor a później podstawka do ściągania zabawek z wyższych półek. Jeszcze odpowiedź na pytanie konkursowe. Moje dziecko pewnie i wygodnie czuje się kiedy jestem blisko. To wtedy próbuje stawiać pierwsze kroczki, bawić się sama chwilę, poznawać otoczenie. Testuje moją czujność. I nie przeszkadza jemu nawet to, że ma ubraną tylko jedną skarpetkę, albo że Pampers wisi jakby było w nim conajmniej litr płynu.

 • Reply Martyna Hościłowicz 24/05/2017 at 09:37

  Moje dziecko skończyło 2 latka i dalej nosi pieluchę a do nocnika ma awersje, próbuję co jakiś czas i dalej krzyczy. Uważam że przyjdzie wreszcie taki dzień że z uśmiechem usiądzie na nocniczek. Więc po co go zmuszać i dostarczać mu dodatkowego stresu :-) nie testowałem jeszcze tych majteczek i chyba będę musiał spróbować

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:30

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ………

 • Reply Martyna Charusta 24/05/2017 at 10:02

  Mój mały tajfun ma nieco ponad 1.5roku. Swoją przygodę z nocnikiem zaczęła jak miała jakieś 9 mies, ale było to raczej oswojenie niż odpieluchowanie. Na początku było ładnie pięknie, wiedziałam kiedy mniej więcej robiła kupy więc ja sadzalam a ona nie miała nic przeciwko raz się udalo, a raz nie :) i tak nasza przygoda trwa do dziś choć na chwilę obecną częściej nocnik pozostaje pusty nizeli pełny, ale na siłę jej nie trzymam na nim. Gdy wykroto u niej chorobę ( ok 10 mies życia) kazano nam jak najszybciej odpieluchowac, potem, przy rozmowie już z urologiem okazało sie ze do min 2 lat za żadne skarby nie wolno nam tego robić! Jeśli chce jej się sikac ma to robić natychmiast (do pieluchy), a nie czekać aż się ja wysadzi na nocnik czy pod krzaczek ! W związku z tym, z racji choroby na walkę z pieluchami mamy jeszcze sporu czasu wiem jednak ze i tak nie jest na to teraz gotowa bo to mały przekornik zamiast zawolac że chce kupę to owszem zawola ale jak ja zrobi do pieluchy :) KIEDY MOJE DZIECKO CZUJE SIE PEWNIE I WYGODNIE ? Kiedy mojego „RanyJulka’ nic nie ogranicza, siada pod stołem, słychać wówczas trzask zciaganych bucikow i uderzenia stopek o podłogę podczas oswobadzania się ze skarpetek, kiedy jej bosa stopka może swobodnie biegać boso po podłodze ( a jej kuperek z pielucha przypomina wystający kuperek kaczusi ) i wpadać biegiem w objęcia mamy lub taty. Pojawia sie wtedy na jej twarzy promienny uśmiech urwisa, a ja wiem że jest szczęśliwa, czuje się pewnie i nic jej nie ogranicza

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:30

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ……..

 • Reply Weronika Gruzlewska 24/05/2017 at 10:11

  Nasz pierwszy syn nie lubił pieluch było mu za gorąco. Więc po roku było BAJ BAJ ! Bardzo szybko. Sam przynosił nocnik siadal i odnosił ze mną do wc. Bajka. Drugi syn walka len rób wszystko za mnie bo mi dobrze. Tzw. cwany zuch i koniec mega uparty. Sadzany od 6mca życia. Mój upór to jedno i w sumie prawie się udało. Ale łatwo nie było. Teraz 3latek i nocki z pampem bo w nocy sika taki ma cykl i mały pęcherz :) Ale w dzień sam chodzi na wc. Każde dziecko inne. Ale tak sobie myślę że dużo pracy przed każdą mama i konsekwencji w nauce. Te maluszki to mega mozgi niektóre leniuszki. A biedne mamy zrobią wszystko … Tylko w życiu później trochę bywa inaczej. Powodzenia i wytrwałości :)

 • Reply Aleksandra Cegiełka 24/05/2017 at 10:17

  Moja córka miała prawie 3 lata, kiedy sama z siebie chciała już chodzić bez pieluchy i załatwiać się, nawet nie na nocnik, a od razu w toalecie, bo zobaczyła, że ciut starsza kuzynka już tak robi. W ciągu 2 tygodni pampek nie był już potrzebny nawet w nocy.
  Każde dziecko inaczej się rozwija i nie ma co poganiać na siłę. U nas niechęć do nocnika wzięła się od bolesnych zaparć i po prostu córcia się wystraszyła do tego stopnia, że widok nocnika wywoływał histerię.

