Podjęłam najlepszą decyzję dla dobra mojej rodziny (na przekór wszystkim)!

napisała 13/02/2017 Moim zdaniem, Szczesliva po godzinach

Pamiętacie Wasze dzieciństwo? Rzucanie się zimą śnieżkami bez opamiętania? Lepienie bałwana w największy mróz i kontrowersyjne (gdy oczy rodzica nie widziały) smakowanie śniegu czubkiem języka? ;-)

Pamiętacie te mroźne zimowe powietrze, które przedzierało się przez Wasze nozdrza i czuliście tę niewiarygodną świeżość, ten wyjątkowy zapach, który zostaje w pamięci na zawsze? Ten krystaliczny śnieg, ten pachnący chłód, ach! Zapach cudownej zimy! Ja miałam to ogromne szczęście, bo wszystkie te powyższe smaki i zapachy pamiętam doskonale!

Moje dzieci już tego szczęścia nie mają. Nie mogą zwyczajnie wyjść z domu i lepić bałwana, kiedy tylko przyjdzie im ochota. Nie możemy ot tak po prostu wybiec z domu i rzucać się śniegiem czy jeździć na sankach. Dlaczego nie możemy? Gdyż każdego dnia, gdy budzę się rano i przygotowuję maluchom śniadanie, mechanicznie sięgam po telefon i sprawdzam stan naszego krakowskiego powietrza, który mnie poraża. I każdego dnia rośnie moja frustracja! Codziennie wkurzam się na samą siebie, że jeszcze nie udało nam się ogarnąć tematu mieszkania w miejscu, w którym ta zimowa dziecięca beztroska nie będzie musiała być hamowana! W miejscu, gdzie poranne wietrzenie mieszkania nie będzie oznaczało wpuszczania do domu niezliczonej ilości rakotwórczych związków. A poranny zapach to nie będzie smród palonego „nie wiadomo czego” tylko przyjemny zapach poranka…

IMG_0171-27

IMG_0223-34

Pytacie mnie, czy my w jakikolwiek sposób walczymy z krakowskim smogiem, który okazuje się być już nie tylko krakowskim problemem, a ogólnopolską zmorą. Smogiem, który jest nie tylko na zewnątrz, ale dociera również do naszych mieszkań.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby uciekać z Krakowa jak najdalej, z czym na razie jeszcze musimy się wstrzymać. Na spacery, które tej zimy zliczyć mogłabym prawdopodobnie na palcach dwóch dłoni, w skrajnych przypadkach zanieczyszczenia powietrza zakładamy specjalne antysmogowe maseczki.

A co robimy w domu, w którym przebywamy jakby nie licząc większość czasu? A w domu od kilku lat niezmiennie oczyszczamy powietrze. Nie ma zmiłuj!

To właśnie zakup oczyszczacza był naszą najlepszą decyzją ostatnich 5 lat!

Nie zdziwię się, jeśli ci, którzy też takie oczyszczacze posiadają, zgodzą się, że było warto…

Jeszcze kilka lat temu o smogu i jego rakotwórczym wpływie nie było w mediach tak głośno. Nie zapomnę, jak wszyscy z rodziny patrzyli się na nas jak na dziwolągów, którzy wstawili sobie do mieszkania coś, co właściwie nie wiadomo co dokładnie robi, jak działa, i czy w ogóle działa. Na nic zdały się nasze tłumaczenia, że to jest uczucie nie do przecenienia, gdy w końcu nie czuć w domu tego (wybaczcie kolokwializm) śmierdzącego syfu, który wdziera się nam do mieszkania latem i zimą.

„Ale przecież nie widać tego smogu! Nie przesadzacie?!”- nie zapomnę tej jednej uwagi rzuconej mimochodem, zupełnie bezmyślnej zresztą.

No właśnie, to że czegoś nie widać gołym okiem nie znaczy, że tego nie ma. Wirusów i bakterii też nie widać. A cząsteczki smogu są tak małe, że bez trudów przenikają do krwiobiegu i w rezultacie mogą doprowadzić do wielu chorób, spadku odporności a nawet mogą być przyczyną nowotworów. Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) zanieczyszczenie powietrza smogiem jest przyczyną 7 milionów przedwczesnych śmierci rocznie na świecie, z tego niemal pół miliona w samej Europie!

Doszliśmy do wniosku, że skoro tak dużo czasu spędzamy w domu, szczególnie zimą, to rozsądnym wyjściem byłoby oczyszczanie powietrza w mieszkaniu. Na pewno wszystkim znane są symbole PM2.5 i PM10. Szczególnie PM2.5 jest dla nas niebezpieczny, gdyż ze względu na mikroskopijne rozmiary pył ten potrafi przeniknąć barierę płuc, dostać się do krwiobiegu a z krwią dojść do organów wewnętrznych, w tym do mózgu.  Cząsteczki smogu, czyli ten pył, to nie jest coś, co jest tylko na zewnątrz. To panoszy się również w naszych domach, niestety. Wystarczy otwieranie okna, kratki wentylacyjne, wychodzenie i wchodzenie do domu.

Dlatego od kilku lat w domu oddychamy wreszcie czystym powietrzem, co było najlepszą decyzją, jaką podjęliśmy wspólnie z mężem.

Cieszę się, że nie zwlekaliśmy dłużej, bo sytuacja stanu powietrza w naszym województwie jest z roku na rok coraz gorsza i nikt z tym nic nie robi…


Do podzielenia się z Wami moimi sposobem na to, jak troszczę się o moją rodzinę zimą zaprosiła mnie marka Electrolux, której oczyszczacz powietrza testowałam przez ostatni tydzień. Tak się akurat złożyło, że to był czas, kiedy powietrze w Krakowie było katastrofalne, dlatego do testów oczyszczacza takie warunki były najlepsze, nie przeczę. Ale tylko do testów, do życia już niekoniecznie…

Testowałam model Electrolux EAP 300, który jest oczyszczaczem na powierzchnię do 70 m2 i o wydajności aż 335 m3 oczyszczanego powietrza na godzinę. Warto na to warto zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza, żeby był on w stanie sobie poradzić nie tylko z powierzchnią, ale i z kubaturą naszego mieszkania. My zdecydowaliśmy się na postawienie oczyszczacza w salonie, który jest połączony z otwartą kuchnią i przedpokojem. Nie chcieliśmy się w naszych testach opierać tylko na naszych wrażeniach, i aby być wiarygodnym sprowadziliśmy zza granicy miernik laserowy, który dokładnie sprawdza stężenie pyłów PM2,5 oraz PM10.

Co dla kobiet może się wydawać istotne, a dla panów już niekoniecznie ;-), to oczyszczacz Electrolux EAP 300 nie jest wielką kolumbryną, która zawadza. Jest nie tylko mega ustawny, ale również lekki i po prostu ładny. Mnie to ucieszyło, bo lubię mieć przestrzeń spójną wizualnie.

IMG_0256-38

IMG_0341-60

Oczyszczacz jest też sprzętem wybitnie cichym – 26 dB w trybie pracy cichej. Czyli nie szumi i nie warczy, a stojąc sobie przy ścianie niemalże bezszelestnie oczyszcza powietrze. Można spokojnie postawić go przy łóżku i nie zbudzi nawet dziecka. Poza tym wymiana filtrów i jego obsługa to bułka z masłem dla każdego.

Ma kilka rodzajów ustawień i za pomocą pilota możemy wybrać dogodny do naszych potrzeb program. Dla większości z nas najbardziej jednak przydatny okaże się tryb „Auto”, który robi wszystko za nas, na bieżąco mierząc jakość powietrza w mieszkaniu i dostosowując ustawienia filtrowania do realnych potrzeb. U nas wygląda to tak, że zaraz po porannym otwarciu okien oczyszczacz natychmiast przyspiesza rozpoczynając walkę z krakowskim pyłem wpadającym wraz z powietrzem z zewnątrz, po czym po kilku minutach sam zwalnia, po doprowadzeniu powietrza w mieszkaniu z powrotem do czystości. Zarówno pilot jak i display oczyszczacza są mega czytelne i bardzo intuicyjne.

IMG_0069-11

IMG_0129-22

Co Was może najbardziej interesować to to, czy oczyszczacz Electrolux jest rzeczywiście skuteczny, czyli czy realnie usuwa z powietrza cząsteczki smogu, tj. m.in. te najważniejsze pyły PM 2,5  i PM 10.

Pyłu PM2.5 i PM10 nie zobaczycie inaczej, jak pod mikroskopem. Dlatego z usunięciem z powietrza tego paskudztwa jest taki problem – po prostu swobodnie przelatuje on przez większość dostępnych filtrów. Dodatkowo zmorą naszych miast w okresie zimowym jest wszechobecny dym i sadza z kominów. Często problem nie znika nawet w miesiącach późniejszych wspomagany dodatkowo w okresie wiosennym przez pyłki kwiatów i traw.

By sprawdzić czy oczyszczacz poradzi sobie z oczyszczeniem powietrza przeprowadziliśmy dwa testy.

PIERWSZY TEST

Pierwszy miał pokazać różnicę w oczyszczaniu powietrza z „grubego” brudu fruwającego wokół nas – czyli sadzy, dymu i innych tego typu atrakcji. Do tego testu użyliśmy zwykłego wacika kosmetycznego nałożonego na rurę od odkurzacza wystawioną za okno, który przez 3 minuty zasysał powietrze na zewnątrz, a później taki sam test przeprowadziliśmy w środku mieszkania, gdzie działał filtr.

IMG_0426-82

IMG_0368-71

IMG_0445-86

Po testach aż złapałam się za głowę.

IMG_0503-97

Swoją drogą trochę strach mnie obleciał, gdy zobaczyłam czym musimy oddychać po wyjściu z domu :(

DRUGI TEST

Drugi test był trudniejszy do przeprowadzenia, bo miał zmierzyć skuteczność filtrowania najbardziej niebezpiecznego dla zdrowia pyłu PM2.5 i PM10. Tutaj już nie wchodziło w grę użycie wacików kosmetycznych, gdyż przez taki wacik drobne cząstki pyłu przechodzą bez najmniejszego problemu. Mój M. użył tutaj do testów specjalistycznego, laserowego miernika smogu, pokazującego stężenie PM2.5 i PM10 w czasie rzeczywistym z dokładnością 0.1 µg/m3. Mierzyliśmy powietrze za oknem, przy wylocie z filtra i w pomieszczeniu w odległości kilku metrów od filtra.

Dla porządku informuję, że dopuszczalne wartości zapylenia to odpowiednio maksymalnie:

 • PM2,5 – 25 µg/m3
 • PM10 – 50 µg/m3

Oto zaś, co działo się ostatnio dookoła nas w Krakowie w powietrzu, którym oddychaliśmy!

