Jeśli pozwolisz się wyspać matce swojego dziecka, to możesz tylko zyskać.

napisała 14/06/2016 Moim zdaniem, Szczesliva po godzinach

Mam wrażenie, że żyjemy w świecie, w którym kobiety muszą niektóre sprawy załatwiać pazurami. Jak sobie nie wydrapiemy czegoś tam, to tego nie dostaniemy.

Jeśli się nie upomnimy, to nie będzie nam dane. Jak nie zawalczymy, to biedny nasz żywot. Pisząc to dochodzę jednak do wniosku, że to nie jest tak, że my bidulki jesteśmy poszkodowane a cała reszta świata walczyć nie musi. Cholera, wszyscy muszą walczyć, tylko nam się trochę zmieniła perspektywa i położenie, w którym jesteśmy, i o to wszystko musimy walczyć odrobinę prężniej od innych. Co w sumie przyda nam się nie tylko teraz, ale zostanie również jako umiejętność nabyta i się kiedyś przyda, bo się przyda, prawda? ;-)

Nie chcę zboczyć jednak z tematu, dlatego przyłożę się do tych kilku następnych akapitów. Do niedawna myślałam, że jestem tak poszkodowana, że pozamiatane. O ja biedna, słomiana wdowa, sama zostająca na domowym posterunku, walcząca o każdą godzinę snu niczym przedszkolak walczący o zakopanego w piaskownicy lizaka. O ja cierpiętnica krakowska! Niedoceniana, zostawiona na macierzyńską pastwę przypadkowości i dostająca w twarz wskazówkami zegara, bo nie posiadająca ani odrobiny chwili dla siebie.

Ostatnio zaczęłam się skarżyć temu mojemu kochanemu Mężowi. Ale wiecie. Nie tak skarżyć z d..py strzelając, tylko rozmawiając z nim. Jak człowiek z człowiekiem, a nie jak pyskata żona z momentami irytującym mężem. Usiedliśmy kiedyś na sofie, on na tej swojej hotelowej kalifornijskiej, a ja na naszej umazanej od masła, chrupek i bananów. I rozpoczęliśmy dialog.

„No bo wiesz, Skarbie. Ja już serio nie wydalam. Fizycznie, czaisz? Pal licho psychiczne przemęczenie i tę tęsknotę. Chodzi mi bardziej o to, że nie mam momentami siły powłóczyć nogami, bo Teodoro Pomidoro budzi się x razy w ciągu nocy, a ja próbując po nocach nadgonić z pracą, wstaję w rezultacie po 4 godzinach snu. Bo jaśnie pan najmłodszy rodzynek budzi się o 4.50. Udusić go to mało!”

„No to jaki problem? Jak przyjadę, to Ci pomogę.” – rzekł mój Mąż a ja nie za bardzo mu wierząc i myśląc, że to tylko czcze gadanie, zmieniłam temat.

Pierwszy raz tak naprawdę rozmawiałam z nim o tym zmęczeniu bez pretensji do niego. Tylko tak jakby to była rzecz, która mnie boli i przeszkadza w tym, aby być super mamą naszych stworów, fajną i miłą żoną i jeszcze fajniejszą kochanką. Bo powiedzcie mi, jak tu wydalać i wyrabiać na wszystkich zakrętach, skoro nie ma się siły, aby tyłek z krzesła podnieść od samego rana. A oczy w lustrze przypominają wzrok ćpuna, który jedzie na oparach resztek, czy resztkach oparów, jakkolwiek.

Aż do dzisiaj zupełnie zapomniałam o tej naszej telefonicznej rozmowie przez oceany aż do dzisiaj, kiedy uświadomiłam sobie coś bardzo ważnego, do czego zaraz dojdę.

Mój Mąż od trzech dni jest w domu. Pomimo, że zmiana czasu wyżyma go jak starą ścierkę i robi z niego momentami majaczącego szympansa, to on od dwóch dni spełnia moje marzenie, które wydawało się być kiedyś niemożliwe do spełnienia!

Bez żadnych moich ponagleń, przypominajek, bez narzekania ani nawet wspominania o moim niewyspaniu, tak sam z siebie, chyba z potrzeby serca, i litości połączonej z ogromem miłości, a także sympatii do tej swojej żony ….  słysząc o piątej rano przebudzającego się Teodora już drugi dzień z rzędu go ode mnie zabiera!

Zamyka za sobą drzwi drzwi sypialni i do dziewiątej, [rozumiecie to!] do dziewiątej się nim zajmuje i daje mi spać! A ja korzystam z tego ile wlezie! Śpię jak królewna. Śnią mi się jakieś zamki, torebki, delfinki i pierścionki. Szaleństwo. Budząc się kilka godzin później nie wierzę, w to czego jestem świadkiem!

I cholernie mu za to dziękuję. Że zrozumiał i mu zależy. Że nie myśli tylko o czubku własnego nosa i dba o mój stan fizyczno-psychiczny! Sam przyznał, że żona mu odżyła. Nie marudzi. Przytuli się znienacka. A to pocałuje. Ja natomiast nauczyłam się nie wyrzucać potoku narzekactwa z prędkością karabinu maszynowego, tylko staram się rozmawiać. Komunikować swoje potrzeby jak przyjaciel przyjacielowi, a nie spisywać faceta na straty, wytykać błędy i stawiać krzyżyki.

Czyli da się! Wszystko się da. Trzeba tylko chcieć. Dostrzec czyjąś potrzebę i postawić ją wyżej od swoich słabości. Chcieć znaczy móc. Chcieć znaczy kochać i wspierać! Bo gramy w  tej samej drużynie ♥

Podobne wpisy