 • Reply Karolina Nowak 24/05/2017 at 10:39

  Mój synek czuje się pewnie, kiedy jestem obok. Zaraz kończy 10 miesięcy, także lęk separacyjny w pełni :) Robię wszystko, żeby czuł się bezpiecznie w tym wielkim dla niego świecie, zapewniam tyle bliskości i czułości ile potrzebuje. Jednak nic nie pobije chwil, kiedy leży przytulony do piersi, patrzy na mnie swoimi pięknymi oczyskami i się uśmiecha. Wtedy widzę, że czuje się pewnie i bezpiecznie, jest mu wygodnie i po prostu dobrze :) musimy się chyba przerzucić całkiem na pantsy, bo od jakiegoś czasu zmiana pampersa to nie lada wyzwanie… :P

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:30

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   …….

   • Reply Karolina Nowak 19/06/2017 at 15:37

    Bardzo dziękuję! Dane wysłane dopiero dziś.

 • Reply Alix Tatting 24/05/2017 at 11:14

  Z jednej strony wygoda dla dziecka – nic się nie przyklei, nie odparzy. A z drugiej strony lenistwo mamuś, którym często nie chce się we właściwym czasie wyrabiać nawyku sikania do nocnika. I potem mamy czterolatki z pampersem i kompleksami, bo rówieśnicy zaczynaja wytykać palcami i śmiać się z delikwenta w przedszkolu. Przesada w każdą stronę jest zła.

 • Reply Judi 24/05/2017 at 11:36

  Moja córka nosiła pieluchmajtki od skończenia roku. Nacisk z zewnątrz też był że roczne dziecko powinno już robić na nocnik. Czasem sadzałam ale był płacz strach i straszna niechęć jak skończyła 1,5 roku samo przyszło. Po suchej nocy sadzałam na nocnik już bez płaczu i w ciagu tygodnia mogłam odstawiac pampersy na dobre a nawet na noc nie ubieralam. Dużo też zależy od nocnika. U nas klasyczny nie zdal egzaminu dopiero „kibelek” z Fishera spasował oczywiście bez oklaskow i melodyjki – mi brawo nie biją jak skorzystam z wc :) a nocnik też szybko poszedł w odstawke ponieważ dziecko uczy się od starszych – często widziała jak korzystamy z toalety i też chciała a nie na nocnik. Nakładka na toaletę i przed 2 urodzinami tylko na wc, nocnik to była ostatecznosc jak było zajęte :) dziecko nie można do niczego zmusić, można pokazać wytłumaczyć na przekór opinii wielu ludzi – dzieci dużo rozumia, nie jest to bezmyslna istota

 • Reply Beata 24/05/2017 at 11:37

  Ja również używałam Pampers Pants ale nie do końca byłam zadowolona ponieważ wszystko jest fajnie kiedy zawartością jest siusiu schody zaczynały się gdy w pieluszce pojawiała się większa zawartość ☺ wtedy lepszym rozwiązaniem dla mnie były zwykłe Pampersy.

 • Reply Marta Singer 24/05/2017 at 11:44

  Oskar to jeż sprytny gość, ponad dwa lata ma jegomość. Pielucha wciąż na jego pupie gości, bo po prostu nie przeszkadza mu że ja nosi. Zdarzy mu się załatwić swe sprawy w toalecie , jednak wszystko ogarnie pewnie w lecie . Pewnie i wygodnie pomyka póki co w pampersie i zawrzeć trzeba także w tym wersie że skoro jemu dobrze to mi, do niczego zmuszać go nie będę dziś. :)

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:30

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ……

 • Reply LadySith 24/05/2017 at 12:08

  To wcale nie jest obojętne kiedy dziecko porzuci pieluszki. Kiedy taki starszak wciąż biega w nienaturalnie wygiętymi nóżkami powstają wady budowy i postawy. To przecież nie ciążku sprawdzić. Nie mówię, że dziecko ma korzystać z nocnika zaraz po urodzeniu, ale 2 lata to już przesada. I krzywda dla dziecka.