 • PM2,5 – 218 µg/m3
 • PM10 – 300 µg/m3

Mieszkania nie da się hermetycznie zamknąć. Codziennie wpuszczamy syf z zewnątrz otwierając drzwi i okna, a oprócz tego chcąc nie chcąc dostaje się on do środka non stop przez kratki wentylacyjne. Przed pyłem po prostu nie uciekniesz.

Jednak po przewietrzeniu mieszkania i włączeniu oczyszczacza czekało nas miłe zdziwienie. Urządzenie  automatycznie wykryło zanieczyszczenie i rozpoczęło działanie od najwyższych obrotów, by po kilkunastu minutach zwolnić i dojść do poziomu poniżej 4 µg/m3 zarówno dla PM2.5 jak i PM10!

Tajemnica znakomitych rezultatów wyjaśniła się po zmierzeniu poziomu pyłu bezpośrednio przy wylocie z urządzenia :)

Okazuje się, że testowany oczyszczacz w ekspresowym tempie zdołał usunąć niemal całkowicie krakowski smog z naszego mieszkania! Biorąc pod uwagę, co działo się ostatnio za naszymi oknami, zakrawa to dla mnie niemal na cud. Dzięki niemu oddychaliśmy ostatnio powietrzem o czystości porównywalnej z tym na wyspach południowego Pacyfiku będąc pośrodku zadymionego Krakowa :)

Jaki z tego morał? Zdecydowanie nie musimy pozostać bierni w sytuacji, w której przychodzi nam mieszkać w miejscach, gdzie stan powietrza jest beznadziejny. Warto poszukać rozwiązań, które sprawią, że zdrowie nasze i naszych dzieci nie będzie zagrożone a codzienna porcja wdychanego powietrza nie przyczyni się do wystąpienia żadnych chorób spowodowanych paskudnymi pyłami.

Mam wielką nadzieję, że przyjdzie taki czas, że obecne złe prognozy będą wspomnieniem, a dzieciństwo naszych pociech nie będzie wiązało się z notorycznymi nakazami i ostrzeżeniami, a z piękną beztroską, jak kiedyś :-)

„Jak wziąć pod uwagę wymogi współczesnego życia, przetrwałyśmy to nasze dzieciństwo chyba tylko cudem. Kiedy przychodziła zima, śmigałyśmy na sankach z zawrotną prędkością, celując w wąskie przesmyki między blaszanymi garażami. Zamiast jogurtów uzupełniających niedobory wapnia piłyśmy wodę z kranu albo oranżadę ze wspólnej butelki … ”

– Izabela Pietrzyk, „Babskie gadanie”


Już na sam koniec mam dla Was coś ekstra! Zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest oczyszczacz Electrolux EAP 300 :-)

Trzymam za Was kciuki! Szczegóły poniżej.

WYGRAJ oczyszczacz powietrza Electrolux EAP 300 o wartości ponad 1.500 PLN! ? ? ?
Mam dla Was mega sprzęcicho! Jedna…

Opublikowany przez szczesliva.pl na 14 lutego 2017

.
.

Podobne wpisy

193 komentarze

 • Reply Kalambury 14/02/2017 at 00:50

  Dobrze że są juz środki i metody walki ze złym powietrzem

 • Reply My name :) 14/02/2017 at 01:00

  Mój syn też tak często siadał podczas zabawy (zdjęcie nr 1) Obecnie ma koślawość kolan. Polecam siad skrzyżny lub stopy oparte o siebie :)

  • Reply Magda Szczesliva 14/02/2017 at 09:13

   dzięki za zwrócenie uwagi. rzeczywiście to może prowadzić do koślawości kolan, jeśli ta pozycja jest dominująca w siadzie u dziecka. U nas jest to pozycja jedna z wielu. Pozdrawiam!

 • Reply Sandra 14/02/2017 at 13:31

  Popieram decyzję zakupu oczyszczacza. A co do wychodzenia na zewnątrz, nie myśleliście o zakupie masek filtrujących?

 • Reply Kasia Ignalewska 14/02/2017 at 13:40

  Electrolux zamieszka w samym sercu naszego domu aby dzielnie dzień w dzień oczyszczać nam atmosferę :-)

 • Reply Monika 14/02/2017 at 13:42

  Oczyszczacz taki fajniuski trafi do pokoju Majuśki, w którym śpi też mama – coraz cięższa z rana, gdyż pod swym serduchem nosi dziecię kruche.

 • Reply Magdalena Rozwadowska 14/02/2017 at 13:43

  Odświeżacz postawie u córki w pokoju. Jest alergikiem. Może wreszcie przestanie kaszlec i skończy się katar.

 • Reply adriana 14/02/2017 at 13:46

  Skoro taki lekki to będę go nosiła na plecach, a na codzień postawie w korytarzu. Tam gdzie kiedyś miało byc mini biuro mojego meza teraz bedzie kacik czystego powietrza :-)

 • Reply Aide 14/02/2017 at 13:49

  Oczyszczasz będzie naprzemiennie – w dużym pokoju bądź sypialni, aby podczas zabawy i snu powietrze było czyste :)

 • Reply okiem mamusi 14/02/2017 at 13:49

  Ja tam bym swój oczyszczacz postawiła w naszym przedpokoju a to dlatego iż to chyba miejsce z najbardziej zasyfialym powietrzem w mieszkaniu, które łączy w sobie: smog za okien+”cudowne” aromaty wydobywające się z łazienki+dym papierosowy wpadający wentylacja jako przesylka od „wspanialomyślnych” sąsiadów palących w łazienkach i kuchniach.

 • Reply Aurelia Przybyła 14/02/2017 at 13:51

  Jako że mieszkamy na Śląsku powietrze jest podobne do tego w Krakowie. Oczyszczacz zajął by honorowe miejsce w pokoju córki może skończyły by się ciągle infekcje dróg oddechowych.

 • Reply Ewa 14/02/2017 at 13:52

  Postawię go w dużym pokoju. Moje niewielkie mieszkanko zostanie całe oczyszczone . W Krakowie to sie przyda :) A może i dzieci będą wtedy weselsze ? :)

 • Reply Kasia 14/02/2017 at 13:54

  Najwięcej istot potrzebujących czystego powietrza mieszka w pewnym niebieskim, krakowskim pokoju – są tygrysy, pumy, jednorożce, pełno 8 centymetrowych ludzi i można by długo wymieniać – tym caly królestwem opiekuje się królewna Milena (młodsza od małego księcia) i gdyby mogła zarządzilaby wygnanie smogu – u niej stanąłby filtr i rozkaz stałby się spełnionym marzeniem. https://uploads.disquscdn.com/images/6ebeaeeb4088653c25ba5df8fcac8c6d4c661ec596ff513a884f76778a659c53.jpg

 • Reply Dorota Włodarska 14/02/2017 at 13:55

  Jest takie miejsce…to magiczna kraina, która czasem jest dżunglą a czasem warsztatem samochodowym, sklepem lub statkiem pirackim czyli tam gdzie wyobraźnia mojego synka jest nieograniczona – w jego pokoju, bo właśnie tam jest mój największy skarb?

 • Reply Magda Wiernowolska 14/02/2017 at 13:58

  Magda u nas by stał obok kominka by młody tej spalenizny nie wdychał:/ fuuuj !

 • Reply Sabina Siekiera 14/02/2017 at 14:04

  Córka alergik, więc oczyszczacz stałby u niej w pokoiku by mogła się w końcu wyspać bo alergia dokucza nawet wtedy :(

 • Reply Beata 14/02/2017 at 14:08

  mój szczęśliwie wygrany oczyszczacz postawilabym w salonie (serce domu) gdyz tam najczęściej bawi się mój dwuletni szkrab ❤

 • Reply Ewelina 14/02/2017 at 14:14

  Oczyszczacz postawilabym w sercu naszego domu…czyli w sypialni:))))

 • Reply Alicja Malec 14/02/2017 at 14:14

  W pokoju mojego małego potworka chorego na astmę, uczulonego na roztocza i pyłki. Okres grzewczy to katastrofa mimo codziennego jeżdżenia na szmacie …

 • Reply Aleksandra 14/02/2017 at 14:18

  Oczyszczacz stanie gdzieś pomiędzy stertą czekającego prania, górą zabawek albo obok wiecznie wyciągniętego z szafy odkurzacza.. bo czysty dom to nie porządek w szafkach, a czyste powietrze i zdrowa atmosfera :)

 • Reply Joanna Karpa - Polowczyk 14/02/2017 at 14:22

  Bo do tanga trzeba dwojga, czyli zamieszka w sypialni wraz z innym domownikiem electroluxikiem walczącym z brudem czyli odkurzaczem. W dwójkę dadzą radę ?

 • Reply Aleksandra Motyka 14/02/2017 at 14:22

  u nas oczyszczacz stanie niedaleko łóżeczka mojej malutkiej córki i będzie jej niewidzialnym ♡ aniołem stróżem oraz pomocą dla jej małych płuc w walce z krakowskim paskudnym smierdzacym smogiem ;/

 • Reply Paulina Kuc 14/02/2017 at 14:23

  Przydał by się w sypialni, gdzie obecnie (Jeszcze) urzęduje moja Mała- 6- cio miesięczna Blanka. Sypialnia na poddaszu.. Madzia uwierz: ciężko o czyste powietrze gdy obok dwa kominy ?

 • Reply Sylwia Mucha 14/02/2017 at 14:25

  Całe życie mieszkam na Górnym Śląsku. W Bytomiu czyli w sercu miejsca nazwanego niegdyś „trójkątem śmierci” i mając ołów we krwi, jestem sceptyczna gdy czytam o takich nowinkach. Jednak po Twoim artykule „rura mi zmiękła” :) Postawiłabym oczyszczacz powietrza w salonie, na super widocznym miejscu, gdzie spędzam z moim półrocznym bąbelkiem lwią część czasu…aby przypominał mi że było warto się mylić :)

 • Reply Paulla Śnihur 14/02/2017 at 14:27

  Oczyszczacz powietrza postawiłabym w pokoju Naszego bobasiątka- to jest teraz „centrum” naszego gniazdka :)

 • Reply Adriana Bielińska 14/02/2017 at 14:30

  Oczywiście w pokoju Staśka by chociaż trochę ułatwić mu życie pomimo ciężkiego startu, który miał jako skrajny wcześniak.

