Woda utleniona do ucha na przeziębienie. Czyli jak szybko powstrzymać infekcję u dziecka.

napisała 25/04/2016 Uroda
woda utleniona do ucha dla dziecka na przeziebienie infekcja3

Sprzedaję Wam patent, który nam z kolei przekazał nasz pediatra, a więcej o nim przeczytałam w amerykańskich publikacjach medycznych. Dusi on w zarodku całkiem sporą część infekcji, które dopadają dzieci i dorosłych. Nie tylko grypowego pochodzenia, ale również przeziębieniowego, że tak to ujmę.

Ponieważ … „to w uchu środkowym namnażają się bakterie…”!

Jest jednak jeden warunek, aby podanie wody utlenionej do ucha było skuteczne – musimy działać szybko! Nie czekamy na rozwój sytuacji! Od razu sięgamy po wodę utlenioną, jak tylko mamy podejrzenia, że nas lub naszego malucha rozkłada choroba, pojawia się katar albo kaszel.  Bierzemy do ręki wodę utlenioną i zaczynamy działać zamiast dywagować siódmego dnia „A może by tak ociupinka wody utlenionej…?” ;-)

Konsultacja z pediatrą jest konieczna, aby wykluczyć ew.infekcje ucha, które muszą być leczone pod okiem specjalisty. 

woda utleniona do ucha dla dziecka na przeziebienie infekcja1

1. Wyciągamy z domowej apteczki 3% wodę utlenioną [te z zakraplaczem, w plastykowym opakowaniu są najbardziej poręczne]. Pediatra wspomniał mi, że małym dzieciom można podać 1,5 roztwór wody utlenionej a później przejść do 3%.

2. Kiedy już wykonamy test polegający na wkropieniu jednej kropli do ucha i nasze dziecko nie odczuje bólu/dyskomfortu wtedy do każdego ucha wkrapiamy kolejne krople, aż dojdziemy do 3-4. Najpierw wkraplamy do jednego ucha, układając malucha na boku, a później do drugiego ucha. W ciagu 2-3 minut dochodzi do reakcji, którą obserwujemy jako lekkie „bąbelkowanie” połączone z syczeniem. Mój Teodor i Ivek nawet nie zająknęli.

3. W każdym uchu zatrzymujemy wodę utlenioną do 3-5 minut. A następnie nadmiar wody usuwamy wacikiem albo patyczkiem, którym przy okazji usuniemy woskowinę, ale tylko z zewnętrznej części ucha.

4. Powtarzamy takie zakrapianie mniej więcej co 2-3 godziny w ciągu pierwszych dwunastu godzin od zaobserwowania objawów infekcji.

5. Dalsze zakrapianie warto skonsultować z lekarzem. I trzymamy kciuki, aby po infekcji nie było śladów!

Więcej zastosowań wody utlenionej w terapii zewnętrznej i wewnętrznej przeczytacie m.in. w książce prof. Iwana Nieumywakina „Woda utleniona”.

Terry Pratchett trafił w sedno!

„Życie to tylko chemia. Tu kropla, tam strużka, a wszystko się zmienia.” T.P. 

Podobne wpisy

 • Wow! A już myślałam, że jestem sama w tym temacie :)
  Ja namiętnie wlewam sobie i młodym wodę utlenioną do ucha gdy tylko coś nas bierze i od listopada choróbska się nas nie imają :D

 • Asss

  Woda utleniania tak ale żadnych patyczków i waty w uchu.

 • Na pierwszy raz należy dać jedną kroplę i obserwować reakcję, jeżeli jest wszystko okej, zwiększamy dawkę za godzinkę do 2 kropli itd,aż dojdziemy do do 4-5 kropli. Dobrze równocześnie płukać gardło roztworem z woda utlenioną. Stosujemy od niedana naturalne terapie, polecam :-)

 • dzięki za info, do nas właśnie jakies choróbsko się przywałęsało i męczymy się bardzo,

 • Kinga

  Robie tak od wielu lat. Zawsze pomaga. Z córką nigdy nie próbowałam, a jak zapytałam pediatre czy wolno tak robić to się wściekł. Nakrzyczal na mnie i kategorycznie zabronił wykonywania ” znachorskich sztuczek” na dziecku.

 • Zdaniem naszego laryngologa oraz pediatry, a także z własnego doświadczenia oraz wiedzy nabytej na studiach wiem, że nie wolno podawać czegokolwiek (obojętnie czy kropel czy wody utlenionej) do uszu! Jedynym wyjątkiem od tej zasady są specjalne olejki służące do rozpuszczania woskowiny, ale i takie zabiegi powinno się robić na zlecenie lekarza laryngologa. Mój synek kilkakrotnie miał zapalenie ucha. Pierwszy laryngolog, do jakiego trafiliśmy z przypadku, zapisał mojemu synkowi krople do ucha. Dziecko prawie straciło słuch! Jeśli chcecie oczyścić ucho to zacznijcie od oczyszczenia nosa! To z tego miejsca wędrują bakterie do przewodu słuchowego. Polecam z własnego doświadczenia Isonasin Septo – roztwór do płukania nosa.

 • kasia

  taak, a co jeśli powodem zaczynającej się infekcji są wirusy??

 • Memphis

  Miejsce, do którego wkrapla Pani wodę to przewód słuchowy zewnętrzny, a nie ucho środkowe. Wkraplanie wody do ucha może co najwyżej usunąć woszczynę, ale nie wyleczyć infekcję ucha, a tym bardziej nie przeziębienie czy grypę. Bo nie, to nie tam „namnażają się bakterie” ( chyba, że dojdzie do powikłania infekcji nosogardła i ropnego zapalenia ucha)- zarazki pierwotnie atakują śluzówki nosa, zatok i gardła.

 • darek

  marzę o tym by tej głupiej babie podać do ucha wodę utlenioną, szczęśliwa gdzie cię można znaleźć ?

 • Joanna

  Zapelenie ucha czy ból ucha bierze z niewyleczonych infekcji dróg oddechowych. Ucho środkowe jest oddzielone od ucha zewnętrznego błoną bębenkową więc zakraplajac wodę utlenioną usuwamy wyłącznie woskowinę z ucha zewnętrznego. Nie istenieje coś takiego jak „przewiane ucho” tak jak napisałam wcześniej niewyleczona infekcja dróg oddechowych często powoduje ból ucha i infekcje ucha. Dla dzieci jak już używamy patyczków z ogranicznikiem do przemycia małżowiny lecz nigdy nie wpychamy ich do przewodu słuchowego. To samo tyczy się dorosłych.

 • Baz Ooka

  ludzie….. dobzre ze nie swięconą……moze wiekszy byłby pożytek ….

 • Ilona Kołodziej

  Dobry sposob, ale jednak ta metoda u mojego młodszego wywołała reakcje alergiczną i teraz oprócz woskowiny musimy częściej czyścić ucho ze zluszczajacego się naskórka. Kremy i olejki laryngologiczne pomagają na chwile czyszczenia i około tygodnia. Są nawrotu i kuracje trzeba powtarzać. Zastanawiam się jak długo.