 • Reply Barbara Pająk 24/05/2017 at 12:09

  Nie mam przekonania co do tego czy dziecko pokaże swoją gotowość nosząc pampersy. Gdy starsza córka miała rok – kupiłam nocnik, po po prostu stwierdziłam, że skoro wiem kiedy robi kupę, równie dobrze może to zrobić na nocnik, nic bardziej mylnego – nocnik poszedł w odstawkę na kolejny rok. Kilka dni po jej 2-gich urodzinach, życie nas zmusiło do odpieluchowania. Córka nie miała najmniejszego zamiaru usiąść, i znów nocnik zaliczył głębie szafy :) Postanowiłam, że będzie nosić tetrę. Po m-cu noszenia zasikanej i mokrej pieluchy, dziecko powiedziało, że ma mokro i bez problemu zaczęła siadać i załatwiać się na nocnik. Kiedy syn miał równo 1,5 roku zaczął załatwiać się na nocnik (podejmowałam próby gdy miał ok. 9 m-cy ale stwierdziłam, że całe dnie spędzane na łapaniu siuśków są bez sensu). Po ok. 3 m-cach odechciało się mu :/ Więc zaczęłam zakładać mu tetrę, po 3 m-cach zachciało mu się sikać na nocnik. Takie zmiany miał co 3 m-ce i trwało to prawie 1,5 roku. Tuż przed pójściem do przedszkola gdy miał 20-21 m-cy ostatecznie tetra poszła w odstawkę, ale to ja jeszcze przez kilka m-cy musiałam obserwować go czy ma potrzebę. Co do jego kupy – bez najmniejszego problemu od kiedy miał 1,5roku robił ją na nocnik – co najważniejsze, kiedy chciał kupę – wołał :).

 • Reply Barbara Szpakowska 24/05/2017 at 12:22

  Moj synek skonczyl 18m i nadal ucieka z placzem przed nocnikiem dlatego też go do tego nie zmuszam i jeszcze poczekam. Jesli bedzie na to gotowy to napewno nie przegapie tego momentu a poki co czuje sie komfortowo i wygodnie w pieluszcze wiec jaki sens zaklucac mu spokoj zycia :p

 • Reply Gleam Oblivion 24/05/2017 at 12:31

  Mój synek wygodnie i pewnie
  czuje się w nocy jak i we dnie
  Bo gdy tylko rano swe otworzy oczy
  Każda nowa rzecz go czymś zauroczy

  A to trawa zielona na łące
  A to dwa kicające zające
  To znowu poranne promienie słonka
  To, że ziemniaczka je mała stonka

  Śniadanko, obiadek czy zwykła kanapka
  Dla małego odkrywcy to wielka gratka
  Gry z tatą, mamą czy psem
  Mogą zakończyć się czasem remisem

  Raz wygra Leoś
  Innym razem Mama
  Ale buźka mego synka
  Jest zawsze roześmiana.

  Pampersy są z synkiem od pierwszych dni
  I to właśnie w nich nasz sekret tkwi
  A by synek miał większą jeszcze wygodę
  Chcemy rozpocząć z pantsami przygodę.

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:30

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   …..

   • Reply Gleam Oblivion 12/06/2017 at 22:01

    Dziękuję. Już się skontaktowałam. Synek na pewno się ucieszy.

 • Reply Agata Sadowska 24/05/2017 at 12:35

  Moja marianna czuje się pewnie i wygodnie gdy w domu może się swobodnie wyszalec. Gdy rodzice mogą poświęcić jej 100% uwagi. Gdy po drzemce dociaga żółtko u mnie na rękach- koniecznie u mamy! Mimo 9 miesięcy nigdzie nie jest tak wygodne jak u mamy! Uwielbia tańczyć- śmieje się w głos i pewnie trzyma nas za koszulki, wygodnie się układa żeby nóżki mogły same latać w rytm muzyki :) z takich bardziej prozaicznych rzeczy wygodnie jej w wózku, ale jednak bardziej wózku chuscie ;) na pewno wygodniej jej w suchej pieluszce na kolanach u mamy, a najlepiej to bez pieluszki w ogóle :p już u takiego bobasa widać że najpewniej jest ze rodzicami w domu, na spacerze, w samolocie, obojętnie gdzie ważne że rodzinnie wtedy właśnie jest pewnie i wygodnie!!

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:29

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ….

 • Reply Katarzyna Fiołek 24/05/2017 at 13:43

  Też jestem tego zdania że dziecku w pampersie jest poprostu wygodnie, nie musi latać do nocnika, rozbierać się „na gwałt” żeby zdążyć trafić, nie musi robić nic! Ja też byłam zdania że moje dziecko kiedyś będzie gotowe na ściągnięcie pieluchy… Każda próba zamiany pampersa na majtki kończyła się darciem jakby ze skóry obdzierali! Ma 3,5 roku i jeszcze 1,5 tygodnia temu bez pampersa nie wyobrażała sobie życia. Aż tu nagle postanowiłam że się nie ugnę i co z tego wyszło? Moje biedne dziecko myślało że jak zastąpię pampersa majtkami to będzie musiała siedzieć non stop na nocniku! Dopiero gdy jej uświadomiłam że może się bawić i zrobiłam jej prywatną toaletę (między łóżeczkiem a komodą, dach i drzwi zrobiłam z kocyka) to chętnie zaczęła korzystać z nocnika! Na każde dziecko jest jakiś sposób tylko trzeba trafić w odpowiedni moment, u mnie to trwało 3,5 roku i nie czuję się z tego powodu ani gorszą matką ani tym bardziej nie czuję żebym miała gorsze dziecko!