 • Reply Magda 14/02/2017 at 14:33

  Mój nowy oczyszczacz Electrolux postawię na pewno gdzieś poza zasięgiem łapek mojego maluszka, który własnie rozbroił nawilżacz powietrza :)

 • Reply Magdalena Suchocka 14/02/2017 at 14:34

  Ja swój oczyszczacz najchętniej nosiłabym na plecach i zabierała wszędzie, gdzie się tylko da :D a idealnie byłoby, gdyby miał funkcję oczyszczania zbyt gęstej atmosfery w domu :P a tak na poważnie – najchętniej w naszym pokoju, który dzielimy z naszymi Bączkami. Tyle że musiałabym go tam chyba powiesić :D jeśli tam się nie zmieści – stanie w przedpokoju, dzięki czemu oczyści powietrze nie tylko w naszym pokoju, ale też innych pomieszczeniach, z których korzystamy. :)

 • Reply Karolina Iarajuli 14/02/2017 at 14:35

  Oczyszczacz electroluxa w pokoju dzieci postawie, ze smogiem i pylem raz dwa sie rozprawie :)

 • Reply Karolina Nawrocka 14/02/2017 at 14:37

  Oj przydałoby się mieć takie cudo, bo przy rodzince z dwójką kocurów bałagan i brudek jest permanentny, a o wietrzeniu mieszkania ze smrodku pieluch i kuwety nie wspomnę :-) Myślę, że najlepszym miejscem byłby główny pokój w którym spędzamy najwięcej czasu. Ps. Mała Kruszynka w moim brzuszku właśnie dała mi szturchańca, więc mniemam że popiera mamę ;-)

 • Reply NaWka 14/02/2017 at 14:44

  Postawiłabym taki oczyszczacz w dużym pokoju, w którym wszyscy czworo spędzamy najwięcej czasu :-) bo nie ma jak rodzina! A jej zdrowie najważniejsze ? tym bardziej, że za oknem szaro i dymno..

 • Reply Dorota Topolińska 14/02/2017 at 14:46

  Myślę że u nas będzie się przemieszczał wraz z nasza kruszyna Hanią, bo jej zdrowie jest dla mnie najważniejsze :) z sypialni do salonu i odwrotnie :)

 • Reply Ewelina Skupień 14/02/2017 at 14:46

  Oczyszczacz zostałby naszym mobilnym umilaczem atmosfery, to w sypialni, to w salonie, gdzie my tam i on

 • Reply Elżbieta Podralska 14/02/2017 at 14:50

  Oczyszczacz powietrza postawiłabym w sypialni 11 miesięcznej córki, electrolux usuwa zanieczyszczone powietrze tak samo szybko jak ona robi bałagan?

 • Reply Katarzyna Wasilewska-Gusta 14/02/2017 at 15:27

  Ence pence odświeżacz stanie w łazience. Tam się sika, tam się sra i tam się gazy wydziela. Jak se poradzi z wonią kupy będzie stałym gościem mojej chałupy ;)

 • Reply Małgorzata Szetela 14/02/2017 at 15:28

  Gdy na dworze zima huczy
  każde dziecko dziś się uczy
  by na pole iść się bawić
  indeks czystości powietrza trzeba sprawdzić
  a gdy powietrze jest zanieczyszczone
  i dymy z komina idą jak szalone
  to wtedy mama oczyszczacz wyciąga
  i do pokoju szybko zaciąga
  na stoliku kładzie w pokoju dzieci
  by oddychały powietrzem bez 'śmieci’
  a wniosek z tego mamy taki
  gdy indeks powietrza jest nijaki
  to z domu nie wyruszamy
  i oczyszczacz powietrza włączamy.
  :D
  Ja oczyszczacz powietrza położyłabym zgodnie z wierszykiem na stoliku w pokoju u dzieci by mogły oddychać czystym powietrzem :)

 • Reply Basia Myszka 14/02/2017 at 15:38

  Krótko i na temat oczyszczacz będzie stał bezpiecznie w salonie i pilnowany będzie i starannie zadbany żeby mógł nam długo pomagać ?

 • Reply Zuza Bielecka 14/02/2017 at 15:38

  Oczyszczacz Electrolux postawię na białej komodzie obok łóżeczka córy, żeby chronił naszą małą księżniczkę przed warszawskim smogiem, niczym rycerz na białym koniu :-)

 • Reply Edyta Gefert 14/02/2017 at 15:46

  Koło łóżeczka, w pokoiku,
  przy kochanym alergiku,
  który leży na kocyku,
  gdy nie możemy na placyku
  bawić się bez liku,
  z tym oczyszczaczem byłoby po krzyku :)

 • Reply Anna Nowacka-Konopka 14/02/2017 at 15:47

  Miał być rym, bo nawiedził nas dym, gdzie pies i kot się wałęsa, córka nie klęka, dlatego oczyszczacz stałby na szafie w salonie i łapał brudne pyły-czarne gamonie.

 • Reply Ewelina Oliwier Kaśków 14/02/2017 at 16:16

  No to Magda , jesli to tu.. To sprzecior nie poszedłby w moje kąty… Chyba nawet nie chodzi o to by go wygrać ale wiem ,ze jego miesjce byloby odpowiednie w pokoju chłopców mojej znajomej by jej dzieciaczkom , przy ich problemach zdrowwotnych oddychalo sie lepiej.. A jak mnie bedzie kiedyś stac to sobie go kupie ❤?????

 • Reply Anna 14/02/2017 at 16:19

  Oczyszczacz postawiłabym w pokoju dziecięcym aby dzieciaczki miały dobrą atmosferę do snu i zabawy.

 • Reply Lucyna Spes 14/02/2017 at 16:36

  Oczyszczacz – świata ulepszacz, pyłu odstraszacz zawitałby tam, gdzie świata ulepszanie i złych emocji wygaszanie odbywa się każdego dnia – do sypialni:)

 • Reply Katarzyna Chuchra 14/02/2017 at 17:10

  Oczyszczacz postawię w swoim pokoju – pokoju dziennym, bawialni i sypialni jednocześnie, mojej i mojego niespełna rocznego synka – niech zacznie oddychać świeżym powietrzem, którego świat mu nie zapewnił od urodzenia ;)

 • Reply Sylwia 14/02/2017 at 17:20

  Z pewnościa stał by w pokoju mojego rocznego dziecka ktory ma alergie a co za tym idzie rowniez astmę oskrzelową ? takie powietrze jest bardzo meczace dla niego. Od świąt walczymy z kaszlem mimo ze praktycznie nie wychodzimy z domu.

 • Reply Katarzyna Katana 14/02/2017 at 18:16

  W pokoju mojego synka,bo gdy okno dachowe sie otwiera to wlatuje wszystko co możliwe oprócz czystego świeżego powietrza,a nie ma nic cenniejszego niż zdrowie dziecka.

 • Reply Ma Rta 14/02/2017 at 18:25

  Mój oczyszczacz powietrza Electrolux byłby oczywiście tam gdzie moje powietrze niezbędne do życia, dziś Walentynki i ten mój „tlen” szaleje przy zapachach bezy Pavlovej. A że to moje powietrze składa się z 3 części to i trzykrotne korzyści z zastosowania oczyszczacza ;-)

 • Reply Anna 14/02/2017 at 18:31

  Wygrany oczyszczacz postawilabym w domu mojej ukochanej mamy żeby służył jej zdrowiu i samopoczuciu poniewaz na własnej skórze przekonałam się ze jest nie do zastąpienia- mieszka z nami dokładnie ten model ?

 • Reply Anna Mleczko 14/02/2017 at 18:46

  Wygrany oczyszczacz postawilabym w domu mojej ukochanej mamy żeby służył jej zdrowiu i samopoczuciu poniewaz na wlasnej skórze przekonalam sie ze sprawdza się swietnie-ten sam model mieszka w moim salonie ?

 • Reply Beata 14/02/2017 at 19:38

  Swój nowy oczyszczacz Electrolux postawię w centralnym miejscu w domu, czyli na przedpokoju. Skoro oczyszczacz tej klasy spokojnie ogarnia 70m2 to nie będę musiała go co chwilę przestawiać, bo bez problemu poradzi sobie z moją 59 metrową rezydencją. Elektroluxsik będzie miał honorowe miejsce na przeciwko drzwi wejściowych, nikt przy okazji nie naniesie mi syfu z klatki ??? no i przy okazji każdy kto nas odwiedzi będzie wiedział że dbamy o powietrze którym oddychamy i może przy okazji przyczynię się do tego, że ktoś również zapragnie mieć taki sam u siebie w domu na swoim honorowym miejscu w swojej rezydencji ???

 • Reply Agnieszka 14/02/2017 at 19:50

  Oczyszczacz postawiła bym w sypialni a jednocześnie bawili mojego synka, który jest alergikiem.Po ostatniej wizycie U laryngologa , dostaliśmy opinię ze problemy z kaszlem zatkanymi zatokami i nieustanna chrypka najprawdopodobniej spowodowane są właśnie smokiem.Mieszkamy 80 km od Krakowa w górach gdzie ma być niby czyste powietrze:(

 • Reply Marta Chorzempa 14/02/2017 at 19:52

  Stoi w pokoju oczyszczacz powietrza,
  Przy nim rodzina ma jest bezpieczna.
  Wysysa dymy i inne smogi,
  Powietrze w domu stawia na nogi.
  Gdy ci dokucza zła atmosfera,
  On możliwości nowe orwiera.
  Oddychaj moja rodzino swobodnie,
  Oczyszczacz w pokoju stoi wygodnie ;)

 • Reply Sylwia 14/02/2017 at 19:53

  Wygrany oczyszczacz postwialabym w sypialni, która dziele z najważniejszym facetem w moim życiu 14 miesięcznym synkiem.

 • Reply Dorota 14/02/2017 at 19:57

  A ja bym użyła oczyszczacza powietrza jak białej niewinnej owieczki i podrzuciła go do walki ze Smogiem Wawelskim, żeby więcej nie odbierał kruchego zdrowia mojej siostrzyczce-księżniczce!

