Jak zrobić płyn antybakteryjny, czyli jak zrobić żel antybakteryjny i płyn antywirusowy do dezynfekcji rąk, skuteczny na koronawirusa, domowym sposobem? Bardzo łatwo jest samodzielnie w domu wykonać ten przepis na żel antybakteryjny i płyn antywirusowy dezynfekujący dłonie. Najważniejszy, aby był skuteczny i miał odpowiednie proporcje – czyli nie czytajcie innych bzdurnych przepisów o tym, jak zrobić płyn czy żel antybakteryjny, gdzie poleca się dodanie dwóch łyżek spirytusu na 1 szklankę żelu aloesowego, bo to da nam może 5-10% stężenie alkoholu, które nie zabije bakterii, wirusów w tym koronawirusa!
Przepis na płyn antybakteryjny, płyn antywirusowy jest bardzo prosty i szybki w wykonaniu. Potrzebujecie do tego tak naprawdę jednego składniku głównego i opcjonalnych dodatków.
Jak zrobić płyn antybakteryjny inaczej żel antybakteryjny samodzielnie w domu?
Potrzebne będą:
PRZEPIS NR 1 jak zrobić płyn antybakteryjny i zarazem płyn antywirusowy do dezynfekcji rąk
z którego powstanie 100 mililitrowy płyn antybakteryjny i antywirusowy do dezynfekcji (uzyskujemy minimum 70% stężenie etanolu w roztworze)
- 80 ml spirytusu rektyfikowanego lub alkoholu izopropylowego
- 20 ml wody (jeśli nie macie wody destylowanej, to może być zwykła)
Jak zrobić ten płyn antybakteryjny: Odmierzcie 80 ml etanolu i dodajcie do niego wodę. Mieszacie i przelewacie do buteleczki. I płyn antybakteryjny i antywirusowy domowej roboty jest gotowy!
PRZEPIS NR 2 na to, jak zrobić na płyn antybakteryjny i zarazem płyn antywirusowy do dezynfekcji rąk
(z dodatkiem gliceryny, która zmniejsza wysuszanie dłoni, jakie może powstać po kontakcie z alkoholem) z którego również powstanie 100 mililitrowy płyn antybakteryjny i antywirusowy do dezynfekcji (uzyskujemy minimum 70% stężenie etanolu w roztworze). W tym przepisie dorzucamy składnik pielęgnujący, czyli glicerynę.
- 80 ml etanolu lub alkoholu izopropylowego
- 15 ml wody (jeśli nie macie wody destylowanej, to może być zwykła woda)
- 5 ml gliceryny w płynie (do kupienia w aptekach albo sklepach kosmetycznych)
Jak zrobić ten płyn antybakteryjny: Odmierzacie 80 ml etanolu i dodajecie do niego glicerynę. Mieszacie ją aż do momentu, w którym się rozpuści a następnie dodajecie wodę. Całość przelewacie do buteleczki. Płyn antybakteryjny i antywirusowy jest gotowy! I wykonany samodzielnie w domu! Gratulacje! ;-)
PRZEPIS NR 3 na to, jak zrobić płyn antybakteryjny i zarazem płyn antywirusowy do dezynfekcji rąk
(z dodatkiem żelu aloesowego albo bambusowego, który ma działanie pielęgnujące) z którego również powstanie 100 mililitrowy płyn antybakteryjny i antywirusowy do dezynfekcji (uzyskujemy minimum 70% stężenie etanolu w roztworze). W tym przepisie dorzucamy składnik pielęgnujący. W tym wypadku żel aloesowy 99% albo żel bambusowy 99% (dostępne w Hebe, SuperPharm i innych drogeriach lub aptekach)
- 80 ml etanolu lub alkoholu izopropylowego
- 20 ml żelu aloesowego lub bambusowego (dostępne w drogeriach Hebe, Rossmann, aptekach, ew. w internecie – szukajcie żeli z 99% zawartością aloesu)
Jak zrobić ten płyn antybakteryjny: Odmierzacie 80 ml etanolu i dodajecie do niego żel aloesowy albo bambusowy. Mieszacie je aż do momentu, w którym żel się w alkoholu rozpuści. Całość przelewacie do suchej buteleczki. I dezynfekujący zrobiony w domu samodzielnie jest gotowy i skuteczny! Super! :-)
W innych moich artykułach znajdziecie kolejne przepisy na to, jak zrobić płyn antybakteryjny w domu, inaczej mówiąc jak zrobić płyn antybakteryjny i płyn antywirusowy do dezynfekcji rąk, który DZIAŁA i składa się z niewielu składników. Przepis na to, jak zrobić płyny dezynfekujące znajdziecie tutaj i tutaj. Płyn dezynfekujący ręce to teraz podstawa, jeśli planujemy wyjście z domu, choć jeśli to możliwe – ograniczcie wyjścia z domu.
Jeśli nie macie możliwości kupienia spirytusu czy alkoholu izopropylowego ani innego alkoholu o 70% stężeniu, to myjcie po prostu ręce. Ono jest również skuteczne. Powodzenia!
P.S. Jeśli udało się Wam zobaczyć dzisiejszy przepis na płyn antybakteryjny i antywirusowy, zostawcie po sobie ślad na Facebooku czy w komentarzu ❤ Możecie też go podać dalej udostępniając go na swojej tablicy, dzięki czemu przepis się Wam nie zgubi :-)
Możecie ten obserwować mój Fanpage i Instagram – wkrótce opublikuję przepis na chusteczki antybakteryjne domowej roboty i kilka innych specyfików, które przydadzą się w najbliższych miesiącach.
1 komentarz
Wreszcie ktoś to napisał – żel aloesowy nie jest do niczego potrzebny w tych domowych żelach antybakteryjnych. Jak widzę 90% przepisów gdzie ludzie stosują spirytus monopolowy i żel aloesowy to aż mi żal tego marnotrawstwa :P Do płynu antybakteryjnego wystarczy spirytus techniczny – nawet bezbarwny denaturat, którego skład to albo etanol (zanieczyszczony … izopropanolem) albo czysty izopropanol IPA.