 • Reply ills 24/05/2017 at 13:56

  Moje dziecko czuje się pewnie i wygodnie, gdy usypia w ramionach swojego taty. Zanim weźmie ją w ramiona kręci głową jak laleczka Czaki , wymachuje rękami jakby tonęła i skrzeczy jak stare drzwi. :) A wystarczy, że ją przytuli – uspokaja się, wpatruje mu w oczy i powoli odpływa. Chyba lepiej niż u niego nie może być. :)

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:13

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

 • Reply Joanna Jędrasik 24/05/2017 at 14:40

  Mój mały Aleksander czuje się pewnie w ramionach taty, gdy ten z nim do „Jadą misie…” tańczy wygibasy. Uśmiech małemu z buźki nie znika, gdy mama na spacerze po trawie pozwala pobrykać. Wygodnie i miło jest podczas karmienia, gdy w pierś jest wtulony, a ja słyszę cichutkie, rozkoszne westchnienia :) Całość dopełnia komfortowa pieluszka, która dba o pupę mojego maluszka!

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:29

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   • Reply Joanna Jędrasik 12/06/2017 at 23:09

    Aaa!!! Super!!! Dziękuję :) Już wysyłam dane. Ale się cieszę, miła niespodzianka na koniec ciężkiego dnia!

 • Reply Marta Gajewska 24/05/2017 at 14:41

  Przepraszam za określenie, ale na zdanie innych o mnie i o moim dziecku leje ciepłym moczem ;-) niekoniecznie w pieluchomajtkach :-) młoda ma 19 msc i ani myśli o zmianie z amortyzacji na twarde podłoże, mimo że ostatnio najlepiej puścić przewiew między nogi i latać z goła pupą po podwórku u Babci . Jeszcze lepiej, gdy szanowne cztery litery znajdą się w bliskim kontakcie z trawą lub błotkiem…. patrząc na jej zabawę zastanawiałam się czym wyczyścić błoto z włosów… Hmm jednak czy to ważne? Taka radość od niej biła, jakby słońce specjalnie dla niej wstalo. Gdy wracaliśmy do domu mijaliśmy czyste i uśmiechnięte dzieci, a ja miałam w glowie jedną myśl „brudne dziecko = szczęśliwe dziecko” i cieszyłam się, że ma choć trochę takiego dzieciństwa jak ja :-) z obdartymi kolanami, błotem we włosach, kamykami w kieszeniach, suchą pieluchą i szczęściem w oczach. A co tam, niech szaleje :-) zwłaszcza, że właśnie wtedy czuje się pewnie i wygodnie :-)

 • Reply Agnieszka Bierzyńska 24/05/2017 at 15:22

  Córcia pewnie i wygodnie czuje się wtedy, gdy: może wyrażać siebie poprzez meeega bałagan w pokoju (wszytko potrzebne do zabawy ;)), może się brudzić do woli i oczywiście mama czy tata są w pobliżu by odpowiedzieć na miliard pytań. Ach i rzecz najważniejsza, Młoda czuje się wygodnie w ulubionych pieluchach gdy koncentruje się na podejmowaniu nowych wyzwań (wdrapanie się na łóżko i skakanie po nim, pomoc w kuchni i rozsypanie gdzie się da mąki/cukru/kawy itp.). Bo fajnie by dzieckiem i moc odkrywać świat majac za kompana wygodę i pewność siebie ;)

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:29

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

   ..