 • Reply Szymon Szuszwalak 14/02/2017 at 20:04

  Oczyszczacz będzie stał pod noskiem mojej córeczki tak, aby każdy jej oddech był przepełniony miłością i troską rodziców o zdrowie. Wszystko po to, aby córeczka była szczęśliva! :-)

 • Reply Dagmara Runo 14/02/2017 at 20:47

  A jaaaa, zapytalabym Boryska – mojego trzylatka i postawila tam – gdzie tylko bedzie chcial :) Raz tu, raz tam :)

 • Reply Bożena Jaworska 14/02/2017 at 21:06

  Oczyszczacz powietrza stałby w Naszym przedpokoju, ponieważ Nasze Słoneczka przemieszczają się wraz z Nami podczas zabaw z prędkością światła z pokoju do pokoju – i właśnie wtedy, kiedy bierzemy powietrze do płuc wielkimi chaustami podczas śmiechu – miałabym świadomość, że jesteśmy bezpieczni – cała Nasza Fantastyczna Czwórka :)

 • Reply Emm. 14/02/2017 at 21:24

  A mnie razi robienie wpisów pod reklamę (zresztą nie pierwszy raz…)…
  Szczęśliva, jeżeli miałaś wcześniej to dlaczego nie podzieliłaś się opinią na temat oczyszczacza, dopiero reklama sprzętu skłoniła Cię do „ratowania innych” przed smogiem.

  • Reply qwerty 15/02/2017 at 06:54

   Mam podobne odczucia. Sledze blog na fb i nie wiem czy to na mnie sie uwzielo czy co… Ale na biezaco pokazuja mi sie posty „sponsorowane na fb” z wpisami np. sprzed roku a dzis w koncu widze nowy wpis…. Wchodze a to reklama oczyszczacza powietrza… Ehhh. I jeszcze te „mrozace krew w zylach” tytuly ?

 • Reply Alicja Zych 14/02/2017 at 21:28

  Oczyszczacz powietrza stałby w samym centrum mojego domu czyli w antryju (przedpokoju). Cały kurz niesie się od klatki schodowej do góry czyli mojego mieszkania (domek). Przy ogrzewaniu węglowym o kurz nie trudno. Sprzątanie całego dwupiętrowego domu co najmniej 2 razy w tygodniu to utrapienie.

 • Reply Martusia Boucher 14/02/2017 at 21:33

  czytałam dziś twój wpis z ogromną ciekawością więc konkurs tym bardziej cieszy :)
  moja propozycja to,,,
  „postawiłabym oczyszczacz na dużej podstawce na kółkach – takiej na której teraz stoi palma w ogromnej donicy – bym mogła w miare potrzeby móc go łatwo przewieźć z salonu do pokoju córki albo naszej sypialni… bo czasem nam śmierdzi przez balkon od południa a czasem w pokoju dzieciaków, od północy, zależy skąd wieje wiatr ;) „

 • Reply Asia Kempińska 14/02/2017 at 21:48

  Oczyszczacz powietrza postawię w nowym mieszkaniu, które kupujemy dla naszej Rodziny w pokoju dla naszego pierwszego Dzieciątka, które noszę pod sercem i które liczy, że je przed smogiem ochronię.

 • Reply Emilia Rekowska 14/02/2017 at 21:53

  Oczyszczacz postawiłabym w salonie, gdzie spędzamy wspólnie najwięcej czasu bawiąc się, ucząc, dziergając na szydełku i drutach (Młody „układa” mi włóczki), a czasem oglądając, zawsze magiczne, bajki Disneya ?

 • Reply Marta Grabowiecka 14/02/2017 at 22:05

  Ja swój w korytarzu gdyż przy dwóch pokoikach to jedyne miejsce gdzie by oczyszczało calą powierzchnie mieszkania

 • Reply Agnieszka Wroniecka 14/02/2017 at 22:13

  W konkursie nie wezmę udziału, ale jest to najciekawszy wpis sponsorowany z oczyszczaczem powietrza, jaki było mi dane przeczytać :)

 • Reply Iw 14/02/2017 at 22:49

  W domu pełnym miłości, gwaru i śmiechu, a w krótce również czystego powietrza???

 • Reply Elżbieta Świątek 14/02/2017 at 22:59

  Po kolei w pokojach dzieci sypialni i dziennym i tak od nowa

 • Reply Sylwia Gre 14/02/2017 at 23:13

  Oczyszczacz bede stawiać tam gdzie w danej chwili raczkuje
  moje maleństwo :) tez mieszkamy w Krakowie i niestety wiecej przebywamy w domku niż na powietrzu a synek klaska rączkami jak tylko wychodzimy na zewnątrz *_*

 • Reply Lucyna Domańska 14/02/2017 at 23:37

  Oczyszczacz powietrzna najbardziej przydałby się w naszej sypialni, a zarazem jest to nasz pokój dzienny gdzie spędzamy z mężem i naszym 3 miesięcznym dzieckiem większość czasu.??

 • Reply Joanna K. 14/02/2017 at 23:52

  W pewnym domku w Rybniku
  Gdzie smog dawno sięgnął już zenitu
  W magicznym pokoju na górze
  W białym mundurze
  Stał oczyszczacz powietrza

  A przy nim rodzina bezpieczna
  Wszyscy bawili się doskonale
  Nie martwiąc się wcale
  że smog- największy wróg
  przekroczy ich próg

 • Reply Paulina Trychoń 14/02/2017 at 23:54

  Oczyszczacz postawiłabym sobie pod nosem! Żeby mi nie zginął pośród pierdyliona zabawek i żeby oczyszczał w pobliżu moich dzieci… a te jak wiadomo na pewno będą akurat: jeden na rękach a drugi przy nogawce – albo odwrotnie…

 • Reply Paula Chudzik 15/02/2017 at 05:47

  W naszej przestrzeni ktora jest zarowno pokojem dziennym jak i sypialnią naszą i dzieci. Postawilabym taki oczyszczacz niedaleko łóżeczek dzieci.

 • Reply Małgosia 15/02/2017 at 08:02

  Jedną z ważniejszych rzeczy w macierzyństwie, to móc oddychać czystym powietrzem.

 • Reply Jola 15/02/2017 at 08:07

  A ja postawię go na środku salonu, aby wszyscy go widzieli i pytali, a potem już sami wiedzieli, że we Wrocławiu także można z tym paskudztwem walczyć i chociaż w małym – własnym zakresie wygrać!

 • Reply Mama1986 15/02/2017 at 08:59

  Tak ładny odświeżacz będzie u mnie ,,wędrował,, między sypialnią którą dzielimy od 2 miesięcy z naszym maleńkim synkiem a pokojem naszego starszaka- alergika.

 • Reply Urszula Apostel 15/02/2017 at 09:09

  W pokoju mojej córeczki, na którą czekaliśmy wiele lat a gdy w końcu przyszła na świat, okazał się on być jedna wielką trucizna, z którą musi walczyć od pierwszych chwil swojego życia :(

 • Reply Alicja Bilska 15/02/2017 at 09:26

  Oczyszczacz postawiłabym tam gdzie najwięcej czasu przebywa nasz kochany Synek, żeby zawsze oddychał czystym powietrzem :)

 • Reply Kama 15/02/2017 at 10:31

  Postawilibyśmy go w naszym nowym domu, tak aby z nowym domem rozpocząć nowe-czystsze życie ;)

 • Reply Mariola Myczkowska-Trzpis 15/02/2017 at 10:33

  Oczywiście postawię go w salonie żeby oczyścił całe nasze niewielkie mieszkanie w którym mieszkamy z dwójką dzieci 6latką alergiczką i 3 latkiem :)

 • Reply Magdalena 15/02/2017 at 10:43

  Mieszkamy niedaleko Krakowa i u nas niestety coraz częściej powietrze jest bardziej zapylone niż w samym Krakowie,aż strach otwierać okna kiedy wszystko za oknem okrywa smogowa mgła. Czasami,jak dzisiaj,choć jest słonecznie to jednak wszystko osłonięte jest burą substancją. Oczyszczacz postawiłabym w pokoju córki…a od czasu do czasu pewnie wędrowałby po całym mieszkaniu :)

 • Reply Kas 15/02/2017 at 10:52

  Ja bym go nie ustawila w domu… tylko w sali w przedszkolu mojego syna. Wtedy on (maly alergik) mogliby w koncu normalnie chodzic bawic sie I uczyc a nie siedziec w domu I kaszlac niemilisiernie. Takie mam marzenie.

 • Reply Justyna 15/02/2017 at 11:00

  Stałby wszędzie gdzie się da
  odświeżacz powietrza magię w sobie ma,
  w salonie, sypialni, w oknie, na parapecie
  on wrogiem smogu jak wiecie.

 • Reply Klaudyn Kul 15/02/2017 at 11:07

  Postawiłabym go w najważniejszym dla nas pokoju w którym spędzamy praktycznie całą czwórką czas, w pokoju który pełni funkcję jadalni, pracowni komputerowej pokoju sypialnianego oraz kaciku zabaw dla naszych małych pociech, tam brakuje takiego rozwiązania.

 • Reply Monika 15/02/2017 at 11:18

  Kocham moje dzieci najbardziej na świecie i serce mi sie kraje jak w tak przepiękna zimową aurę musimy siedzieć w domu bo atmosfera za oknem nas zabiją, wiem też, że powietrze w domu wcale nie jest lepsze wiec nasz nowy oczyszczacz postawimy w miejscu gdzie wspólnie spędzamy czas, śpimy i się bawimy ☺

 • Reply Magdalena Baniewska 15/02/2017 at 11:18

  Oczyszczacz postawiłam bym w korytarzu, tak aby swoim zasięgiem objął całe mieszkanie. Niemowlę nie może budować odporności na spacerach to chociaż w domu będzie mieć czyn oddychać.

 • Reply Ewelina 15/02/2017 at 11:29

  Ja postawię tam gdzie zaczyna i toczy się życie rodzinne w moim domu, czyli w kuchni :). To będzie kolejny sprzęt o który będzie pytać rodzina: „Ale po co Wam to?” :)

 • Reply Ania Druś 15/02/2017 at 11:39

  Wyobraźcie sobie 20-metrowy pokój, od góry do dołu zastawiony regałami i półkami pełnymi książek. Naukowych, popularnych, do czytania, do kurzenia się – tysiące. Taki pokój to efekt pasji/manii mojego męża, który czyta odkąd nauczył się czytać i każdą książkę, którą chce przeczytać MUSI mieć na własność. W ręku, w papierze, żadne tam ebooki nie wchodzą w grę. Każdy kolejny tydzień przynosi więc do opisanego pokoju przynajmniej jedną nową książkę, która zasila rosnącą stale stertę „książek, które nie mieszczą się już na półkach”. I teraz uwaga, ten pokój to moja sypialnia. Powietrze aż gęste od kurzu, nie mówiąc o smogu zza okna (Wawa wita). Efekt? Od 3 lat permanentne zaburzenia węchu i smaku z powodu kataru. A alergii stwierdzonej brak. Marzę o tym Elektroluxie! Stanie w sypialni i już nie mogę się doczekać, z jaką prędkością ruszy gdy zwietrzy co za powietrzem wszyscy oddychamy. Na honorowym miejscu tuż przy łóżku. Może poczuję wówczas rano znów zapach kawy albo jak pachnie ten słynny warszawski smog?

