O tym, co zobaczyłam w męskiej toalecie przez przypadek.

napisała 06/12/2015 Moim zdaniem, Szczesliva po godzinach

Jestem tolerancyjna. Tak naprawdę to niewiele sytuacji jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. No może oprócz tych powodowanych przez mojego Męża, ale to jest już osobna kategoria związana z tym, że my razem dajemy sobie popalić ;-)

Jednak są sfery, na punkcie których jestem wyczulona maksymalnie. Tak maksymalnie, że nie mogę przejść obok nich obojętnie. To są te sfery, które chcąc nie chcąc mogą się odbić czkawką na mnie i na mojej rodzinie. Ba, one mogą dotyczyć również Ciebie. Ciebie, Ciebie i Ciebie również! I w sumie mogłabym napisać, że nic na to nie poradzimy, albo że powinnam dać sobie spokój, bo wody w Wiśle nie zawrócę. I że to walka z wiatrakami i zajęłabym się czymś, co ma szanse na powodzenie.

Ale uznałam, że może pisząc o tym tutaj dotrę chociaż do kilku osób, które pomogą mi zwrócić uwagę na ten globalny, jak by na to nie patrzeć, problem. Kurde, to jest problem tak powszechny, że gdziekolwiek nie mieszkałam spotykałam się z nim w każdym miejscu naszego globu. I w każdym miejscu mierził mnie on równie mocno. Bo to o bezpieczeństwo nasze tutaj chodzi, serio serio. O bezpieczeństwo na wielu płaszczyznach.

Kilka dni temu odwiedziłam centrum handlowe, w którym byłam zmuszona znaleźć toaletę. Staram się unikać tego typu miejsc, bo nie mam zielonego pojęcia czy stan czystości tamże jest sprawdzany regularnie. A często jednak nie jest, i fetor z nich się wydobywający wywołuje u mnie odruch wymiotny. Bo to nie sztuka nająć panią sprzątającą, która zamiast dezynfekować to mizia umywalki i kible ściereczką na odległość, odfajkowując tylko swój dyżur parafką na białej kartce A4.

No nic. Zdecydowałam, że nagłej potrzeby nie dam rady wstrzymywać przez kolejną godzinę i weszłam w progi tego pałacu ;-) Śmierdziało wybitnie, jednak dałam radę nie zatykać nosa. Ja z tych wrażliwców, wybaczcie. Załatwiłam swoją potrzebę, umyłam ręce, wysuszyłam je i wyszłam.

Ponieważ czekałam na jeszcze jedną osobę, która w toalecie potrafi spędzać kwadranse, jeśli nie godziny, to usiadłam na pobliskiej ławeczce, z której miałam widok na męską toaletę – miejsce, w którym panowie uprawiają „sprint”. A o tym sprincie za chwilę. Panowie wchodzili i wychodzili z niej z prędkością światła. I każdy jeden mógłby dostać medal za sprawność i szybkość w tej pisuarowej dyscyplinie. Nie to co my – kobiety. Siedzimy w łazienkach godzinami i uprawiamy wizerunkowe ceregiele. A to się psikniemy jakimś eau de toillette, a to poprawimy gumkę na włosach, a to jeszcze będziemy czekać aż wszystkie panie wyjdą, aby tuż przed wyjściem w dwóch podskokach poprawić sobie spadające z tyłka rajstopy. Taki tam zimowy standardzik.

No nic. Chcąc nie chcąc przyglądałam się tym panom, a w oddali widziałam rząd łazienkowych pisuarów. Druga toaleta, w której były klasyczne ubikacje, była kilka metrow dalej. Panowie ewidentnie załatwiali potrzebę numer jeden, tzw.”jedyneczkę”, o której w moim liceum wszyscy na korytarzach rozmawiali, bo pisuary miały zdolność spadania i rozbijania się w środku akcji.

I ci panowie, których obserwowałam kątem oka, wchodzili do toalety, „pisuarowiali” tamże i szybko z niej wybiegali. I tak jeden za drugim. Ilość ponad przeciętna biorąc pod uwagę fakt, że w tym samym czasie zdążyły wyjść tylko dwie kobiety, a weszło ich co najmniej kilkanaście. „Brawo oni!” – chciało by się przyklasnąć. Ale nic, cholera, bardziej mylnego!

Nie brawo, a wstyd! Bo żaden z tych osobników nie czuł potrzeby umycia rąk! Żaden z nich nie zatrzymał przy umywalce. A woda w kranie była, i papier również. Żaden z delikwentów „pseudo-czyścioszków”  nie widział sensu w tym, aby po wizycie w toalecie i przytrzymywaniu swojego „biznesu”, umyć później swoje grabki!

No jasna cholera mnie wzięła! Bo skoro żaden z nich tego nie robił, to znaczy, że mogę podejrzewać, że większość męskiej populacji w ogóle tego nie robi! A później prowadzi wózki sklepowe, wita się ze swoimi kumplami, ciotkami, babciami, całuje nam dłonie. Wita się ze mną, z Tobą, trzyma tramwajowe poręcze, dotyka kawiarnianych stolików i cały ten dobytek „materiału genetycznego” przekazuje dalej. Jeszcze nie zwymiotowaliście? Bo ja już kilka razy to pisząc musiałam się powstrzymywać…

Ja wiem, że niemycie rąk to nie koniec świata. To tylko niechybny schyłek dbałości o higienę. A mężczyźni mają tysioncpińcet zalet. I nie wszystkich należy pakować do jednego wora. Ale na Domestosa! [greckiego boga czystości ;-)]: to w nas, kobietach, jest nadzieja, że odrobinę nawrócimy towarzystwo! Udostępnienia tego postu będą mydłem na moje serce! ;-)

I tak na koniec, idąc tropem Stanisława Peca,

„Nazbierało im się pewnie tyle brudu, że wydawało im się po prostu marnotrawstwem go wyrzucić.” ;-)

Podobne wpisy