 • Reply Sylwia Westlandia 24/05/2017 at 15:49

  Moje dziecko zanim skończyło rok już robiło siku do nocnika. Z kupką miałam więcej problemów. I nie uważam że jest bardziej inteligentne od innych, bo to głównie moja zasługa. Nie zmuszałam go ale też to nie był jego wybór. Ja uważam że warto szybko zapoznać dziecko w tym temacie i nie dlatego że inne mamy, babcie czy ciocie coś sugerują. Po pierwsze po co wyrzucać niepotrzebnie pieniądze tylko dlatego że dziecko nie jest gotowe (chociaż tego do końca nie wiemy dopóki nie spróbujemy) Po drugie nikt mi nie powie że dziecku w gorące lato jest lepiej w pampersie niż w cieniutkich majteczkach. Nie krytykuję mamy kiedy widzę 3 latka w pieluszce, każdy ma wybór ale ja zdecydowanie uważam że jak od wczesnych lat zaznajomisz malucha o co chodzi to łatwiej mu się przyzwyczaić do zmian i nieznanych sytuacji. Nie raz słyszałam że mamy się dziwiły czemu tak wcześnie uczę czegoś moje dziecko a później widziałam ich dramat bo one muszą wrócić do pracy a dziecko nie dostało się do przedszkola bo chodzi w pieluszce. Ile razy widzimy dzieciaki płaczące u fryzjera ? to kwestia tego że wcześniej rodzice nie pokazują dzieciom co może ich w życiu czekać a później się dziwią że dziecko czegoś nie lubi lub się czegoś boi. To nasza wina lub zasługa, to my jesteśmy odpowiedzialni za dziecko i to my decydujemy co i kiedy ma nastąpić w jego życiu .

  • Reply Magda Pękala 24/05/2017 at 20:39

   Nie każde dziecko sie chce nauczyć tego bo tak rodzic chce, i nie do końca jest to pani zasługą ze tak szybko poszło. To zależy głównie od dziecka. Wiem co mowie,mam dwie córki, starsza sadzalam na nocnik odkad miała 9 mcy …chciala, siedziała, zalapala o co chodzi i szybko pampersa nie było za to młodszą nie chce w ogóle siedzieć i nic na to nie poradze ma teraz 14 mcy i widzę ze szybko sie z nim nie rozstanie. Na nic nasze starania jeśli dziecko nie jest gotowe.

 • Reply Sandra Nowak-Topór 24/05/2017 at 16:08

  Młodsza córeczka pewnie i wygodnie czuje się przy mojej piersi w naszym łóżku. Uwielbia się we mnie wtulać i tak zasypiać. Natomiast starsza uwielbia po południu oglądać przytulona do taty wiadomości (oczywiście nie ogląda ze zrozumieniem) i w ten sposób zapaść w drzemkę :)

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:29

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com
   .

 • Reply Marta Olczyk 24/05/2017 at 18:49

  Używałam pieluchomajtek firmy pampers od 10 miesiąca i nigdy mnie nie zawiodły. Super chłonne i wygodne dla mojego dziecka. Przez trzy miesiące chodziłam z nim systematycznie do łazienki ale pieluszki nie ściągalam. Dziennie zużywal 2 sztuki aż pewnego dnia sam zawołał. Miał 2 lata i 5 miesięcy. Musiał do tego dorosnąć. Żaden nocnik się nie sprawdził, tylko toaleta była interesująca. Wcześniej też się stresowalam, ponieważ próbowałam 2 razy i nic ale wiem, że cierpliwość to podstawa. Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości wszystkim mamą, które przez to przechodzą.

 • Reply Aleksandra 24/05/2017 at 19:16

  Ja używam pielucho majtek od około roku. Syn ma 2.5 i właśnie jestem na etapie nauki samodzielnego załatwiania się na nocnik. :-) siusiu już jest …. tzn sam nie woła ale jak usiądzie to zrobi….z drugą sprawą jest gorzej. Pielucho majtki są też fajne bo przyzwyczajaja dziecko do majtek które jakby nie patrzeć będzie cały czas nosić….. nigdy nas nie zawiodły. Zwykle pampersy firmy pampersa też uzywalismy i nie zawiodłam się. Jednak syn jest z tych co 2 minut nie usiądzie (i z kupa jest problem bo siada i wstaje i mówi nie ma ) to pielucho majtki zdały egzamin przy ubieraniu w biegu…. :-)

 • Reply M 24/05/2017 at 19:28

  Z córką odpieluchowywanie poszło szybko. W wieku 2 lat zrezygnowała z pampersów w ciągu dnia, a kilka dni później nie chciała ich nawet na noc. Przy pierwszych próbach odrzuciła nocnik, zdecydowanie bardziej wolała załatwiać potrzeby na sedes. Początkowo z nakładką, a później i ona poszła w odstawkę.
  Syn natomiast w wieku 2 lat zupełnie nie był na to gotowy. Sikał gdzie chciał i zupełnie nie przeszkadzały mu mokre majteczki. Dopiero na kilka miesięcy przed 3 urodzinami zaczął informować o swoich potrzebach jeszcze chodząc w pampersie. Kilka dni temu zrezygnował z pieluch zarówno w dzień jak i w nocy. I on również nie chciał korzystać z nocnika. Nawet nie chcę myśleć ile razy musiałam słuchać przechwałek innych, czy tekstów w stylu 'Taki duży chłopiec, a jeszcze w pampersie chodzi?!’.