 • Reply Mariusz 15/02/2017 at 11:49

  Ten przyrządzik działa cuda

  Z nim bezpieczniej oddychać się uda

  W centrum mieszkania będzie stał

  I będzie baczenie na smog miał

 • Reply Paulina 15/02/2017 at 11:54

  Kiedy smogiem wciąż oddychasz,
  Z niepokoju ciężko wzdychasz,
  Z odświeżaczem powietrza w domu,
  Swym najbliższym możesz pomóc,
  Czy to w kuchni czy w salonie,
  Nieczystości wszystkie wchłonie! ?

 • Reply Joanna Pe 15/02/2017 at 11:59

  O oczyszczaczu ku mej rozpaczy potrzebny dziś,
  Stałbyś w pokoju obok kanapy, gdzie leży miś,
  Leży też szczotka, klocki I kredki, nie byłbyś sam,
  I choć podłogi nam nie oczyścisz, potrzebnyś nam,
  Aby uwolnić oddech, oczyścić w domu powietrze,
  Choć w jednym miejscu czuć się bezpiecznie.

 • Reply moniu 15/02/2017 at 12:02

  To małe cudeńko postawię w SERCU-centrum mojego małego mieszkanka z którego świeże czyste powietrze rozchodziłoby się wokół by każdy z nas się nim cieszył po równo.

 • Reply Natalia Gemba 15/02/2017 at 12:12

  Jednym zdaniem powiem Wam, że oczyszczacz postawię tam, gdzie najwięcej przebywam, żeby czyścił i o szczęślivej przypominał!

 • Reply Anna Guzdek 15/02/2017 at 12:15

  Przy moich 1,5 rocznym Ryśku i 8 letnim Antku najprawdobodobnie trzeba będzie trochę zmodyfikować ten oczyszczacz, tak by stał się mobilny i mógł być tam gdzie oni w danej chwili przemieszczają się z prędkością światła :) mąż jest mechanikiem, coś wymyśli :)

 • Reply Magda 15/02/2017 at 12:48

  Zamiast Antka włoże go do Tuli i będę miała mobilny oczyszczacz powietrza, bo na Śląsku powietrze również jest kiepskie a co za tym idzie wszyscy stale chorują na górne drogi oddechowe plus astma.

 • Reply Beata 15/02/2017 at 13:00

  Oczyszczacz postawiłabym w miejscu, gdzie najczęściej przebywam z rodziną, czyli salon, który jest połączony z kuchnią.Sądząc po gabarytach można go przenosić, więc na pewno chciałabym oczyścić nim powietrze w pokoju mojego alergicznego dziecka. Zbliża się wiosna, więc zapewne doskonale oczyści powietrze z wszelkich alergizujących pyłków i zanieczyszczeń.

 • Reply ewa teli 15/02/2017 at 13:18

  Postawie go w salonie ktory pelni tez funkcje jadalni i jest z aneksem kuchennym. To w tym pomieszczeniu spedzamy najwiecej czasi, zwlaszcza moja trzymiesieczna i siedmioletnia córcie. Wybudowalismy tyle co dom pod Krakowem i nie chcemy by ta zmisna zaszkodzila naszym księżniczką

 • Reply Patinka Sz 15/02/2017 at 14:01

  Moja mama kiedyś zakupiła oczyszczacz i nawilżacz powietrza firmy Zeller, a było to ponad 20 lat temu, Kiedyś takie urządzenie to był bardzo drogi wydatek ponad 3.000 zł, a dlaczego? Także mieszkamy na śląsku do Krakowa mam 30 min samochodem wiec wiem o czym mowa-nie wspomnę o ogromnej ilości kurzu w domu! Mój brat oraz Ja ,chorowaliśmy na Astmę oskrzelową,częste infekcje dróg oddechowych, po kilku miesiącach różnica była widoczna, mniej ataków z powodu Astmy,kataru który praktycznie nie chciał nas opuścić, nawilżacz również pomógł( ogrzewanie centralne) . Jestem na TAK :)

 • Reply Aga 15/02/2017 at 14:16

  Gdyby był gigantyczny postawiłabym go na Wawelu aby oczyszczał powietrze nie tylko nam, gdyby był malutki powiesiłabym go synowi na szyi na łańcuszku, ale takie pudło postawię w mieszkaniu w najbardziej zanieczyszczonej części Krakowa, aby móc powiedzieć kiedyś dziecku, że zrobiłam wszystko co w mojej mocy aby chociaż w domu mógł oddychać czystym powietrzem.

 • Reply Ewa 15/02/2017 at 14:55

  Mieszkam w malej wiosce na podkarpaciu i musze powiedziec, ze i u nas smog jest wszedobylski! Mamy nowy dom, budując się zdecydowalismy, że będziemy ogrzewac dom gazem ziemny, żeby nie truc naszej Matki Ziemi! No cóż… naiwni my! W sąsiedztwie mamy 10 domów, w których pali się wszystkim co się nadaje do pieca. Niestety tym sposobem ciagle siedzimy w domu, choć śniegu dużo i zima wyjątkowo piękna była! Dodam, że mieszkamy jakieś 15 km od miasta przy lesie… W tym roku syn wyjątkowo łapal choroby i winie za wszystko ten smierdzacy smog! Pozdrawiam, Ewa

  p.s. A taki oczyszczacz jak najbardzej bylby widziany najchetniej w całym domu! A juz na pewno w salonie przy schodach, zeby ogranął cała przestrzen dzienną gdzię chowamy się przed smogiem!

 • Reply Iva 15/02/2017 at 15:22

  Oczyszczacz – nabłyszczacz powietrza, osuszacz łez naszej niedoli, ratunek od smogu, w pokoju dzieci złapię Cię dymie wrogi, nieprzyjacielu, zawistniku i zdrajco ekologii.

 • Reply Aneta Czechyra 15/02/2017 at 15:42

  Postawilabym go w pokoju chorej na
  astmę córki, która mając niespełna 2 lata jest w trakcie nastego zapalenia oskrzeli. (mieszkanie na Śląsku robi swoje)

 • Reply Lilka 15/02/2017 at 18:08

  Akurat 20 lat temu powietrze bylo rowniez koszmarnie zanieczyszczone. Piecow na wegiel bylo duzo wiecej. I nas test wacika pokazuje czyste powietrze. Za reklamę oczyszczacza nikt mi nie płaci.

 • Reply Ula Jaworska 15/02/2017 at 18:34

  Oczyszczacz postawilabym w pokoju synów. Młodszy ma AZS i kurz, roztocza i pyłki to coś z czym walczę na co dzień. ?

 • Reply cvcv 15/02/2017 at 18:43

  oczyszczacz był by zawsze tam gdzie my- w dzień w salonie- towarzyszył by nam w zabawie, jedzeniu i spaniu- w nocy zaś czuwał by przy naszym czteroosobowym łóżku :)

 • Reply Anna 15/02/2017 at 18:43

  Moja córeczka ma 4 latka, od jakiś trzech walczymy z alergią jak na razie przypuszczamy, że od roztoczy( testy jeszcze nie wychodzą). Alergia zaczyna się w sezonie grzewczym i kończy z wiosną. Mam teraz pół rocznego synka. Boję się, że spotka go to samo. Mieszkam w Pszczynie, jak się okazało mamy jeden z najgorszych wskaźników poziomu powietrza w Polsce ba nawet w skali Europy. Już o nas było głośno w zagranicznych mediach. Od tego roku śledzę wskaźniki PM2,5 i PM10 i przeraił się. Najwyższe stężenie jakie zaobserwowałam do tej pory było Około 1300 PM10!!! Pochorowaliśmy się wtedy wszyscy.
  Gdybym wygrała taki oczyszczacz pewnie wędrowałby za mną po całym domu ale przede wszystkim znalazł by się w pokoju dzieci zwłaszcza kiedy śpią.

 • Reply Agata 15/02/2017 at 19:58

  Nigdzie go nie postawię – będę nosić po całym domu, w salonie, sypial i a przede wszystkim w pokoju synka żeby dało sie oddychac pełną piersia w naszym krakowskim mieszkaniu ;)

 • Reply Ania G 15/02/2017 at 20:18

  Nowy oczyszczacz Electrolux będzie mieszkał w przedpokoju i nie oddam go nikomu, stanie w sercu mego domu, dzięki niemu w szybkim tempie wygonimy pyły wstrętne!

 • Reply Wiola 15/02/2017 at 20:26

  Będzie ozdobą domu w samym centrum salonu-marzymy z mężem by znów odetchnac pełna piersią i by w końcu masz syn też poczuł co to oznacza. Odpowiedź mojego synka jak odbieralam Go dzis z przedszkola: czy bawili się dziś na podworku–„nie mamo bo jest duży smog!” Odpowiedział jakby to była najwieksza oczywistość:( żeby 3latek musiał mieć świadomość z takich ograniczeń-go smutne

 • Reply Magda 15/02/2017 at 20:42

  Postawię na swoim – na czyste powietrze postawię.

 • Reply Małgorzata Wiktorowicz 15/02/2017 at 21:01

  Postawię go w samym sercu naszego domu, tam gdzie toczy się nasze życie i gdzie codziennie uśmiechem budzi nas nasz syn. Stanie tam, gdzie zadba aby ten najpiękniejszy uśmiech nigdy nie zniknął z jego twarzy, gdzie zadba o jego i nasze zdrowie. Tak, oczyszczacz stanie się sercem naszego domu!

 • Reply Milena Przytuła 15/02/2017 at 21:16

  Tam gdzie me serducho- w pokoiku moich chłopaków ?

 • Reply Kasia 15/02/2017 at 21:16

  W naszym saloniku,na małym stoliku ;)

 • Reply Jagoda 15/02/2017 at 21:30

  Mój nowy oczyszczacz electrolux postawię… i tu mogłabym napisać, że w
  sercu mego mieszkania – aby był nam dobrym płucem i dbał szczególnie o
  najmłodszego, malutkiego członka rodziny, a także o jego rodziców, coby
  mogli dbać o bobasa jak najdłużej, bez obturacyjnych chorób płuc i
  zawałów serca, i gdzie idealnie unicestwiałby smród palonego kalosza i
  jeszcze gorsze, niewyczuwalne trucizny i paskudztwa, które codziennie
  dostają się do naszego gniazda – albo użyć jakichś wyszukanych metafor,
  albo napisać wiersz, ale chyba po prostu napiszę, że postawię go wśród
  najbliższych, mając nadzieję, że to jedno zdanie (nadal! choć podrzędnie
  złożone) będzie wystarczająco kreatywne, żeby wykreować dla nas nową
  rzeczywistość z lepszym powietrzem i uczynić nas bardziej szczeslivymi.
  ;)

 • Reply Edyta Werner 15/02/2017 at 21:37

  Życie na Śląsku – nie lada wyzwanie, więc posłuchajcie Panowie, Panie!
  Suchość w gardle i alergia, nie pomaga Wikipedia!
  Jednak można coś zaradzić i oczyszczacz powietrza Electrolux do domu postawić.
  Znikną brudy, znikną pyły – by dzieciaki zdrowe były!
  W holu będzie dumnie stać i powietrze OCZYSZCZAĆ!

  :)

 • Reply Kasia Toczylowska 15/02/2017 at 21:59

  Skoro jest taki ładny i lekki dorobię mu paski i będę nosić jako plecak wszędzie ze sobą i córką, w drodze do przedszkola, na zakupy, do parku – najwyżej ktoś pomyśli, że mam coś nie tak z głową, a to mi nie straszne, a przynajmniej nie aż tak jak nasz polski smog…

 • Reply Sandra 15/02/2017 at 22:18

  Mój nowy oczyszczacz postawię oczywiście w pokoju moich dzieci gdzie spędzamy większą część dnia na zabawie?

 • Reply JUSTYNA 15/02/2017 at 23:05

  Mój nowy oczyszczacz, o którym marzymy od dawna, postawię w pokoju córki, która zmaga się z alergiami i prawdopodobnie już astmą, aby mogła spokojnie przespać całą noc ❤

 • Reply Pauline 15/02/2017 at 23:22

  Postawiłabym oczyszczacz Electrolux w pokoju dziewczynek i co jakiś czas stałby też w naszej sypialni, gdzie śpimy z synkiem. Ostatnio panowała u nas, że tak się wyrażę „epidemia grypy”. Całe dwa tygodnie nie wychodzilismy z domu. Ja karmię synka i tylko on nie był chory. Ale można sobie wyobrazić jak przechodzi grypę kobieta, która jedzie na apapie. I tak całe ferie zimowe moja córka spędziła w domu. Nie wspomnę o smogu, ludzie palą czym popadnie. Nie ogarniam już tego społeczeństwa. Jak się mieszka dom przy domu to jest sajgon. Sam kolor dymu już o czymś świadczy i ten smród. Nasze dzieci tym oddychają. Taki mamy klimat. Na szczescie blisko naszego domu jest las i tam chodzimy na spacery. Nasza większa kruszynka ma astmę i przyznam, że jest dość chorowita. Młodsza sobie lepiej radzi bo tylko łapie infekcje, które nie przeradzają się w nic groźnego. A nasz synek dzięki ochronie naturalnej jest cały zdrowy. Mam zamiar karmić go do jakiegos roku, chyba, że wczesniej zacznie chodzić. Później będzie zdany na własny układ odpornościowy. Taki oczyszczacz sprawdziłby się u nas idealnie.

 • Reply Monika Littak 15/02/2017 at 23:25

  A ja postawię obok drzwi na balkon, i będę zachwycać się czystym powietrzem wewnątrz-patrząc na syf na zewnątrz ?

 • Reply Ilona 15/02/2017 at 23:31

  Postawię go w moim nowym mieszkaniu, które od kilku miesięcy staram się zmienić w moj nowy dom, gdzie także dzieki niemu moi bliscy i ja będziemy mogli zapomnieć o wszystkich smog/k-ach, zostawić je za progiem i cieszyć się zdrową atmosferą :-).

 • Reply Agnieszka Ozdoba-Dałkowska 15/02/2017 at 23:32

  Electrolux znalazłby swoje miejsce tam gdzie pracowałby najwydajniej, miałby przestrzeń by efektywnie działać, gdzie nie tylko oczyszczalby powietrze ale pochłaniałby kuchenne zapachy i gdzie najczęściej można nas ”spotkać” -w salonie z kuchnią, na śląskim blokowisku otoczonym starymi domami jednorodzinnymi, niedaleko Rybnika.

 • Reply Anna Zakrzewska 16/02/2017 at 07:30

  Myśl o oczyszczaczu zrodziła się u mnie niedawno ale impulsem była moja 3 letnia córka. Patrzyłam na nią i po raz kolejny łzy zakręciły mi się w oczach, że już taka duża, taka mądra. Miłość do niej znów zaparła mi dech w piersiach. I wtedy pomyślałam co ja jeszcze mogę zrobić, żeby żyło jej się lepiej? Co mogę zrobić, żeby była zdrowa? Czy mogę zmienić jej los i wpłynąć na przyszłość? To dla niej wprowadziliśmy się z dużego miasta, dla niej zmieniłam styl i sposób pracy, dla niej mąż przeszedł na pracę zdalną. Dla niej staramy się łapać i przetrzymywać czas bo on nigdy nie wróci a wiemy jak jest cenny. Dla niej żyjemy zdrowiej. Żyjemy dla niej. I żeby to życie trwało dłużej i było lepszej jakości chciałbym mieć oczyszczasz. Gdzie bym go postawiła? Jako że myśl o nim wypłynęła z serca stał by w sercu nadzego domu. W miejscu, w którym najwięcej czasu spędzamy razem, gdzie wspólnie gotujemy, jemy, bawimy się i czytamy książki ogrzewając się ciepłem kominka. Stałby w salonie połączonym z kuchnią i jadalnią. To tam miałby najwięcej pracy i nie nudziłby się dzięki czemu jego istnienie też miałoby sens ? pozdrawiamy ciepło.

 • Reply Wiola Chołuj 16/02/2017 at 08:20

  Oczyszczacz Electrolux stanąłby w pokoju moich synkow- Jeden autystyk, oboje alergicy- dość problemów zdrowotnych jak na jedną rodzinę.

 • Reply Kamila Łyczba Marszałek 16/02/2017 at 08:38

  Myśle że wędrował by z nami z parteru na piętro :) z salonu do jadalni, z jadalni do pokoju syna, tam gdzie my tam i on :) aby świeżym powietrzem oddychał cały dom :)

 • Reply Diana 16/02/2017 at 08:43

  Oczyszczacz powietrza postawiłabym w miejscu, gdzie najczęściej przebywamy z córeczką, gdzie moglibyśmy bawić się w rzucanie śnieżkami (z papieru), gdzie ulepilibyśmy ⛄ bałwanka z masy papierowej, gdzie bawilibyśmy się w jazdę na sankach i łyżwach na niby…bo na prawdę nie możemy :-(

 • Reply Diana 16/02/2017 at 08:51

  Oczyszczacz powietrza postawiłabym w miejscu, gdzie najczęściej przebywamy z córeczką, gdzie moglibyśmy bawić się w rzucanie ścieżkami (z papieru), gdzie ulepilibyśmy ⛄ bałwanka z masy papierowej, gdzie bawilibyśmy się w jazdę na sankach i łyżwach na niby…bo na prawdę nie możemy :-( https://uploads.disquscdn.com/images/6c23a497981b9807c4cd0ad803f7b01f30861f56a2ca8c59e336e08eca9bcee4.jpg

 • Reply monia Gck 16/02/2017 at 09:54

  Nasza czteroosobowa rodzina: dwie najsłodsze istoty, mądre córeczki i nasza zwariowana i nadal szaleńczo w sobie zakochana para. W tym składzie najczęściej przebywamy w salonie połączonym z kuchnią i holem. Przydałaby się nam tutaj pomoc w postaci oczyszczacza. Nasze córki odkąd we wrześniu zaczęły chodzić do przedszkola przechorowały 3/4 czasu. Przygodę z przedszkolem przerywamy wraz z końcem lutego. Całe dnie będziemy spędzać w domu lub mam nadzieje na stopniowo coraz dłuższych spacerach, dlatego czyste powietrze w mieszkaniu było by idealnym sprzemierzeńcem dla zdrowia moich skarbów. Niech na buziach wszystkich dziaciaków zawsze gości radosny uśmiech, a wstrętne choróbska niech odejdą precz ;).

 • Reply Hanna M. 16/02/2017 at 10:15

  łOczyszczacz luftu kamratym naszej familiji bydzie i w kożdej izbie snami czas spyndzać bydzie, a kożdy w doma bydzie mu pszoł kiedy czystym luftym bydzie dychoł. (tłumaczenie: Oczyszcza powietrza przyjacielem naszej rodziny się stanie i wszędzie tam gdzie my tam i on, a każdy domownik go doceni jak czystym powietrzem płuca dotleni). :)

  Rybnik pozdrawia Kraków :) zakochana w Krakowie, studiowałam geografię i z Kampusu 600-lecia idealnie widać było krakowski smog. Doskonale rozumiem ten problem. Szału dostaję kiedy wstaję rano, a w domu czuć smog, który przeciska się przez okna. I jak tu utrzymać w dobrym stanie skórę małego atopika i jak tu być zdrowym, kiedy kaszel pojawia się chociaż osłuchowo jest czysto, a w nosku „czarno”? Poprosimy rząd o jakieś dofinansowanie na maski anty smogowe i oczyszczacze powietrza :]
  Pozdrawiam wszystkich i zdrówka życzę :)

 • Reply klodek89 . 16/02/2017 at 10:52

  Jako Krakowianka postawiłabym se go na parapecie, bo jak dziś odruchowo otworzyłam okno z rana, to aż mnie „cofło” ;-) i weźże tu oddychaj.
  (na fb lubię jako Klaudia Giersz)

 • Reply Katarzyna Jankowska 16/02/2017 at 13:56

  Podobno umiejętność delegowania zadań, to podstawa dobrego zarządzania, dlatego jako domowy menager postawiłabym mój nowy oczyszczacz powietrza w sypialni, i uczyniła odpowiedzialnym za zdrowy i spokojny sen moich dzieci, tym samym odciążając nieco matczyną głowę?

  • Reply Magda Szczesliva 23/02/2017 at 15:36

   Kasiu, gratulacje! Wygrałaś oczyszczacz Electrolux :-)

   Proszę o kontakt na: szczesliva (at) gmail.com!

   Uściski,
   Magda

 • Reply Katarzyna Jankowska 16/02/2017 at 14:01

  Taki oczyszczacz postawiłabym też chętnie w przedszkolu syna, żeby odstraszał smoga, który zagląda do maluchów przez okna i nie pozwala im wychodzić na spacery?

  • Reply Surykatka 16/02/2017 at 18:26

   Moje dzieci mają w przedszkolu dwie maszyny podobnego typu. Moim zdaniem infekcji i alergii zdecydowanie mnie u moich chłopakow niż w zeszlym sezoniej, oczyszcza też powietrze z alergenów. Niestety bakteri i wirusów nie zredukuje:(.