 • Reply anetaane 24/05/2017 at 21:33

  Pampers baby dry to najgorsze pieluchy firmy pampers. Pants również. Skóra mojego dziecka (które budzi się 3 razy w nocy) rankiem zawsze była wilgotna. Sprawdza się może u dzieci które w nocy się nie budza a więc i rzadziej siusiaja.
  Za to z czystym sumieniem polecam nowe Pampers Nappy Pants. Są naprawdę super. I skóra jest sucha rano. Bez porównania lepsze od pampers pants. Nie wiem tylko czy w Polsce dostępne.
  Pozwolę sobie jeszcze na komentarz odnośnie cen pampers ów w Polsce. Skandal. Paczka pampers pants 40 sztuk w UK kosztuje 4 funty z promocji.Czyli 20 zl. A promocje sa niemal caly czas. Jak nie w jednym sklepie to w drugim. Będąc w Polsce 20 zł nie wystarczyło mi na najtańsze rossmann we pieluchy.

 • Reply Mlodamama 24/05/2017 at 21:52

  Mój 20 mc synek czuję się wygodnie i pewnie gdy w niewielkiej pieluszce może robić na co tylko przyjdzie mu ochota i wie że w każdej chwili jestem obok i może na moją pomoc liczyć. Mam znajome które mają dzieci w tym samym wieku i widzę tą rywalizację w każdym względzie kto lepiej kto szybciej kto więcej a nawet kto pierwszy kupi jakąś zabawkę i drugie będzie się nią interesować i będzie musiało kupić to samo…. aż czasem szkoda patrzeć bo i dzieci później do takiej niezdrowej rywalizacji daza

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:12

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com
   ..

 • Reply Ania 24/05/2017 at 22:16

  Ja z moją córką 1,5 roku musialysmy zrezygnowac z pampersow z powodu nawracajacych infekcji , sa plusy i minusy tego , ale nie ma co na sile i gdyby nie te infekcje i grzybica to jeszcze pewnie bysmy korzystaly z pampersow bo.dziecko.ma czas sie oswoiic ze wszystkim oraz ma czas na odpowiednie przygotowanie, nie rozumiem jak można 6 mies dziecko juz na nocnik sadzac…. pozdrawiam Ania

 • Reply Ewelina 24/05/2017 at 22:35

  Moja córeczka czuje się pewnie i wygodnie, gdy ma na sobie.. tylko pieluszkę ;) chyba uwielbia czuć ten wiaterek na brzuszku i chłodek na nóżkach. Nie lubi jak ją coś tak przyziemnego jak ubranko ogranicza. I tego akurat po mnie nie odziedziczyła- bo ze mnie okropny zmarzluch jest ;) dlatego lato nadciągaj z impetem!

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:29

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com ……

 • Reply Magdalena Brauze 24/05/2017 at 22:58

  Może to będzie najkrótszy komentarz, ale za to treściwy :) Szczęśliwe jest dziecko, gdy szczęśliwa jest jego mama :) wtedy jest bezpiecznie i wygodnie, a wpływ ma na to cały otaczający nas świat :) Chętnie przetestujemy Pantsy :)

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:28

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com …..

 • Reply Joanna GB 24/05/2017 at 23:24

  Moj Syn to w ogóle anty-inteligent , pieluchy poszły w odstawkę jak skończył 3 lata ???
  Dobrze chociaż, że Córka ciut bardziej inteligentna była ?

 • Reply Monika Siek 24/05/2017 at 23:44

  Ja swojego synka nie zmusza na nocnik mimo że ma 2,5 roku nosi pielucho-majtki z nocnik korzysta Kiedy chce czasami nawet na propozycje chodzenia bez pieluszki odpowiada nie i z pielucha chodzi za mną żeby mu włożyć ;) używamy innych nie pampersów wiec chętnie porównamy sobie nasze z pampersami.
  Pozdrawiam cieplutko :)

 • Reply Pat 25/05/2017 at 02:00

  Mój maluch właśnie skończył sześć miesięcy więc jeszcze długa przygoda z pieluchami przed nami. Pewnie i wygodne mały czuje się zawsze na rękach mamy lub taty. Co do pieluszek jeszcze się nie wypowiada ale na szczęście od pampersów nie ma uczulenia więc używamy. Pantsów jeszcze nie testowaliśmy.