 • Reply Dorota Hapon 16/02/2017 at 14:33

  Postawiłabym w centralnym punkcie naszego mieszkania, żeby każdy miał go „po równo” ;)
  Już przygotowałam miejsce specjalnie dla niego….

 • Reply papillon-shop 16/02/2017 at 15:44

  Bardzo fajny innowacyjny wpis :) Powodzenia w konkursie wszystkim ^^ Zwycięzca na pewno będzie zadowolony a jego dzieci lub on sam zdrowsze :)

 • Reply Grzegorz Jędrzejczyk 16/02/2017 at 16:05

  Rodzina to poważna sprawa, stanie w salonie gdzie w dzień zabawa, nocą w sypialni stróż snu spokojnego – odświeżacz powietrza bo wart jest on tego.

 • Reply oli psik 16/02/2017 at 17:27

  Będę go ustawiał w 2 pokojach. Jeden to pokój 7 letnie królewny , a drugi to salon gdzie bawi się 16 miesięczny syn z astmą.

 • Reply Surykatka 16/02/2017 at 18:21

  No cóż zakładam,, że bedzie mobilny tak jak moi dwaj panowie. Bedzie z nami wędrował od jednego do drugiego pokoju wraz z pomysłami na codzienne kryjówki. Może nasz kaszel smogowy też z nim wywędruje.

 • Reply Dorota Zarzycka 16/02/2017 at 18:28

  Jak to gdzie, w mieszkaniu, w którym żyją najważniejsze mi osoby – mój astmatyczny mąż i 16 miesięczna córeczka (o sobie nie wspominając)!

 • Reply Ewa Kudaś 16/02/2017 at 18:52

  Myślę że każdy z moich członków rodziny chciałby mieć tak sprzęt tylko dla siebie ale postawiłabym go w centrum mieszkania ponieważ żyjemy wspólnie i u nas wszystkie drzwi są zawsze otwarte :)

 • Reply Oki 16/02/2017 at 19:04

  Postawilabym go nawet srodku stolu w salonie…byleby byl skuteczny i nie musielibysmy przynajmniej w domu wdychac tych trucizn

 • Reply Ner 16/02/2017 at 20:07

  Gdybym miała oczyszczacz powietrza to z pewnością by się nam lepiej żyło i oddychało…mam nadzieję, że pomógłby oczyszczać atmosferę…może postawiłabym go sejmie czy innej instytucji wymagającej natychmiastowego wsparcia. Na co dzień jednak dbałby o dobry sen w naszych sypialniach, naprzemiennie byłby używany przez wszystkoch członków rodziny, by było sprawiedliwie. Myśle, że to właśnie to miejsce najważniejsze,bo podczas snu odpoczywamy, regenerujemy się, a poza tym sen to zdrowie ?

 • Reply aniaaa 16/02/2017 at 20:08

  Powietrze. Czyste. Mój dom. Electrolux.

 • Reply Agnieszka 16/02/2017 at 20:29

  Mój oczyszczacz stanie w pokoju w którym spędzamy najwięcej czasu, w dzień zabawa z dziećmi, a nocą spanie. To tutaj rozgrywa się nasze codzienne życie kiedy nie wychodzimy na zewnątrz, czyli tej zimy bardzo bardzo często :(

 • Reply Marta 16/02/2017 at 20:48

  Na poczatku bylam zla, ze ten artykul to reklama. Ale na koncu juz wiedzialam, ze w domu zamiast planowanej parownicy do czyszczenia podłóg przyda nam się sprzęt do czyszczenia powietrza. Oczyszczacz postawimy nocą na piętrze między sypialniami a w dzień zejdzie z nami do bawialni, która kiedyś była salonem z kuchnią :)

 • Reply Anna Jarczyk 16/02/2017 at 21:03

  Taki oczyszczacz ustawiłabym w sercu naszego domu, w salonie. Bo to właśnie w salonie nasza cud kruszyna poleruje podlogi ucząc się raczkować, a ja z mężem turlamy się z nią i śmiejemy się do rozpuchu, to tu spędzamy czas z naszymi rodzicami zarazem dziadkami naszej córy, to tu nasi przyjaciele czują się jak w domu-tak twierdzą, no i przede wszystkim to tu przebywam z dzieckiem nie mogąc iść na spacer na który obie zaslużyłyśmy z powodu wszechobecnego smogu na śląsku! I nigdy nie dam sobie wmówić, że kiedyś był większy i wszyscy żyją! Nie narażę córki na alergie i astmę! Dziękuję. Życzymy sobie czystszego powietrza!

 • Reply Gosia T-f 16/02/2017 at 21:10

  Nasz oczyszczacz bedzie wedrowal za dziecmi po mieszkaniu :), gdzie moje skarby tam Electrolux!

 • Reply Gosia T-f 16/02/2017 at 21:27

  Nasz oczyszczacz bedzie wedrowal za dziecmi po mieszkaniu :), dzie moje skarby tam Electrolux!

 • Reply Renata 16/02/2017 at 21:34

  To cudeńko postawie tuz przed pluckami mojego 1,5 rocznego synka, aby mogl bawiac oddychac swobodnie a ja abym nie nasluchiwala noca atakow dusznosci u mojego kochanego astmatyka ??

 • Reply Judyta Przybyła 16/02/2017 at 21:52

  W pokoju córki – by zadbać o płuca mojego Serduszka!

 • Reply Żaneta Tomaszewska 16/02/2017 at 21:59

  Taki wspaniały sprzęt postawiłabym w pokoju mojej 2,5 letniej córki a za ok 8 miesięcy w pokoju dzieci. Nic się nie liczy dla rodzica jak zdrowie własnych dzieci. Bardzo dziękuję za artykuł który przypomniał zimowe zabawy za czasów dzieciństwa oraz otworzył oczy na problem z którym musimy walczyć każdego dnia.

 • Reply Anna Warszawa 16/02/2017 at 22:21

  Zapalenie spojówek, ból głowy, infekcje – dość tego, staniesz na stole drogi kolego i niech teściowa patrzy i skończy gadanie, że te dolegliwości nie są smogiem spowodowane!

 • Reply Natalia Madaj 16/02/2017 at 22:25

  A ja postawię oczyszczacz w pokoju Còreczki, może da radę także oczyścić atmosferę porannych pobudek!?

 • Reply Paulina An 16/02/2017 at 22:35

  Mój oczyszczacz postawię w miejscu niedostępnym dla moich chłopców, a w szczególności dla mojego dwuletniego, kochanego łobuziaka, który zapewne z przyjemnością wypróbowałby wszystkie dostępne funkcje urządzenia :) najlepiej na raz ;)

 • Reply Anna Łukaszewska 16/02/2017 at 22:53

  Mój nowy oczyszczacz będzie kursował między pokojem mojego 3-latka, naszą sypialnią, w ktorej śpi mój 8-miesieczny synek i salonem, w którym spędzamy całe dnie, ukrywając się przed krakowskim smogiem.

 • Reply Dominika Z. 16/02/2017 at 23:07

  Świeżością pachniał będzie świat gdy Magda oczyszczacz powietrza nam da. Szczesliva sie na tym zna bo sama też taki ma. Kilkadziesiąt metrów wolnego od smogu wnętrza to problem, który nie tylko nam ciągłych zmartwień nastręcza. Ale jest rozwiązanie! Bezpieczne będzie mieszkanie! Bo dom nie ulica, dla smogu powstanie granica. W pokoju dzieci oczyszczacz się zadomowi i wnet nieproszonych gości z powietrza nam wyłowi. Przyjazne bliźniakom otoczenie to nasze wielkie marzenie. I choć spacerów niemniej potrzebują to chociaż w domu z Electroluxem czystego powietrza zakosztują. Starszy syn też na tym zyska i nam rodzicom nie będzie już tak straszna niska emisja.

 • Reply Marta Fabryczewska 17/02/2017 at 06:28

  W końcu ja też doroslam do decyzji o oczyszczaczu. Mamy juz 3letnia córeczkę, teraz jestem w ciąży z drugim maleństwem i ta zima jest dla nas koszmarem. Chcialabym dbać o zdrowie swoich dzieci dlatego oczyszczacz stanie u nas w salonie-tam gdzie spedzamy najwięcej czasu:bawimy się, ogladamy bajki i jemy.

 • Reply Paulina An 17/02/2017 at 08:25

  Mój oczyszczacz postawię w miejscu niedostępnym dla moich chłopców, a w szczególności dla mojego dwuletniego, kochanego łobuziaka, który zapewne z przyjemnością wypróbowałby wszystkie dostępne funkcje urządzenia :) najlepiej na raz ;)

 • Reply Paulina An 17/02/2017 at 09:31

  Mój oczyszczacz postawię w miejscu niedostępnym dla moich chłopców, a w szczególności dla mojego dwuletniego, kochanego łobuziaka, który zapewne z przyjemnością wypróbowałby wszystkie dostępne funkcje urządzenia :) najlepiej na raz ;)

 • Reply Dominika Z. 17/02/2017 at 09:37

  Świeżością pachniał będzie świat gdy Magda oczyszczacz powietrza nam da. Szczesliva sie na tym zna bo sama też taki ma. Kilkadziesiąt metrów wolnego od smogu wnętrza to problem, który nie tylko nam ciągłych zmartwień nastręcza. Ale jest rozwiązanie! Bezpieczne będzie mieszkanie! Bo dom nie ulica, dla smogu powstanie granica. W pokoju dzieci oczyszczacz się zadomowi i wnet nieproszonych gości z powietrza nam wyłowi. Przyjazne bliźniakom otoczenie to nasze wielkie marzenie. I choć spacerów niemniej potrzebują to chociaż w domu z Electroluxem czystego powietrza zakosztują. Starszy syn też na tym zyska i nam rodzicom nie będzie już tak straszna niska emisja.

 • Reply Gosia 17/02/2017 at 11:31

  Mój nowy oczyszczacz powietrza Elektrolux stanie w sercu naszej powierzchni zabawowo-jadalniano-sypialnej – ? 25 metrów kwadratowych będzie czyste jak łza…..o jak mi się to marzy ……

 • Reply Ben Ewe 17/02/2017 at 13:57

  Ja postawię go wszędzie tam gdzie będziemy akurat przebywac! W salonie na stole, w sypialni na biurku, w pokoju dziecięcym na kuchence (zabawkowej). Będziemy oddychać pełną piersią! :-) Szczególnie maly w moim brzuchu!