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:12

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com .

 • Reply Magdalena Górska 25/05/2017 at 06:45

  A ja mam już pieluchy za sobą. Moje bliźniaczki mają dziś skończone 11 lat. Z perspektywy czasu mogę potwierdzić wszystko co napisała autorka. Też nie zmuszałam dzieci do korzystania z nocnika, a jedynie próbowałam czy już to ten moment. Moja Ania szybciej to załapała. Jako trzylatek nie korzystała wcale z pieluch i nie moczyła łóżka. Z kolei Kasia nie mogła tego złapać. Jeszcze jako czterolatek spała z pampersem i potrafiła go porządnie zasikać. Zapewniam że już dawno mamy pieluchy za sobą, więc nie bójcie się mamusie Wasze dzieci nauczą się korzystania z nocnika. To tylko kwestia czasu, a dziecko musi dojrzeć do tego. Nic na siłę. Też przeżywałam,że moje gwiazdy nie mogą oderwać się od pieluch,ale uwierzcie nie warto tym sobie głowy zaprzątać. To przyjdzie samo tylko od czasu do czasu próbujcie nocnika. Pozdrawiam wszystkie młode mamuśki ?

 • Reply Agnieszka Souczek 25/05/2017 at 07:22

  Moje dziecko pewnie i wygodnie czuję się nago najleoiej w wannie mogąc szaleć do woli. Coś w tym jest że człowiek najlepiej czuje się tak jak natura (czy mama z tatą) go stworzyła. A może i znak zodiaku rak wprowadza tutaj to zamieszanie – nie wiem. Wiem na pewno że mój 11 miesieczniak jeszcze troszkę w pieluchach posmiga i z tego tez powodu nie może spędzić całego dnia w wodzie – chociaż zapewne bardzo by mu to nie przeszkadzało.
  A że ruchliwa mała bestia się zrobiła to chętnie spróbujemy czy z pantsami byłoby nam wygodniej przebierać tą małą ośmiornice:D

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:28

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com ….

 • Reply Sylwia Nowak 25/05/2017 at 07:28

  Mój synek czuję się pewnie i wygodnie kiedy ukryty przed moim wzrokiem – z kołdrą na głowie, może swobodnie zrobić kupę w majtki ??. Nie wiem gdzie popełniłam „błąd”, ale siku woła od kiedy skończył 2,5 roku ale do sygnalizowania grubszej sprawy nie mogę go jakoś przekonać ???

  • Reply Magda Szczesliva 26/06/2017 at 09:11

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

 • Reply Ewa Kamińska 25/05/2017 at 08:30

  Moja malutka ma 9 miesięcy a pewnie i czuje się gdy trzyma mnie rękę, gdy pije swoje ulubione mleczko z piersi, gdy razem chodzimy na czworaka po domu i uśmiech nie schodzi jej z buzi. Wygodę dostarczają jej pieluszki pampers, które mała nosi od samego początku

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:28

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

 • Reply Marta Pacześ 25/05/2017 at 10:01

  Mojej Juleczce najwygodniej jest na golasa. Jak tylko ściągniemy ubranka to jest strasznie szczęśliwa :-) Pantsy już próbowaliśmy i podejrzewam, że było jej w nich wygodniej niż w klasycznych pampersach, ale to zakładanie wtedy nie było najprostsze :-) Tak więc chętnie wypróbujemy je jeszcze raz, może jak podrosła to będzie łatwiej je założyć :-)

 • Reply agnieszka szyszka 25/05/2017 at 11:06

  Moj synuś Bartus czuje sie pewnie gdy jego rodzice sa tuz obok niego a dodatkowo jest mu wygodnie gdy pieluszka nie przemaka. Niestety bardzo często zdarza nam sie przeciekają pieluszka. Kilka razy w nocy musimy przebierać pampersa. synek czuje sie bezpiecznie gdy jego mama czuje sie bezpiecznie, a ja się czuje bezpiecznie kiedy nie musze sie martwic o przemoknięty pampers w nocy i odparzenia na pupci. ?

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:28

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com ..

 • Reply Dominika Wach 25/05/2017 at 11:07

  Nic dziwnego, że dziecko nie chce siusiać na nocnik skoro w pieluszce
  (pomimo tego, że nasiusia) jest sucho! Polecam takie pieluszki tylko na
  noc. I nie uważam, że wczesne pozbycie się pieluchy nie świadczy o
  inteligencji dziecka. Świadczy, bo się nauczył czegoś nowego. Czy ładne
  wysławianie się dziecka albo zdolności manualne nie świadczą o
  inteligencji? A dziecko tego wszystkiego najpierw musi się NAUCZYĆ!

 • Reply Patrycja 25/05/2017 at 14:15

  Mój Natan czuję się pewnie kiedy nie jest zmuszany do czegoś, jeśli nie jest jeszcze na to gotowy

 • Reply Karolina Pelc 26/05/2017 at 12:07

  Co ciekawe to moja córka najpewniej i najwygodniej czuje się zaraz po przebudzeniu, kiedy to jej włosy po całej nocy „spływają kaskadami” po całej twarzy aż do brody. To nic, że mnie by to wkurzalo, ona ma z tego przyjemność i niezły ubaw, bo nie ma żadnych gumek czy spinek we włosach. Mój mały łobuzek wtedy najchętniej wstaje, chwyta się szczebelek i skacze jak szalona :D a matka mało ni schodzi na zawał w obawie o zęby :D

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:27

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com .

 • Reply Wiola Te 26/05/2017 at 12:39

  “Kiedy Twoje dziecko czuje się pewnie i wygodnie?” – wtedy kiedy ma pełny brzuszek, suchą pieluszkę i mamusię obok :) Mój 8-miesięczny skarb jest bardzo energicznym dzieckiem, coraz trudniej przychodzi nam zmiana pieluchy, bo młody nauczył się odpinać napki! ;) Przymierzam się do zakupu Pantsów, zastanawiam się jednak czy nie będą uciskały brzuszka, bo młody jest naprawdę spory, prawie 12kg ;) chętnie przetestujemy Pantsy i podzielimy się opinią :)

  • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:27

   Kochana, zostałaś wyróżniona w konkursie Pampers Pants! Gratulacje :-)

   Czekam teraz tylko na Twój adres, numer telefonu oraz rozmiar pieluchomajtek Pampers Pants, który wybierasz dla swojego brzdąca! :-) To wszystko ślij do mnie: szczesliva@gmail.com

 • Reply Magda Szczesliva 12/06/2017 at 21:23

  Szczęślivcy, dziękuję Wam serdecznie za chęć wzięcia udziału w testowaniu Pampers Pants! :-)

  Czekam teraz tylko na: Wasz adres, numer telefonu dla kuriera i rozmiar pieluchomajtek, który wybieracie dla swojego brzdąca! Ślijcie to do mnie na adres: szczesliva@gmail.com

  Pampers Pants powędrują do:

  1. Wiola Te
  2. Karolina Pelc
  3. agnieszka szyszka
  4. Ewa Kamińska
  5. Agnieszka Souczek
  6. Angelika Czekalska
  7. Magdalena Brauze
  8. Ewelina
  9. Sandra Nowak-Topór
  10. Agnieszka Bierzyńska
  11. Joanna Jędrasik
  12. Agata Sadowska
  13. Gleam Oblivion
  14. Marta Singer
  15. Karolina Nowak
  16. Marta Charusta
  17. Martyna Hościłowicz
  18. Klaudia Koszowska
  19. Agnieszka
  20. Katarzyna Maślanka
  21. Anna Dubińska
  22. Katarzyna Koziołek
  23. Anna Kaluźniak
  24. Katarzyna Marcela
  25. Katarzyna Kosarska
  26. Magda Zagórska
  27. Kasia
  28. Lidia Kukawska
  29. Daniela
  30. Wiola Ścisłowska

  Do napisania!

 • Reply Marta Singer 18/07/2017 at 16:31

  W ciągu czasu oczekiwania na testowanie młody ogarnął sprawę. Sam!!! :) jednak pieluszka nadal gości na jego pupie w nocy. W związku ze jej nie akceptuje ale też mimo wielu prób nocy bez pampersa, która kończyła się prywatnym basenem, zakładanie pieluchomajtek to rozwiązanie idealne. Bo zadanie to porównuję do corridy chociaż robię to gdy szefuncio już śpi :) Marka pampers zagości u nas do samego końca wyprawy z lasów deszczowych na Sahare :)

 • Reply Anna Dubińska 09/08/2017 at 13:47

  Pantsy to super sprawa gdy mamy bardzo ruchliwego szkraba którego nie można w żaden sposób położyć w celu zmiany pieluszki.My robimy to wtedy na stojąco i po kłopocie,pieluchomajtki są wtedy idealnym rozwiązaniem gdyż prawidłowe założenie pieluszki na stojąco jest bardzo trudne.Myśle że w przyszłości ułatwi to nam naukę korzystania z nocnika ale to jeszcze nie ten etap:-)
  Jakość jest super i chłonność również,są bardzo mięciutkie.

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.