 • Reply Natalia 17/02/2017 at 15:04

  Jezeli mialabym okazje otrzymac oczyszczacz Electrolux to bylby to PIERWSZY sprzet w moim nowym mieszkanku ktore wlasnie dobiega konca budowa. Od samego poczatku spelnialby super funkcje:))) napewno zajalby miejsce w centralnej czesci mieszkania (salonie z aneksem kuchennym) tzn on bylby pierwszy hahaha a poznirj powstawalaby cala reszta:))

 • Reply Ania 17/02/2017 at 20:09

  Nasz oczyszczacz postawimy na srodku salonu, połaczonego z pokojem mojego synka. Mielibyśmy możliwość oddychania czystym powietrzem. Zarówno 9-letni Adaś, jak i jego młodszy braciszek który za miesiąc przyjdzie na swiat <3

 • Reply Barbara Urban 17/02/2017 at 22:48

  Oczyszczacz Electrolux już skradł moje serce, a miejsce dla niego jest w samym centrum domu, by stanowił płuca całej rodziny.

 • Reply Estera Ad. 18/02/2017 at 14:19

  Postawię mój nowy oczyszczacz Electrolux w moim nowym mieszaniu w salonie na tzw. szafce RTV, gdzie w „tradycyjnym” domu stoi dumnie telewizor, żeby dawał mi, mężowi i córci luksusową w dzisiejszych czasach przyjemność oddychania czystym powietrzem :)

  Uff.. udało się w jednym zdaniu :D

 • Reply Barbara Urban 18/02/2017 at 18:53

  Smog bezczelny się panoszy z dołu, z góry, z prawa, z lewa wszędzie wciska się i wlewa – dawać tu na środek chaty specjalistę Electroluksa niech Smog zginie w jego czeluściach !

 • Reply Kinga K-b 18/02/2017 at 20:18

  we Wrocławiu smog straszny i trochę czasu mi zajęło powiązanie naszego corocznego zimowego kaszlu właśnie z tym cholerstwem:/ więc oczyszczacz powietrza ciągałabym jak oszalała wszędzie za sobą:) w ciągu dnia towarzyszyłby mnie i uwieszonej na mojej piersi małej kruszynce (więc przypuszczam, że powiesiłabym go sobie na drugiej piersi :), a popołudnia dawałby wytchnienie mojemu ukochanemu mężowi, który codziennie biega do pracy przez całe miasto- postawiłabym go mu na znienawidzonym przeze mnie komputerze, coby nie mógł z niego korzystać i skupił się na mnie- przyjemne z pożytecznym:) a nocą dzielnie szumiałby w pokoju starszej córki- może w końcu przestałaby kaszleć i bez problemu mogłabym ją posyłać do przedszkola, bez obawy, że ją z tym kaszlem wrócą do domu…uwierzcie mi drodzy rodzice, ona kaszle całą zimę, osluchowo jest ok…:/ niech ta zima się wreszcie skończy! ps. jedno zdanie wieeeeeeeeelokrotnie złożone?:)

 • Reply Monika Czajka 18/02/2017 at 20:59

  Moi drodzy,moi mili, od dziś zdrowiej będziem żyli, bo przy oknie,tam,gdzie cuchnie,Twój oczyszczacz nam przycupnie :)))!!!!!

 • Reply Monika Czajka 18/02/2017 at 21:13

  Moi drodzy,moi mili od dziś zdrowiej będziem żyli,bo przy oknie,tam gdzie cuchnie,Twój oczyszczacz nam przycupnie! :)))

 • Reply Karolina Jastrząb 18/02/2017 at 22:00

  Oczyszczacz Electroluxa postawiłabym w pokoju córeczki, bo dzięki niemu powietrze w jej pokoju będzie tak czyste, jak w dżungli oddychającej mnóstwem naturalnych, liściastych filtrów powietrza.

 • Reply Barbara Urban 19/02/2017 at 11:11

  Oczyszczacz Electrolux już skradł moje serce, a miejsce dla niego jest w centrum domu, by stanowił płuca całej rodziny.

 • Reply Zofia Ryguła 19/02/2017 at 17:49

  Jest mały, jest biały i niegłośny, czyli prawie jak moje mieszkanie (oprócz głośności, rzecz jasna), dlatego postawiłbym go w dużym pokoju, gdzie spędzamy większość dnia, a na wieczór przedstawiała bym go do sypialni, gdzie gnieździ się cała nasza czwórka ;)
  P.s. Mieszkamy w Pszczynie, czyli ponoć drugim najbardziej zasmogowanym mieście w Europie, więc miejsce oczyszczacza w mieszkaniu nie ma znaczenia, ważne żeby po prostu BYŁ! :)

 • Reply Kasia 20/02/2017 at 09:39

  bedzie stal w kazdym pomieszczeniu zeby czysciutkie powietrze trafialo do pluc wszystkich domownikow:)

 • Reply Martyna 20/02/2017 at 13:50

  Myślę, że byłby nowym członkiem naszej rodzinki i byłby zawsze tam gdzie my :)

 • Reply Małgosia 20/02/2017 at 14:08

  Oczyszczacz Electrolux postawię w sypialni gdzie pomoże mi odetchnąć pełną piersią teraz, gdy w ciąży męczą mnie nocne duszności, a ze strachu przed smogiem nie wietrzę w nocy sypialni, a już niebawem zadba też o płuca naszego synka, którego kołyska stanie obok naszego łóżka.

 • Reply Marta Jastrzębska 20/02/2017 at 14:24

  Z racji, że mąż śpi na podłodze,
  postawiłabym przy jego nodze – niech za te niedogodności, oddycha powietrzem dobrej jakości ;-)

 • Reply Agnieszka Jurkiewicz 20/02/2017 at 15:11

  W naszym salonie z radością go przyjmiemy i od razu wspólne życie rozpoczniemy ?

 • Reply Kasia Sulich 20/02/2017 at 16:06

  Mój nowy oczyszczacz postawię… W mieszkaniu
  Nie będę się ograniczać w jego używaniu
  Skoro wymiary ma kompaktowe
  Będzie stał tam, gdzie ma być powietrze zdrowe
  Wieczorem w salonie, gdy cała rodzina się relaksuje
  Gdy syn młodszy ma drzemkę tryb quiet pracuje
  A kiedy moich dzieci infekcja się ima
  W ich pokoju Plasma wave przenoszenie choroby powstrzyma
  W sypialni i w kuchni, gdzie tylko zapragnę
  Wszędzie się zmieści i wygląda ładnie
  Więc podsumuję już moje gadanie
  Z Electroluxem od smogu będzie wolne mieszkanie.

 • Reply Iwona Kubiak-Piątek 20/02/2017 at 17:32

  To małe Cudo tak nie pozorne a tak dużo dobrego może zdziałać dla mojego małego króla, który boryka się z alergią-to dla niego stanął by na komodzie przy jego łóżku aby Jego sen był spokojny i słodziutki i kaszel nie przeszkadzał spać i tańczyć boso.

 • Reply Joanna Szczotka 20/02/2017 at 19:16

  Jeśli odpowiedz ma być w jednym zdaniu to oczyszczacz będzie stał w naszym mieszkaniu :)

 • Reply Malwina Krysińska 20/02/2017 at 19:46

  https://uploads.disquscdn.com/images/9236ad5e8701602846fb30034575de69c4538567cf7548bfd996ee52593a9061.jpg
  Ten jakże praktyczny prezent urodzinowy – tak, tak dziś obchodzę po raz kolejny swoje 18 urodziny :) :) :) postawię w pokoju dziecięcym gdzie śpią i spędzają większość dnia moje dzieciaki

 • Reply Agnieszka Jurkiewicz 20/02/2017 at 20:05

  W naszym salonie z radością go przyjmiemy i od razu wspólne życie rozpoczniemy ?

 • Reply Natalia Tenderenda 20/02/2017 at 22:24

  Takie urządzenie wymaga specjalnego miejsca. Postawię go w salonie na stole. Na podłodze obawiałabym się moich córek, które chciałyby sprawdzić jak to cudo działa.

 • Reply Aneta Nadgrodkiewicz 20/02/2017 at 22:49

  Odpowiada Julian, lat 5 – młody ekolog, społecznik, jednostka niezmiernie empatyczna: „Trzeba taki oczyszczator:)) zahaczykować na duuuuuuuuzym dźwigu i podnieść aż do gwiazd – wtedy wyczyści powietrze dla wszystkich ludziów i każdy będzie mógł być szczęśliwy”. (Dzieć się uparł, że trzeba dołączyć rysunek, bo „Pani z bloga” nie zrozumie – dołączam więc). https://uploads.disquscdn.com/images/119b80f2cf677c06897fe79f41b3c24b6b84127afa4e80d8ee8cc85e320880d3.jpg

 • Reply Ewelina Paszenda 20/02/2017 at 22:58

  A ja trochę z poczuciem humoru – na dachu przy kominie, ponieważ tam najwięcej zanieczyszczeń ?

 • Reply Dawid Paszenda 20/02/2017 at 23:05

  Wygrany oczyszczacz postawie na głowie ? by człowiek mógł spokojnie wyjść z domu nie martwiąc się, że znów wdycha ten SMOG ?

 • Reply Emilia Piechowicz 20/02/2017 at 23:13

  To piękne urządzenie będzie wędrować po całym mieszkaniu wraz z moim dwuletnim szkrabem. I to dosłownie będzie wędrować bo mamy teraz w domu czas przemeblowywania mieszkania według jego wizji:)

 • Reply Miroslaw Socha 20/02/2017 at 23:33

  W Rybniku poziom przekroczony o 1000% , człowiek boi się otwierać w domu okna a co dopiero wychodzić z dzieckiem z domu, dlatego oczyszczacz postawiłbym w pokoju naszej dwuletniej córki, ponieważ tam spędza najwięcej czasu – bawi się, śpi a jak wiadomo każdy rodzic powinien zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszej pociechy. Niech tam jest najczyściej ?

 • Reply Iwonka Przeponka 20/02/2017 at 23:53

  Idealnym miejscem będzie wspólna sypialnia Bobusia i nasza z
  rotacją w salonie – mamy okna z pięknym widokiem na ul. Marszałkowską więc ten sprzęcik
  będzie miał co robić :) Miejsce przy drzwiach balkonowych ma już zaklepane !

 • Reply Magda Szczesliva 23/02/2017 at 15:35

  Szczęślivcy, dziękuję Wam za udział w konkursie!

  Electrolux wyróżnił kreatywne zdanie Kasi Jankowskiej. Kasiu, gratulacje!

  Kasiu, proszę o kontakt na: szczesliva (at) gmail.com!

  Uściski,
  Magda

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.